Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mendoza

Zacinki pod Windowsem

Polecane posty

Siema. Nie wiem czy z tematem trafiłem we właściwe miejsce, ale jak już tu zacząłem to i tu skończę :D

Mam taki problem z (chyba) Windowsem XP SP3. Mianowice od pewnego czasu zauważyłem że Winda coś sie przycinać zaczęła. Np podczas grania w gry starsze jak np Diablo 2 czy Deus EX IW ale i nowsze np Titan Quest co kilka minut gra się przycina na 1-2 sekundy (tzn "staje w miejscu") po czym wraca do "normalności". Generalnie dzieje mi sie to w wiekszosci gier. Ale mało tego - coś podobnego zauważyłem podczas oglądania filmów. Czy problemem mogą byc jakieś programy działające w tle? A może sprzęt? Dodam tylko ze mam (nie śmiać się pliz) AMD Duron 1.6 GHz, 2 GB ram i G-Force 6600 265 mb. No i najsmieszniejsze ze problem pojawił sie jakby znikąd, z dnia na dzień. Żadnych zmian w sprzęcie czy oprogramowaniu nie przeprowadziłem. Aha najnowsze stery do grafy nie pomogły - wrecz przeciwnie, podczas próby uruchomienia np Titan Questa na tych sterach komp zaliczał mi restart :/ Ma ktos jakies pomysły???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina zapchanego systemu. Możesz komputer wyczyścić programem np. Ashampoo WinOptimizer i rejestr systemowy programem Register Shower.

A mam gdzieś w domu starego kompa o podobnej konfiguracji, tyle że mam Semprona 1.6GHz, 512Mb RAM i GeForce FX 5700LE i po czyszczeniu chodzi jak złoto xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj system dobrym antywirusem (bp. Kasperksy, możesz ściągnąć triala lub zeskanowac system online, za friko), dodatkowo zaintaluj ccleaner i wyczysc rejestr, oraz wszelkie pliki. Jeśli nie pomoze, wklej logi z hijacka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O reinstalce nawet myśleć nie chce. Wydaje mi się że jest tak jak mówicie - system zapchany i zasyfiony :) Wypróbuje te programy które poleciliście, choć przyznam że będę miał z nimi pierwszy raz do czynienia, jakoś nigdy nie było potrzeby uzywania tego typu programów. Do tej pory używałem tylko RegCleanera, a to i tak tylko sporadycznie. No ale - spróbujemy, zobaczymy... W kazdym razie dzieki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo polecałbym zajrzenie do wnętrza kompa i sprawdzenie czy chłodzenie na procku i/lub grafie nie jest zbytnio zakurzone. Kiedyś widziałem podobny przypadek (przycinki, gry działające za wolno jak na ten sprzęt i częste zwieszki), a problemem okazał się właśnie totalnie zasyfiony radiator na procesorze, który przez to cały czas się przegrzewał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Zrobiłem wszystko co radziliście, oprócz sprawdzania wirusów tym kasperskim online, bo system dwa tygodnie temu świeżo postawiłem właśnie z tego powodu. Po jakimś tygodniu problem ponownie wrócił, te nieszczęsne przycinki, tak na ułamek sekundy. Teraz po waszych radach system oczywiście chodzi szybciej, ale zacinki nadal występują. System niby załatany, bo zawsze po instalce wgrywam ostatniego Autopatchera jaki wyszedł. Wiatraczki też wyczyszczone i faktycznie były bardzo zasyfione.

Mój sprzęt to Celeron 2.0 GHz; 1,2 GB Ram; Radeon 9600 Pro. I też mam wrażenie jakby był on zdecydowanie wolniejszy. Ostatnimi czasy rzadko gram w gry, ale pamiętam, że nawet w KOTORze jedynce po wyjściu na miasto komp zaczynał się bardzo krztusić, w Morrowinda też nie gra się zbyt komfortowo. A jak na taki komputer wydaje mi się, że te gry nie powinny stawiać żadnego oporu. Czy problemem może być jakiś podzespół komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...