Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NewJoker

Nowa karta graficzna - uszkodzona ?

Polecane posty

Witam,

na początku tego roku wymieniłem kartę graficzną na nowego ASUS GeForce GTX 1080 STRIX Advanced 8GB GDDR5X. W sklepie przeinstalowali mi system (nie było wiadomo czy problemy z grafiką, które wcześniej miałem powodowała stara karta czy coś w oprogramowaniu) i zamontowali nową kartę do komputera. Niestety krótko po zakupie zdarzało się, że ekran stawał się czarny na chwilę. Później problem niby ustąpił (mimo, że ani zmiana kabla HDMI ani aktualizacja sterowników nic nie zmieniły). Ostatnio jednak znowu zaczęło się to dziać i praktycznie codziennie ekran robi mi się na chwilę czarny. Na dodatek co jakiś czas pojawiają się takie wąskie kolorowe paski na ekranie. Nie jestem pewien czy to wina karty a nie np. monitora, który ma już swoje lata, ale problemy zaczęły się po zmianie karty (wcześniejsza mi padła), więc grafika wydaje się tutaj głównym podejrzanym.

Zanim zgłoszę się do Komputronika z reklamacją (mam nadzieję, że gwarancja jeszcze obowiązuje) to chciałbym prosić o pomoc na forum. Może problem leży gdzie indziej i przy Waszej pomocy uda mi się go zdiagnozować.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozostałe dane komputera:

- procesor Intel Core i7 4770 3.40 GHz z chłodzeniem wodnym

- płyta główna Gigabyte GA-Z87-HD3

- RAM 16 GB

- zasilacz be quiet! Pure Power L8 700W 

- OS: Windows 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...