Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Domena + darmowy serwer

Polecane posty

Czy nie będę mieć problemów, jeśli kupię domenę dla strony na darmowym koncie Republiki (Onetu)?

Oczywiście chciałbym, by domena działała normalnie, tzn. bez przekierowywań, tylko aby adres był cały czas ten sam (nie musi być dopisków podstronach typu www.strona.eu/home.htm tylko www.strona.eu).. do tego chyba potrzeba (z tego co pamiętam) adresów serwerów DNS, a nie wiem gdzie ich szukać.

~EDIT

Zauważyłem, ze trzeba przenosić domenę do Onetu... a co z innymi darmowymi serwerami?

Na oku mam: http://www.000webhost.com/ (proponowany zresztą przez któregoś z forumowiczów FA) i chyba nie powinno być problemów, ale wolałbym potwierdzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja swego czasu polecałem ten hosting. O ile dobrze pamiętam, zakładasz tam najpierw konto i podczas rejestracji wpisujesz nazwę i hasło domeny. Po założeniu konta bierzesz w cPanelu informacje o nim i spisujesz z niego właśnie m.in. adres DNS. Później logujesz się na konto, gdzie wykupiłeś domenę i tam podajesz te adresy DNS. Aktualizacja powinna być krótsza niż 24h. Jeśli by coś było nie tak (a jest to możliwe, bo dawno się w to nie bawię) to oczywiście pisz tutaj, a postaram się jakoś pomóc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, z góry dzięki za pomoc. Serwer wydaje mi się dobry, nie widziałem jeszcze tak dobrego darmowego serwera. Bo niestety republika ma zbyt dużo ograniczeń, jak jedyne 50MB miejsce czy brak obsługi php... a nie mam zamiaru prowadzić jakiegoś wielkiego serwisu/portalu, by co rok wydawać kasę na serwer, chodzi jedynie o bardziej skomplikowaną stronę domową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to najlepszy hosting (darmowy) jaki udało mi się znaleźć. Postawiłem na nim nawet sklep matki kumpla i bardzo dobrze trzyma się do dzisiaj. A że chodzi Ci tylko o stronę domową, to nie będzie najmniejszego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...