Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bobx

Rozwiązany: Creative x-fi Oem, Box, Mx różnice?

Polecane posty

Jak w temacie

Proszę o konkrety, nie rozpisujcie się na temat karty, bo już się zdecydowałem tylko wodę mam z mózgu i nie mogę się doszukać w googlu informacji dotyczącej mx.

Chodzi mi o Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer, albo

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xM to Xtreeme Music i to jest Model karty

Dla graczy ponoć lepszy jest Gamer.

Box to wersja w pudełeczku z dodatkowym softem

Oem to wersja karta + płyta ze sterownikami w folii.

A że karty niczym się nie różnią dowód masz na dwóch poniższych linkach.

OEM

BOX

Inne X-Fi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xM to Xtreeme Music i to jest Model karty

Dla graczy ponoć lepszy jest Gamer.

Box to wersja w pudełeczku z dodatkowym softem

Oem to wersja karta + płyta ze sterownikami w folii.

A że karty niczym się nie różnią dowód masz na dwóch poniższych linkach.

OEM

BOX

Inne X-Fi

Dzięki za wyjaśnienie kwestii oem box

Zerknij na linki i powiedz mi, czy to te same karty

http://www.techplanet.pl/index.php?id=27615

http://www.mediahit.pl/a/18746-a.html

pierwsza bez mX w nazwie produktu, pytam bo coś tam w trawie piszczy, a nie wiem co:D

Może nawet inaczej http://www.skapiec.pl/cat/5-karty-dzwiekowe.html

Pierwsza jest Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

a czwarta Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że tak jest. Karty IMO są identyczne nie ma żadnych różnic. Rożnicę w specyfikacji mogą się pojawiać w takich oznaczeniach jak np Platinum, Elite itd. Ale w tym przypadku te mx jest naprawdę oznaczeniem które nic nie wnosi. Być może, że to zonk bądź jakaś inna sztuczka marketingowa. W każdym razie na Twoim miejscu specjalnie bym się tym nie przejmował :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według oficjalnej strony Creativa taki produkt jak xM Xtreeme Gamer nie istnieje.

Powiedział bym że serwis walnął babola lub zastosował "hłyt materkingowy"

Jutro idę kupić, więc wole być pewny

zerknijcie jeszcze na to:

http://www.apollo.pl/store/4

14 i 15 pozycja :confused:

W wielu sklepach internetowych są wyszczególnione obie karty z różnymi cenami :rolleyes:

Jak się nic nie dowiem to pewnie dla bezpieczeństwa kupie tą bez xM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabójczo dokładne opisy w tym sklepie.

Sprawdziłem jeszcze na Ceneo i przekierowanie z xM do Komputrónika daje OEM a bez xM na BOXA.

Zawsze możesz tez wysłać maila z zapytaniem do sklepu czym się różnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabójczo dokładne opisy w tym sklepie.

Sprawdziłem jeszcze na Ceneo i przekierowanie z xM do Komputrónika daje OEM a bez xM na BOXA.

Zawsze możesz tez wysłać maila z zapytaniem do sklepu czym się różnią.

No dzięki wam, ale już zdecydowałem na zwykłą

http://netbajt.pl/sklep/index.php?cPath=60_114

chyba nie ma się nad czym zastanawiać :biggrin:

Jeszcze pogrzebałem i zauważyłem, że tam gdzie xM tam też jest dopisek BULK

Z tego co wiem to BULK to, że bez sterów na płycie.

Jeszcze jedno na podstawie opisów z tego sklepu

Obsługiwane standardy

CREATIVE SB X-Fi XTREME Gamer: Direct X, OpenAL i EAX 5.0. Funkcja X-Fi CMSS-3D Headphone, ASIO 2.0

CREATIVE SB X-FI mX XTREME GAMER BULK :Asio, Eax,THX,Dolby Digital,DTS.

Więc jakieś różnice są chyba, że to błąd sklepu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zadecydowałeś. Lepiej wsiąść zwykłą X-Fi. Nie powinny się niczym różnić a oznaczenie mx to pewnie coś takiego jak bulk. Ale lepiej zakupić wersję normalną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TaxMan

xM to Xtreeme Music i to jest Model karty

Raczej się mylisz, bo jeśli już to Extreme Audio, a nie Music. Poza tym wspomniana Xtreme Audio także występuje w dwóch wersjach - z literkami mX i bez nich.

wwl1

Wydaje mi się, że karty są takie same

Nie wierzę, że Creative sprzedaje dwa takie same produkty po znacznie różniących się cenach. Tutaj masz wszystkie możliwe modele. Zważ, że te z oznaczeniem mX kosztują około 160 zł. Porównaj to z "normalnym" Gamer'em za 259 zł. Co więcej ten mX Gamer posiada własną pamięć RAM, zupełnie jak wersja Fatal1ty Pro - a to już kwota 550 zł. Te karty muszą być w jakiś sposób wykastrowane. Moja teoria (nie poparta żadnymi dowodami:)): w "dawnych czasach" istniał wersje SB Audigy LE, a jeszcze wcześniej LIVE! Value Edition, które były pozbawione układu generującego dźwięk przestrzenny, wszystkie obliczenia z tym związane były przerzucane na CPU, co wiązało się z drastycznym spadkiem wydajności w grach. Takie karty potrafiły zadławić komputer. Pamiętam, że w wielu grach, w instrukcjach, była rada, żeby posiadacze takowych wynalazków nie włączali dźwięku przestrzennego, tylko zwykłe stereo. Możliwe, że w tym przypadku chodzi o to samo. W każdym razie coś tu brzydko pachnie. Sam bym się nie zdecydował na zakup takiej karty.

