Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xirgan

Problem z BIOS'em

Polecane posty

Nie bardzo wiem czy to problem programowy czy sprzętowy, ale napisałem tutaj. Niedawno ściągnąłem nowy BIOS do płyty ASRock P4i65G ze strony Asrock'a, zrobiłem aktualizacje w Windows XP i po aktualizacji komputer nie wstał, wyjmowanie baterii BIOS'u nie pomaga, czyszczenie CMOS poprzez zwieranie dwóch styków też nie. Komputer uruchamia się, wentylatory kręcą się ale monitor jest czarny nie świecą się diodki dysku i CPU i nie słychać głośniczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xirgan -> Nie znalazłem żadnego info w manualu, by ta płyta miała jakiś system odratowywania w przypadku problemów po flashowaniu BIOSu. Co za tym idzie, płyta nadaje się do serwisu, a konkretnie trzeba przeflashować BIOS. Jeśli scalak z nim da się wyciągnąć, to pół biedy - jeśli nie, to będzie problem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest odważny i się na tym trochę zna może sam przeprowadzić flashowanie BIOSU. Instrukcję jak to można zrobić są w internecie. Ale potrzebny jest do tego drugi komputer, choćby kolegi, oczywiście o tym samym BIOS-ie. Informacja dodatkowa, bo nie zawsze z przy czymś takim jedynym wyjściem - jak to uważa większość - jest serwis. Sam miałem ten problem, to wiem jak wygląda naprawa tego elementu. A wyjąć BIOS zawsze można. Z innymi się nie spotkałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...