Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ddevil4

Buczące głośniki

Polecane posty

Gdy łączę komputer z kinem domowym (głośniki 5.1) kablem minijack - 2x chinch, głośniki strasznie buczą, poza tym słychać dźwięk płynący z komputera. Kino jest firmy Samsung, płyta główna Gigabyta z dźwiękiem zintegrowanym. Więcej o sprzęcie powiedzieć nie mogę bo komp nie mój a nie miałem okazji bliżej się mu przyjrzeć. Dodam tylko, że gdy podpiąć do kompa słuchawki, dźwięk jest czysty i buczenie nie występuje. Tak samo z kinem gdy przełączam je na inny tryb, np DVD lub radio, dźwięk jest czysty. Co może być przyczyną tego buczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być sprawka kabla którym podłączasz kino jeśli jest słabej jakości to wystarczy mocniej pociągnąć za którąś w wtyczek i występuje zwarcie. Ja tak miałem, próbowałem naprawic samemu ale i tak nic nie dało więc kupiłem metrową za jakieś 25 zeta i elegancko. A! i musisz zwracać uwagę na długość kabla, nie może być za długi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa - czy kino domowe i komputer są podłączone do tego samego gniazdka? Bo podobny problem występuje w "dziwnych" instalacjach elekrtycznych, gdy zero w jednym gniazdku jest inne niż w drugim. Niby nic, ale może doprowadzić do spalenia się kompa / kina, jak po kablu zamiast paru woltów pójdzie kilkanaście / kilkadziesiąt (żeby nie było - to niestety nie teoria, pozbyłem się w ten sposów wzmacniacza do kina domowego, do naprawy się już nie nadawał bo > niź kupno nowego; w kompie poszła na szczęście tylko karta dźwiękowa). A - podłączanie przy wyłączonych wtyczkach teoretycznie powinno zabezpieczać przed niespodziankami, więc nie musi się skończyć aż tak źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...