allor

Może by tak CDA przetestowało te mX-y w którymś z następnych numerów?:) (marzenia ściętej głowy;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allor

Może by tak CDA przetestowało te mX-y w którymś z następnych numerów?:) (marzenia ściętej głowy;))

Problem jest obecnie taki, że Creative zwinął swój dział PR z Polski. Ale zobaczymy co da się zrobić (choć jeśli to faktycznie okrojona wersja, to z wypożyczeniem do testów mogą być problemy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że Creative sprzedaje dwa takie same produkty po znacznie różniących się cenach. Tutaj masz wszystkie możliwe modele. Zważ, że te z oznaczeniem mX kosztują około 160 zł. Porównaj to z "normalnym" Gamer'em za 259 zł.

Według mnie ma to sens. Zobacz te mx w cenie od 150zł do 170zł to są wersje OEM. Stąd zapewne niższa cena. Bo spójrz jak to wygląda z MX w wersji BOX? Kosztuje już 255zł...Czyli zaledwie o kilka złotych taniej niż karty bez oznaczenia mx. Bodajże różnicy jest 4 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

W końcu kupiłem udało mi się kupić.

Nie chcąc wpakować się w ten nieszczęsny nie wiadomo jaki mX, pod dwóch dniach grzebania w necie szukając na jego temat informacji (bez rezultatów) kupiłem wersje box (z grą fallout3) za 200pln w normalnym sklepie komputerowym :biggrin:

Pisze to dla innych użytkowników, którzy w przyszłości będą się zastanawiali jaką kupić.

Nie kupiłem tej karty w wersji box dla pudełeczka i płyty ze sterownikami, bo sterowniki i tak trzeba ściągnąć nowsze, a pudełko to wiadomo tylko miejsce w chałupie zajmuje.

Wersja oem kosztowała 160 pln, więc myślę tak sprzedam gierkę za 50 i wyjdzie na to samo(wiadomo allegro opłaty).

Chodzi o to, że na forach piszą, że poza różnicą w wersji oem i box jest jeszcze taka, że sterowniki na płytce w wersji box obsługują sterownikowe wsparcie dla

Dolby digital live, natomiast w wersji oem wiadomo nie ma sterowników, a te ściągnięte ze strony Creative nie obsługują tej funkcji.

Jeśli namieszałem to chodzi mi o ten temat: http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...p;#entry4187181

Obalam wszystkie mity!! W wersji box sterowniki nie obsługują tej funkcji!!

Jeśli więc zastanawiasz się co kupić zwykły BOX, czy OEM to odpowiedź jest prosta płacisz tylko za pudełko, funkcje Dolby digital live można kupić za parę $ od Crativa

Teraz nasuwa mi się pytanie, czy faktycznie dużo straciłem??

Jeśli jakiś player(AC3 filter) będzie mi dekodował sygnał audio do DTS, albo DD, a miały by to zrobić sterowniki z karty, czy odczuje jakąś różnice??

Kończąc tą przydługą wypowiedź powiem tak X-Fi gamer(150PLN) i moje logitechy x540(220pln) dla zwykłego zjadacza to jest naprawdę miodek :thumbsup:

Nie będę tu się rozwodził na temat asusa, bo teraz to 300pln, a dla mnie wielka różnica.

I prośba, jeśli ktoś kiedyś w końcu coś wygrzebie na temat tego mX to niech dopisze do tego tematu na pewno się to komuś przyda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem (chyba w opiniach kupujących w Komputroniku), że podmieniano stery Gamera na te dołączane do wersji Elite Pro, za 1200 zł. W tej najdroższej wersji były aktywne wszystkie możliwe standardy. Z tym, że taka zamiana nie jest trywialna i prawdopodobnie nielegalna - zapewne licencje na oprogramowanie dołączane do różnych modeli nie są jednakowe.

Co do różnicy pomiędzy programowym i sprzętowym dekodowaniem, to nie powinno być żadnej zauważalnej. Problem jest w innym miejscu. Większość playerów DVD nie obsługuje DTS ani Dolby Digital EX, tylko zwykłe DD 5.1, czy wręcz ordynarne stereo. Obsługa bardziej zaawansowanych standardów dźwięku przestrzennego jest aktywna tylko w najdroższych wersja WinDVD czy PowerDVD. Czyli bez sprzętowego dekodera będziesz musiał wywalić kupę kasy na licencje na te programy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CYTAT CIACH]

"W zestawie program Cyberlink PowerDVD z dekoderem DTS? i Dolby Digital?-EX (do bezpłatnego ściągnięcia) oferujący najlepsze wrażenia podczas oglądania filmów DVD"

O to się rozchodzi skoro mam Power DVD i teraz oglądam film w DTS bez włączonej funkcji DDL to, czy gdybym ją włączył, czy to by coś zmieniło?? :rolleyes:

Jeśli nie to w sumie niepotrzebnie z tym wszystkim kombinowałem :biggrin:

Trzeba mi było kupić wersje OEm

Widzę, że sprawa jest już załatwiona, więc temat zamykam. Jeżeli chcecie sobie pogadać o PowerDVD itp. to idźcie do odpowiedniego działu - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...