Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spooky Albert

Dysk C, nieustanne zmniejszanie się miejsca

Polecane posty

Od razu piszę, że jestem kompletnym nooblem jeżeli chodzi o takie tematy, więc jeżeli coś przekręce to sorry :sweat:

Od pewnego czasu zauważyłem, iż z niewiadomych przyczyn tracę miejsce na dysku C. Na przykład dzisiaj: rano miałem coś koło 790 MB, a teraz jest 773 MB. Czy, aż tyle zajmują te pliki tymczasowe? Chyba nie... Poza tym po co tak szybko? Jeszcze dzisiaj rano miałem o 17 MB więcej... Bardzo proszę o pomoc.

P.S. Problem chyba występował już wcześniej, ale wtedy miałem o wiele więcej wolnego miejsca i nie zwróciłem na to uwagi.

EDIT: Przez te kilka minut ubyło kolejne dwa mega. Czy mam rozpocząć ewakuację plików? :P

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a grywasz w coś ? Bardzo dużo gier zapisy stanów gry umieszcza w Moich Dokumentach, i niektóre savy dużo zajmują.

Ale jak przedmówca doradził, przeskanuj kompa w poszukiwaniu jakiegoś złośliwego oprogramowania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś ile temp i pliki cachu przeglądarki zajmowały? Czyściłeś je przed tym skanowaniem? Ubywanie wolnego miejsca na dysku systemowym na poziomie kilku, klikunastu megabajtów to nie jest jakaś straszna rzecz i np. zwykłe przeglądnięcie kilku stron może pozbawić Cię takiej ilości ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dużo ikon na kompie,też zabiera. Jeśli masz jakieś foldery na pulpicie, a w tych folderach jakieś duże pliki, też zabiera. Pousuwaj z pulpitu, z moich dokumentów, z TEMP`a. Zrób skany wszystkich dysków. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo, ale to był wir na 98. Pomógł mi format. Bo jak wbijałem do sys miałem 2 GB wolnego, a po chwili, jeszcze zanim zdążyłem odpalić IE już zostawało 700 MB wolnego. Możesz też spróbować NOD32, ale on dosyć długo się grzebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość dziwna sytuacja, jeśli nic nie pomoże to jest tylko jedno rozwiązanie format.

Kolejny format fan... Zastanów się następnym razem nad tym, co piszesz. Każdy wie, że system można wyleczyć formatem, tylko po co to robić, skoro są lepsze metody? - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dysk windowsowym programem... do sprawdzania dysku :), być może jakieś błędy się pojawiły w obszarze partycji, w którym przechowywana jest informacja o wolnym miejscu itp. Możesz go uruchomić z wiersza poleceń (Start -> Uruchom... -> cmd) wklepując "chkdsk c: /f" (polecam dodać jeszcze "/x", czyli "chkdsk c: /f /x") lub wchodząc w "Mój komputer" (pod Vistą - "Komputer"), klikając prawym przyciskiem myszy na ikonce dysku c: -> Właściwości -> Narzędzia -> Sprawdzanie błędów -> Sprawdź (koniecznie przed kliknięciem na "Rozpocznij" zaznacz opcję "Automatycznie naprawiaj błędy", poszukiwanie uszkodzonych sektorów na razie możesz sobie odpuścić). Jeśli c: jest dyskiem systemowym, to program zapyta się, czy ma sprawdzić dysk podczas uruchamiania systemu - należy odpowiedzieć twierdząco i najlepiej od razu zrestartować komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaznaczone aktualizacje, które instalują się rzekomo codziennie o trzeciej. Jednak to chyba nie to, bo zawsze jak są jakieś aktualizacje wyświetla mi się żółta tarcza na pasku...

Sprawdziłem też poprzez 'Dodaj usuń programy" kiedy były ostatnie. Połowa kwietnia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne problemy z kompem w pracy, ale tam była to kwestia dziwnego systemu automatycznych update'ów Symanteca. Ale mam pewną metodę, która może pomóc - jeśli masz Total Commandera (jeśli nie, to pobierz wersję shareware lub użyj innego menedżera): otwórz problematyczny dysk i naciśnij ctrl+B. Pewnie operacja sporo potrwa, bo wyświetlą się wszystkie pliki, ale jak potem posortujesz je według wielkości, to zobaczysz, czy to czasem jeden plik nie pożera nagle miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest plik stronicowania, czyli coś co system zaczyna tworzyć, jak mu brakuje RAMu. Jego rozmiar jest automatycznie zmieniany - Windows dostosowuje jego wielkość do tego, ile mu aktualnie pamięci potrzeba. Można jednak ustalić jakie są granice "ciężaru" tego pliku.

Kliknij PPM na Mój Komputer -> Właściwości->Zaawansowane->Ustawienia w ramce Wydajność -> Zaawansowane ->W dolnej Ramce daj zmień -> Otworzy Ci się okienko w którym możesz ustawić najmniejszą i największą dopuszczalną wartość wielkości tego pliku.

Pomogło? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem ;)) Z dwóch powodów:

- wszedłem w te ustawienia i tam pisało, że mam na to przeznaczone od 1056 do 2112 MB. Tracę tylko 9-10 MB za każdym razem, więc to raczej nie to.

- jestem kompletnym noobem jeśli chodzi o takie rzeczy i nie chcę sobie czegoś rozwalić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. To oznacza, że pozwalasz systemowi na zmianę wielkości pagefile'a do 2112 MB. Czyli, że jeśli mu jest potrzebne akurat trochę RAMu, to sobie zwiększa rozmiar tego Pliku Stronicowania, przy czym może to robić, jeśli akurat tak mu odpowiada, w porcjach po 9-10 MB.

Możesz na przykład ustawić jako maksymalną wielkość powiedzmy o 5 MB większą niż zajmuje Ci ten plik w tym momencie. Jeśli miejsce na dysku przestanie się zmniejszać to będzie oznaczać, że mam rację. A nie powinno Ci to kompa uszkodzić. Najwyżej, jeśli jakiś program będzie twierdził że braknie mu pamięci, możesz znowu zwiększyć górny limit do takiego jak jest teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, źle zrozumiałem poprzedni post :sweat:

Niestety, to nie to. Sprawdziłem przez Total Commandera i plik ten zajmuje nadal tyle samo miejsca co wczoraj (1107296256 KB). A miejsca nadal ubywa... Wracając do pagefila - czy mogę go usunąć? Bo z tego co zrozumiałem wynika, że w razie jak czegoś potrzeba to ten plik sam sobie pomoże i weźmie to co trzeba :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki dodatkowy ram na dysku twardym. Jeżeli brakuje prawdziwego ramu, to wtedy właśnie w tym pliku zapisywane są rzeczy, które miały iść do ramu i potem są z niego doczytywane. Na Twoim miejscu bym go nie kasował (zresztą chyba nawet się nie da).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...