Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

S4nch3z

Rozwiązany: Mage Knight Apocalypse, gra się nie uruchamia

Polecane posty

Mam problem z Mage Knight Apocalypse dołączoną do najnowszego numeru CDA po instalacji gra się zwyczajnie nie odpala widnieje w procesach ale to wszystko. nie wyskakuje żaden błąd nie ma też żadnego dźwięku o błędzie

Konfig Kompa to

Windows XP sp3

Intel C2D E8400 3ghz

Radeon HD 4859 Shappire 512

2GB DDR2

Audio Realtek HD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo.

Jednakże w opisie covera zawarto informację, że ta gierka potrafi się uruchamiać przydługo. Dlatego uruchomiłem, i poczekałem parę minut. I wiesz co? Uruchomiła się. Zobacz, czy u Ciebie po chwili też się nie włączy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość PRZYŚPIESZENIA włączania gry? No sorry, czekam 15 MINUT (taa, ''ponad minutę'' to szerokie pojęcie... ironio) i MOŻE się włączy, MOŻE nie. Naprawdę wygląda to tak blado NA KAŻDYM kompie? Nie ma na to żadnej łatki? Bo to kpina panowie... kpina...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie gra się odpala po dosyc krótkim czasie, a kiedy tworzę postać, wciskam graj, pojawia się pasek ładowania, pasek się zapełnie, ja czekam 5 minut i wywala mnie do ekranu głównego.. :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikam na ikonce, nic. Klikam drugi raz, nic. Menadżer zadań, Oooo działają dwa procesy. Ubiłem oba. Odpaliłem ponownie i czekam. Po jakichś 5 minutach się włączyła. Opcje grafiki, zmiana rozdziałki. Info, że muszę restartować grę. No to ją uruchomiłem ponownie i ... tak znowu trzeba czekać. <ciach> !!!

Chwila namysłu ... ubiłem proces. Zablokowałem firewall'em gierce dostęp do netu i ... TADAM !!! Teraz włącza się prawie natychmiast ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moda, który poprawiał błędy -> ten "rzal" był napisany specjalnie, podkreśliłem przeciez nawet "rz" a co do "piszę" to mała literówka, pora wymienić klawiaturę ;]

Po 22 min czekania baaaaardzo się zdenerwowałem i wyłączyłem procesy odpowiedzialne ze grą. Szukałem rozwiązania tego problemu i nic. Chyba trzeba będzie czekać...

Czytam dziennie tyle błędów ortograficznych w postach użytkowników, że już nie potrafię rozpoznać kiedy po prostu żartujecie. A "piszę" zostało podkreślone całe, bo powinno być "jest napisane" :]. Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam, wpis zaraz zniknie - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila namysłu ... ubiłem proces. Zablokowałem firewall'em gierce dostęp do netu i ... TADAM !!! Teraz włącza się prawie natychmiast ;)

A później działa normalnie? Bo u mnie nic się nie zmienia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyskakuje błąd i wraca do Windows gdy chcę wczytać grę. A poza tym gdy chciałem zmienić pancerz też gra się wysypała... ktoś może pomóc (Windows Vista - próbowałem ustawić zgodność z win xp i nic)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na początku trochę przesadziłem i kompletnie odciąłem dostęp do sieci, gra nie chciała działać. Zakomunikowała mi, że nie można połączyć się z serwerem. Otworzyłem jej adres 127.0.0.1 na wszystkich portach i działała bez problemu.

Za długo nie pograłem, więc nie wiem jak ze stabilnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze...

Gra mimo czekania 5 minut nie odpaliła się (przy przepuszczeniu na firewallu, po zablokowaniu nie sprawdzałem).

Ale dodatkowo chciałem zgłosić reklamacje:

Dołączona instrukcja (która instaluje się w katalogu z grą) jest wybrakowana. Zgodnie z informacją na stronie 4 (3 strona w pdf), akapit Istalacja:

Jeśli w trakcie instalacji lub przy uruchamianiu gry natrafisz na jakiekolwiek problemy, zajrzyj do

rozdziału traktującego o rozwiązywaniu problemów. Znajdziesz go na końcu niniejszej

instrukcji [str. 65].

