Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ooowca

Mysz A4Tech opto 315 po kilku minutach zacina się i przestaje działać

Polecane posty

Witam, mam problem z myszką A4Techa, dokładnie modelem opto 315 z wejściem PS/2.

Problem polega na tym, że po ok. 10 minutach użytkowania mysz zaczyna się zacinać (ja ruszam myszką, a kursor stoi), a po kolejnych 5 minutach mysz całkowicie przestaje działać.

Po zaprzestaniu działania myszy, pada również klawiatura, nie działa żaden skrót (Alt+F4, Ctrl+Alt+Del, Alt+Tab, dosłownie nic) wtedy restartuje kompa i wszystko wraca do normy na 10 minut. Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre porady, to mam ochotę ostrzeżenia wlepić...

ooowca -> Przede wszystkim sprawdź, czy mysz i klawiatura podłączone do innego komputera będą działać podobnie źle. Sprawdź w drugą stronę, czy "obcy" sprzęt też będzie się przywieszał u Ciebie.

Pod jakim systemem występuje problem?

Spróbuj pobrać jakiegoś linuksa, np. Damn Small Linux, odpal komputer z nim (to jest live cd, więc nie trzeba nic instalować) - przekonasz się, czy to wina systemu.

Masz jakieś antywirusy / firewalle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do innego kompa na razie nie mam jak podłączyć, bo mam tylko jednego.

Inne myszki podłączane u mnie przez PS/2 też nie działały za chętnie, jedna gasła przy dotknięciu podkładki, inna była kulkowa, żadna się nie ruszała.

Pod Windowsem XP.

O Linuxach nic nie wiem.

Z antywirusów mam ESET Smart Security

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegi żadnego nie masz, by go odwiedzić? :-)

Skoro inne myszki też fiksują, to pewnie coś u Ciebie będzie (aczkolwiek ciągle dobrze by było zrobić "zewnętrzne" testy).

Nie musisz znać się na linuksach. Wystarczy pobrać obraz płytki (ubuntu 700MB, DSL to tylko 50MB) i odpalić kompa z nagranej płyty. Po starcie wybrać uruchomienie bez instalacji i tyle - po paru chwilkach system będzie gotowy do testów i będziesz mógł sprawdzić gryzonia.

Zobacz też, jak mysz będzie się zachowywać w trybie awaryjnym - zaraz przed ekranem ładowania systemu musisz wdusić F8 i wybrać odpowiednią opcję. Jednak gorąco polecam sprawdzenie z linuksem - wykluczy to lub potwierdzi winę obecnego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pobawie się za moment z tym linuxem i dam znać, a w poniedziałek pewnie będe miał nową myche, ale jak to ująłeś "wykluczy to lub potwierdzi winę obecnego systemu"

Mam nadzieję że nic nie rozwalę, ale jestem dobrej myśłi

Edit// Po chwili obcowania z DSL-em zauważyłem że nic z niego nie rozumiem, niby myszka się nie zacina, ale i w XP co kilka resetów w miare normalnie chodzi (nie licząc gier). Da się tam jakoś sprawdzić czy ta myszka to wina XP-ka?

Edit2// Na DSL-u też się zacina, sprawdzane na jakimś linuxowym pasjansie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostają 2 rzeczy:

- sprawdzenie na innym kompie, jeśli myszka i klawiatura działą, to na 95% padła płyta główna

- sprawdzenie na innych gryzoniach, jeśli działają, to twoja myszka i klawiatura są do wymiany (ale ten scenariusz jest mniej prawdopodobny)

Odpada natomiast problem softu, więc formata nie musisz się póki co obawiać, chyba że padła płyta główna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, poszedłem do kolegi z tamtą myszką, działała lepiej niż u mnie, ale też miała ścięcia. Dzisiaj pożyczyłem od kolegi myszkę a4techa BW-5, podłączana przez USB. Ona działa bez zarzutów, czyli podsumowując, tamta myszka po prostu padła. Narobiliście mi troche strachu z tą płytą główną, ale dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia :peace:

Są i plusy tego bałaganu, nauczyłem się skrótami klawiszowymi w miarę dobrze operować, polecam, dobry trening :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...