Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sofad

Zniknął mi napęd

Polecane posty

Witam.

Tak jak napisalem w temacie, "zniknął" mi napęd DVD.A włąsciwie t0 m0j brat napisal d0 mnie na gg, ze jest taki pr0blem(ja jestem teraz w akademiku i zakuwam na k0l0kwia :/ ) P0 wejsciu w M0j K0mputer nie ma ik0nki napędu. Fizycznie rzecz ujmując wszytk0 działa p0prawnie. Tacka napędu wysuwa się, p0 wł0żeniu płyty słychać jakiś szum itp. Ztym że nic p0za tym sie nie dzieje, system nie czyta płyt. P0radziłem mu, zeby 0dinstal0wał kanał IDE - nie p0m0gł0, t0 sam0 z instalacją ASPI. Nie mam p0jecia jaki t0 m0del napędu, nie pamiętam a m0j brat jest zbyt ziel0ny żeby t0 jak0ś sprawdzic. System 0peracyjny t0 0czywiscie Win XP. Mam też zainstal0wany pr0gram Cl0ne - wirtualny napęde - m0że z nim jest c0ś nie tak?

Czy kt0ś z Was ma jakiś p0mysł jak r0związać ten pr0blem? Będe bardz0 wdzięczny za każdą radę.

Z g0ry dziękuje za 0dp0wiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

- sprawdzić czy wszystko jest dobrze podłączone w skrzynce

- format kompa

;]

A jak Ci sie zepsuje myszka to tez formatujesz ' kompa ' ? BArdzo mądre rady dajesz ludziom, ja bym wogule sie nieodzywał z takimi pomysłami...

@sofad - wracając do tematu -sam kiedys miałem taki problem i wystarczyło pobuszowac na necie i przepisik w 100% sprawdzony voila - może i Tobie pomoże.

przepraszam za wklejanie całego tekstu ale mam tylko kopie na dysku w pliku z obawy o wygaśnięcie strony na serwerze ect bo to było z 2003 roku.

WAŻNE: Ten artykuł zawiera informacje na temat modyfikowania rejestru. Przed modyfikowaniem Rejestru wykonaj jego kopię zapasową i upewnij się, że wiesz, jak go przywrócić w przypadku pojawienia się problemu. Aby uzyskać informacje dotyczące sposobu wykonywania kopii zapasowej, przywracania i edytowania rejestru, kliknij następujący numer artykułu z bazy Microsoft Knowledge Base:

256986 (http://support.microsoft.com/kb/256986/PL/) Opis Rejestru systemu Microsoft Windows

Symptomy

Po zainstalowaniu systemu Microsoft Windows XP stacje dysków CD-ROM, DVD-ROM lub CD-ROM R/W mogą nie być widoczne w oknie Mój komputer. Ponadto w miejscach odpowiadających urządzeniom z listy w węźle Stacje CD-ROM w Menedżerze urządzeń mogą być wyświetlane znaki zapytania.

Przyczyna

Zainstalowano nieprawidłowy sterownik urządzenia CD-ROM.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, zastosuj wymienione poniżej metody w podanej kolejności.

Metoda 1: usuń wpis Rejestru

OSTRZEŻENIE: Nieprawidłowe wykorzystanie Edytora Rejestru może stać się przyczyną poważnych problemów, które spowodują, że konieczna będzie ponowna instalacja systemu operacyjnego. Firma Microsoft nie może zagwarantować, że rozwiązanie problemów spowodowanych niepoprawnym użyciem Edytora Rejestru będzie możliwe. Możesz używać Edytora Rejestru na własną odpowiedzialność.1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.

2. W polu Otwórz wpisz polecenie regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

3. Odszukaj następujący podklucz Rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE/System/Curretcontrolset/Control/Class/{4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

4. W menu Plik kliknij polecenie Eksportuj.

5. W polu Nazwa pliku wpisz nazwę savedkey, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

6. Kliknij typ danych UpperFilters klucza REG_MULTI_SZ, a następnie kliknij polecenie Usuń w menu Edycja. Po pojawieniu się monitu o potwierdzenie usunięcia kliknij przycisk Tak. UWAGA: Jeżeli brakuje tego typu danych, przejdź do następnej metody.

7. Kliknij typ danych LowerFilters klucza REG_MULTI_SZ, a następnie kliknij polecenie Usuń w menu Edycja. Po pojawieniu się monitu o potwierdzenie usunięcia kliknij przycisk Tak.

8. Zamknij Edytor Rejestru, a następnie ponownie uruchom komputer.

Metoda 2: zastąp istniejący sterownik 1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.

2. Jeżeli Panel sterowania jest w widoku kategorii, kliknij kategorię Wydajność i konserwacja, a następnie kliknij ikonę System.

lub

Jeżeli Panel sterowania jest w widoku klasycznym, kliknij dwukrotnie ikonę System.

3. Na karcie Sprzęt kliknij przycisk Menedżer urządzeń.

4. Kliknij dysk, obok którego jest wyświetlony znak zapytania.

5. W menu Akcja kliknij polecenie Odinstaluj. Po pojawieniu się monitu o potwierdzenie usunięcia kliknij przycisk OK.

6. Powtórz kroki od 4 do 5 dla wszystkich innych dysków ze znakami zapytania.

7. W menu Akcja kliknij polecenie Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.

UWAGA: Jeżeli system Windows XP nie może zlokalizować sterownika urządzenia, może to oznaczać, że nie jest ono obsługiwane w systemie Windows XP. Aby zapoznać się z listą obsługiwanych urządzeń, wyświetl najnowszą listę HCL systemu Windows w poniższej witrynie firmy Microsoft w sieci Web:

http://www.microsoft.com/hcl/default.asp (http://www.microsoft.com/hcl/default.asp)

Mimo że firma Microsoft nie zaleca korzystania z urządzeń, których nazwy nie są wymienione na liście zgodności sprzętu, w niektórych przypadkach można otrzymać sterownik zgodny z systemem Windows XP, kontaktując się bezpośrednio z producentem danego urządzenia. Aby uzyskać więcej informacji na temat kontaktowania się z producentem sprzętu, kliknij odpowiedni numer artykułu z następującej listy w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:

65416 (http://support.microsoft.com/kb/65416/PL/) Hardware and Software Third-Party Vendor Contact List, A-K

60781 (http://support.microsoft.com/kb/60781/PL/) Hardware and Software Third-Party Vendor Contact List, L-P

60782 (http://support.microsoft.com/kb/60782/PL/) Hardware and Software Third-Party Vendor Contact List, Q-Z

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie rady:)Jeśli ch0dzi 0 napęd t0 pr0blem juz r0związany. 0kazał0 sie b0wiem, że taśma się 0dczepiła i wystarczył0 ją wpiąć:) Na przyszł0ść będe już wiedział, że r0związania zagadki znikająceg0 napędu trzeba zacząć 0d sprawdzenia kabelk0w ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...