Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LukaszR1

Artefakty na 7900gs GALAXY

Polecane posty

Około 3 miesięcy temu zauważyłem błędy w grach na tej karcie,karta nie podkręcana prze zemnie oryginalnie taktowana 600 1600 i tu pytanie czy z kartą można jeszcze coś zrobić zreperować czy walczyć z servisem o wymiane {jeszcze na gwarancjii}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również niestety miałem okazje przez tydzień użytkować identyczną karte co ty masz, problem u ciebie jest pewnie taki sam jak u mnie, również miałem na niej błędy i tym podobne, aż w końcu mi co po chwile restartowała kompa. Spowodowane jest to tym że Galaxy za bardzo podkręciło fabrycznie tą karte i takie są tego konsekwencje. Ja dałem ją do serwisu i wymieniłem na 7800 GS od EVGA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta karta ma o 170 i 280 więcej niż zwykła 7900gs taktowanie i aby w ogóle takie wysokie takty uzyskać galaxy zmieniło zasilanie tej karty obniżyło czas dostępu do pamięci.Przeszukałem google i dużo ludzi ma problemy z tą kartą,teraz mam nauczke nic nie kupię od galaxy.Zastanawiająca jest rzecz że np. 9600gt kosztowała około 460 zł a innych firm o około 200 więcej skąd taka różnica ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to, że karta się sypie jest spowodowane zwyczajnym jej uszkodzeniem. To nie jest tak, że karta jest fabrycznie kręcona i z tego powodu się sypie. Omawiana karta jest dobrze przygotowana do takich warunków pracy. Ma dobre chłodzenie Zalmana, które utrzymuje bardzo dobre tempy, dobrej jakości pamięci również chłodzone. Naprawdę nic nie powinno się dziać. Sam miałem model Galaxy 7900GS Zalman Edition i wszystko latało przyzwoicie aż do momentu zmiany grafiki na nową. I traktowałem ja dosyć ostro, kręciłem do granic możliwości. Więc nie wydaje mi się aby to była wina nieprzemyślanej konstrukcji Galaxy itd. Po prostu masz uszkodzoną kartę i trzeba ją wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli według ciebie jest to przemyślana konstrukcja to czemu prze tak wysokim taktowaniu NIE MA radiatorków na pamięciach

Jak nie ma jak są. U mnie były. Tutaj zresztą też są spójrz:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=362&...ctr_str_numer=4

i

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2468-4

Także wersja Zalman Edition jest bardzo dobrze chłodzona. Wiem coś na ten temat bo swojego czasu ostro męczyłem tę karciochę również z vmodem w roli głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była na pewno wersja Zalman? Czy może CoolerMaster? Wydaje mi się, że mówisz o tej drugiej karcie która miała rzeczywiście ustawienia 600/1600 i co tu dużo mówić była po prostu gorzej zrobiona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była na pewno wersja Zalman? Czy może CoolerMaster? Wydaje mi się, że mówisz o tej drugiej karcie która miała rzeczywiście ustawienia 600/1600 i co tu dużo mówić była po prostu gorzej zrobiona.

Właśnie przypomniałeś mi CoolerMaster

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak CoolerMaster. To by wyjaśniało dlaczego karta poszła do krainy wiecznego krzemu. Mastery miały gorsze chłodzenia i brak jak wspomniałeś radiatorów na memkach. Lepsze pamięci dawano w wersjach Zalman Edition no i ze względów oczywistych były dobrze i co ważne cichutko chłodzone. U mnie pracowała cały czas na dosyć wysokich ustawieniach a i temperaturki były naprawdę fajne. Wniosek z tego prosty nie warto oszczędzać na chłodzeniu kart. Czasami nie jest naprawdę dużo a przyjemność z użytkowania - bezcenna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...