Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sonny

WD Caviar Black 640 GB WD6401AALS 32 MB cache SATA II

Polecane posty

WD Caviar to udane dyski więc raczej możesz brać spokojnie ;]

Raczej nie znam osoby która sie skarżyła na WD.

Opcjonalnie możesz wziąć jakiegoś Samsunga F1, albo Seagate 500GB 16MB cache (seria 12- nie bierz 7200.11 bo są awaryjne dosyć..)

Ogólnie z tych dysków co wyżej napisałem możesz przebierać bez strachu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten dysk parę miesięcy temu (jako zabezpieczenie przed dziwnie zachowującą się 500-tką Seagate), postawiłem na nim system i wszystko do tej pory bardzo ładnie na nim chodzi. Seria Black jest teoretycznie najszybszą ze wszystkich Caviarów, więc na wydajność nie można narzekać (małe porównanie na moim kompie Caviar Black vs Barracuda 7200.11 vs Barracuda 7200.10, duże skoki w dół przy WD powodowane są przez system) i ja ze swojej strony polecam ten model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprosotowanie: 7200.11 nie tyle jest bardziej awaryjna, co miała problem z firmware, przez co można było stracić dostęp do danych. Jest dostępny update firmware, a sam problem dotyczy pechowców, na żywo się z nim nie spotkałem, a dysków tej serii trochę w swoim otoczniu mam (tak w redkacji jak i w domu) i jeszcze żaden problemów nie zrobił.

Ale - skoro teraz jest seria 7200.12, to brałbym właśnie ją. Tak na wszelki wypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj sasiad ma seagate 500g 16mb cache 7200.11 jest glosny jak stacja dyskietek i tak samo chodzi prawie,

Panowie, zbaczacie z tematu. Pytanie dotyczyło czarnego Caviara od WD, a nie żadnego Seagate'a - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...