Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

konop11

Jak wywołać ruch na stronie?

Polecane posty

Witam, jestem w trakcie tworzenia strony internetowej. Pytanie brzmi: jak sprawić aby ktoś nadział się na moją stronę???? Strona jest o tematyce komputerowej i ma na celu namówienie osób do kształcenia się w tym kierunku, pomocy w zrozumieniu danego zagadnienia itp lub pokazaniu mu że informatyk to nie tylko zwykły składacz złomu w komputroniku, nie chce żeby ktoś się zawiódł i nie zawalił roku zmieniając kierunek tak jak mój kolega. Ponadto szukam osób, które zechciały by napisać dowolny artykuł, recenzje, poradnik, który mogę śmiało zamiescić na stronie. W razie chęci proszę pisać na konopxxl@gmail.com z pewnością odpowiem. :D z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz oczywiście powstawiać na różnych forach w sygnaturce link - z całą pewnością wielu ludzi się tym zainteresuje. Pamiętam również jak mój kuzyn zakupił na allegro reklamę na jakiejś stronce. Chodziło tam o wstawienie buttona na tydzień chyba. Odczuwalny wzrost zainteresowania stroną (stały!).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w temacie linku to może powiecie mi jak zrobić usebar tak, aby po klinkięciu jego przenosił na stronę, którą reklamuje??? jak wykonać usebar wiem, ale jak napisać kod z hiperłączem, który jest ukryty pod postacią usebara???? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno dość dobre forum poświęcone pozycjonowaniu i optymalizacji, ale nie wiem, czy wolno "reklamować" tu inne fora, więc na razie się wstrzymam.

Ogólnie rzecz biorąc, musisz zapewnić stronie jak największą ilość backlinków, czy to poprzez właśnie wspomniane wyżej katalogi, czy to poprzez systemy wymiany linków. Tych ostatnich jednak należy używać z rozwagą. Na początku, umiejętnie wykorzystane, potrafią dać dużo dobrego, jednak jeśli się przesadzi, może to poskutkować banem w google na kilka miesięcy. Więc lepiej ostrożnie, nie można przedobrzyć.

Co ważne, dodaj stronę do Google Webmaster Tools i zapewnij wujkowi guglowi aktualizowaną mapę witryny.

Pamiętaj również, aby na początku, przez pierwszych kilka tygodni, dodawać linki do katalogów z częstotliwością nie większą niż 10 linków na dobę. W przeciwnym razie google mogą uznać to za spam i dać bana. To ważne, nie więcej niż 10 nowych backlinków dziennie!

Sprawdza się również sposób o tyle skuteczny, co i bardzo prosty. Wyszukaj w necie strony o podobnej tematyce i proponuj właścicielom wymianę linków. Nie zawsze będą chętni, ale z pewnością znajdą sie i tacy, którzy z radością sami uzyskają kolejny link do swojej strony.

Jeśli uważasz, że warto, spróbuj też niektórych agregatorów stron, jak to ja nazywam, acz nie wiem, czy poprawnie. Mam na myśli mniejsze odpowiedniki Wykopu, serwisy z zakładkami itd. Na samym Wykopie nie radzę, bo Cię tam dzieciarnia zje za spamowanie ;)

I po ostatnie ( w moim poście, bo ogólnie pisać można o tym całe książki), wspomniane już wyżej stopki na forach, opisy w serwisach społecznościowych, co tańsze z płatnych reklam i tak dalej, i tak dalej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webmaster nie potrafiący zroibć linka w sygnaturce na forum ? Ciekawostka ;)

Strony internetowe oceniane są tak samo jak papiery naukowe, czyli po liczbie referencji. Im częsciej cytowane tym wyższa wartość. Takie google sortuje wyniki wyszukiwania według takiej właśnie oceny. Stąd właśnie porady o wymianie linków, reklamach itp są jak najbardziej uzasadnione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, na razie nie dam bo jest w budowie. Stronke robie z gotowych szablonów phpbb więc to nie należy do trudnych no ale niestety niektóre rzeczy aby zrobić trzeba znać HTML :D a uzywając tego szablonu jest wbudowane forum. A jeszcze takie pytanie: jakbym napisał krótki tutorial w pliku pdf np o blenderze bo o tym jest mało po polsku i w poradniku w akapicie byłby adres do stronki + gdzies tam w tekście wzmianka o stronie to coś by dało?? Dodam że tut można w wielu miejscach umieścić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do userbarów to pewnie masz na myśli takie cos co ja mam? :P

Żeby takie coś zrobić to trzeba mieć trochę kreatywności(czy nie?) i cierpliwości.

Nie zbaczajcie z tematu, trzymajcie się głównego zagadnienia topiku. Jeżeli chcecie o czymś innym podyskutować to załóżcie nowy temat //slee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...