Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinio27

Windows Vista Business czy Ultimate (64bit)

Polecane posty

Mam na swojej uczelni możliwość ściągniecia windowsa w ramach programu MSDNA jest to windows Vista Business w wersji 64 bitowej, niestety nie mogę ściągnąć wersji Ultimate.

1 pytanie:

Czy wersja business jest dużo gorsza od Ultimate??

2 pytanie

Która wersja lepiej sprawuje się w grach i czy jest to kolosalna różnica??

3 pytanie

Mam też możliwość ściągnięcia XP Professional 64 bit i czy to nie będzie lepsze rozwiązanie

Konfiguracja kompa(już niedługo) :tongue: :

AMD Phenom II Quad-Core 955 lub 945, płyta Asus M4A79 Deluxe, 4x1GB ramu Geil Dual Ultra, Radeon od Asusa 4850, dysk Seagate barracuda 320gb, zasilacz tagan ulta force II 500w.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1

Nie poczujesz jakiejś specjalnej różnicy między tymi wersjami, chyba że bardzo zależy Ci na jakiejś funkcji z tej listy.

Ad. 2

W przypadku gier to pomiędzy wszystkimi edycjami Visty (łącznie z Home) nie ma żadnej różnicy co do wydajności i kompatybilności.

Ad. 3

Jeśli mają to być 64-bity to lepiej brać Vistę.

ps

Do takiego sprzętu wypadałoby trochę lepszą grafę wrzucić, chociażby tego HD4870 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do grania, w tym także w starsze gry, to obecnie najsensowniejszy będzie imo Home Premium 32 bit. Przy czym wolałbym poczekać na Windows 7, tym bardziej że obecnie można legalnie ściągnąć wersję RC1, czyli w zasadzie finalną. A zanim straci ważność, będzie już pełny W7 na rynku.

Wersje 64bit (przy czym jeśli już to tylko Vista / W7) mają obecnie sens przy nie-graniu, zanim gry będą pod nie optymalizowane minie kupa czasu, tak na zdrowy rozum - nie wcześniej niż premiera nowych konsol, a do tego czasu będzie już W8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że pinio27 pisze o możliwości wzięcia sobie wersji Business, a wy mu proponujecie inne wersje. Tu chodzi właśnie o darmowość tego rozwiązania.

Brać zawsze możesz, jak nie będzie ci pasować to wywalisz. I tak jak mówi allor jeśli x64 to tylko Vista/7. A jeśli masz 4GB RAM to też nie warto ciągnąć nadal na x86.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. ale jeśli wybiorę wersje 32 bitową to mi opsłuży tylko 3,25-3,50 gb ramu i w tym jest problem, czy mam rację??

A jak wiemy w Viscie trzeba mieć dużo ramu żeby to jakoś działało, sam już nie wiem.

A może ten Windows 7RC, tylko potem nagle mi się skończy licencja i znowu trzeba będzie zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie, moim zdaniem już 2 GB RAM-u spokojnie wystarczają do wszelkich zastosowań, jest co najwyżej parę gier, do których to nie wystarcza, ale to tylko ze względu na słabą optymalizację (np. Gothic III, czy GTA IV), a w nich i 4GB po dłuższym graniu okaże się być za małą ilością. Tak więc różnica między 3, a 4 GB jest raczej nieodczuwalna.

Przyjmuje się, że około 1GB więcej niż na XP-ku, ale moim zdaniem jest to wartość zawyżona. Tzn. moim zdaniem jest to około 0.5GB więcej.

To jest pewien minus, aczkolwiek różnica pomiędzy Windows 7, a Vistą (bez SP2, który narazie jest w fazie RC) jest moim zdaniem odczuwalna. Choć być może jak już wyjdzie wersja finalna, to będzie można w jakiś łatwy sposób zrobić upgrade wersji RC1 do finalnej. Jak znam życie, to MSDN AA dosyć szybko po premierze pojawi się możliwość ściągnięcia Windows Seven.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. ale jeśli wybiorę wersje 32 bitową to mi opsłuży tylko 3,25-3,50 gb ramu i w tym jest problem, czy mam rację??