W spisie treści na stronie 3 (strona 2 w pdf) nie ma nawet takiego rozdziału, a w samym pdfie brakuje stron od 62 włącznie, czyli nawet brakuje 2 rozdziałów wymienionych w spisie treści. Zatem do kogo należy zgłosić zażalenie :?: Najśmieszniejsze jest to że ta instrukcja w takiej formie nie zawiera rozdziału Autorzy (powinna być na stronie 63) - co tym samym powoduje pewnie złamanie warunków licencyjnych przez dystrybutora - a to już podlega pod sprawę karną (lub grube odszkodowanie na rzecz twórców) przez łamanie praw autorskich i zawartych umów dystrybucyjnych.

Zatem do kogo należy zgłosić do polskiego wydawcy czy już do macierzystego dystrybutora/właściciela marki :?:

A wracając do głównego problemu (nie uruchamiania się lub uruchamiania baaaardzo powoli) - podejrzewam, że na brakujących stronach mogło się znaleźć rozwiązanie powyższego problemu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mormegil u mnie tez jest tak samo ze jak zablokowalem jej dostep do neta w nortonie to od razu sie uruchamia. Czyli najwyrazniej gra laczyla sie z internetem i dlatego to tak dlugo trwalo moze sprawdzala uaktualnienia czy serwery do gry sieciowej - nie wiem ale twoj sposob rowniez i mi pomogl . Dzieki Mormegil.

Dodam ze mam Nortona Internet Security 2007

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zablokowaniu dostępu do netu w firewallu (stary Sygate Personal Firewall, poprzednik firewalla w pakiecie Nortona) - uruchamia się w około 1,5 minuty, choć też z lekką czkawką i przełączanie się po menusach w grze też wywołuje czkawkę i ten restart przy zmianie 3/4 opcji... trochę deprymujące. Zobaczmy jak gra zachowuje się w praniu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po uruchomieniu gra łączy się z serwerem ftp i prawdopodobnie szukam tam aktualizacji. Nie mam pojęcia czemu to tak długo trwa.

Mój firewall to darmowy Kerio Personal Firewall, ale mam XP. Ostatnio jak sprawdzałem nie działał on najlepiej z Vistą. A na stronce producenta ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na jego temat, więc raczej nowszej darmowej wersji się nie doczekamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Norton Internet Security 2007, Gra nie działała mi na początku.Wszedłem w ustawienia>>zapora osobista.

I tm zablokowałem częsciowo dostęp wychodzący do internetu dla gry. Efekt: Gra uruchamia się po 6 sekundach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez za 1szym razem lipa dlugo czekalem myslalem ze sie zwiesila, wiec wylaczylem w menadzerze, usunalem i zainstalowalem drugi raz i od razu restart kompa, poczekalem tym razem z 30 sekund i sie wlaczyla ;p i to przy wlaczonym internecie !

mam jeszcze wylaczona rezerwe przepustowosci lacza, ktore zmiejsza ping o 5-10 ms, moze to dalo tez to ze szybciej sie kontaktuje z serwer ftp ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra uruchamia się ok. minuty ale to szczegół.

Mam inny problem:

Po tym jak gra się ładuje wyskakuje błąd i wraca do pulpitu. Wie ktoś w czym problem(instalowałem już nowe stery do grafy aktualizowałem directx i ciągle nic)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odcięcie gry od sieci u mnie rozwiązało problem z uruchamianiem.

Szkoda tylko że praktycznie w każda grę jaką chcę zagrać z coveru CDA dotyka jakiś problem( a zainteresuje zazwyczaj tylko 1 tytuł z danego wydania- albo i wcale). RFB np. sobie odpuściłem bo drażniły mnie niedziałające umiejętności specjalne.

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...