A jak wiemy w Viscie trzeba mieć dużo ramu żeby to jakoś działało, sam już nie wiem.

A może ten Windows 7RC, tylko potem nagle mi się skończy licencja i znowu trzeba będzie zmieniać.

Tylko co to za problem że zamiast 4 GB będziesz miał 3,25? Gry i tak nie są tworzone, by wykorzystywać więcej, podobnie jak i większość zwykłego softu.

Zresztą - tak na prawdę to na 1 program będziesz miał 2 GB max, tyle że znowu - większość softu jest tworzona właśnie na 32 bit, więc działa bez problemu w wersji 32 bit, czego nie można powiedzieć o 64 bit. Zwłaszcza jeśli chodzi o granie - starsze tytuły mają całkiem sporo problemów (przy czym problem = soft nie daje się uruchomić).

Co do RAM-u i Visty - 4 GB (czyli te 3 z hakiem) w zupełności do sprawnego grania / działania wystarczają. A z tego 0,75 GB znaczna część pójdzie na sam system w wersji 64 bit, bo tak się składa, że wymaga on większej ilości RAM-u by zrobić to samo...

Co do kończącej się licencji - jest to pewien problem jeśli nie będziesz chciał zrobić upgrade do tej samej wersji tylko już płatnej. Zwłaszcza że obecnie dostąpna jest teoretycznie tylko ultimate po angielsku. Z drugiej strony - do marca jest jeszcze dużo czasu, więc reinstalacja systemu po 9 miesiącach nie będzie chyba zbytnim problemem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te windows-y nie sądziłem, że tyle problemów mi sprawią, no cóż chyba faktycznie zdecyduje się na wersje 32 bit :thumbsup:

A tak na marginesie, jakbym wziął wersje 64 bitową to czy gry będą gorzej chodzić, czy naprzykład zauważy się duży spadek fps?? Chodzi mi o te nowsze gry i o Call of Duty 4 :P

Bo z postu Allora wynioskowałem, że tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego spadku wydajności nie zauważysz i wszystko będzie mniej więcej tak samo chodziło. Jeśli zastanawiasz się teraz nad wyborem 32/64 bit to patrząc na Twój sprzęt dla mnie sprawa jest oczywista: bierz tą Vistę Business x64 (a jeśli Ci się nie spodoba to zawsze po premierze W7 możesz go też z MSDN ściągnąć, o ile jeszcze będziesz studentem ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, jakbym wziął wersje 64 bitową to czy gry będą gorzej chodzić, czy naprzykład zauważy się duży spadek fps?? Chodzi mi o te nowsze gry i o Call of Duty 4 :P

Bo z postu Allora wynioskowałem, że tak.

Kwestia nie jest w zauważalnie wolniejszym działaniu (bo akurat pod tym względem 64 bit gorsze nie jest, a w wielu przypadkach wręcz przeciwnie), a niedziałaniu wcale. Jeśli grasz tylko w nowe gry to nie powinno to stanowić problemu, jeśli także w starsze, to 64 bit nie ma sensu. Chyba że lubisz walczyć nie z wrogami, a także z systemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia nie jest w zauważalnie wolniejszym działaniu (bo akurat pod tym względem 64 bit gorsze nie jest, a w wielu przypadkach wręcz przeciwnie), a niedziałaniu wcale. Jeśli grasz tylko w nowe gry to nie powinno to stanowić problemu, jeśli także w starsze, to 64 bit nie ma sensu. Chyba że lubisz walczyć nie z wrogami, a także z systemem.

W starsze nie gram, zazwyczaj przejde raz lub dwa razy daną grę i odkładam ją na półkę, no chyba że ma świetny multiplayer, jak naprzyklad Call of duty 4, to potrafi mnie wciągnąć na parę miesięcy :thumbsup:

A więc wybór padł na Windows Viste Business w wersji 64 bitowej, zobaczymy jak to będzie.

Dziękuje wszystkim za okazała pomoc :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...