Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartek9401

Problem z instalacją sterowników Realtek HD audio

Polecane posty

Witam. mam problem z zainstalowaniem sterownika Realtek HD audio przez co nie mam dźwięku. nie mogę zainstalować sterowników zawsze gdy próbuje na różne sposoby przez setup.exe, przez aktualizuj sterownik za każdym razem nie idzie jak robię przez setup.exe to dochodzi prawie do końca i wyświetla się komunikat: "Nie powiodła się instalacja sterownik Realtek HD audio!!!"

Proszę o pomoc

Nazwę tematu zmieniłem. Proszę zapoznać się z nowymi zasadami działu.

Polecam też http://rtfm.killfile.pl/#tematy

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściągnąłem z neta nowe stery i teraz mam następujący problem:

Po zainstalowaniu ich, komputer wykrywa mi jakąś kartę sieciową Gigabit Ethernet PCI-e NIC (której w rzeczywistości nigdy nie posiadałem), a wcześniej wykrywał tylko USB ADSL2 WAN adapter i wszystko było ok. I teraz jak wgrywam sterowniki do dźwięku (realtek LAN driver) to instalują się one do tej pierwszej i nie mam dźwięku. Wcześniej instalowały się one do tej drugiej i wszystko było ok. Ktoś wie jak mogę usunąć tą kartę Gigabit? Usunąłem wszystkie stery od niej, odinstalowałem ją w menadżerze urządzeń, ale i tak zawsze komputer mi ją wykrywa.

Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co teraz zainstalowałeś to sterowniki do karty sieciowej, którą masz, bo jest zintegrowana z płytą główną, więc nie musisz walczyć z tym by ją usunąć. Sterownik do dźwięku jest tutaj, a jeżeli nie chce się poprawnie zainstalować, to podejrzewam, że masz XP, który czasami potrzebuje aktualizacji KB888111 (strona MS, mały tutorial z tym związany) by poprawnie obsłużyć niektóre karty dźwiękowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...&FileID=836

Sterownik pewien, spróbuj zainstalować i powiedz czy pomogło.

Z tego co mi wiadomo to masz na płycie Realteka ALC888 (dobra całkiem :)). Zainstaluj to i sterowniki które masz na płycie od płyty głównej (albo z neta jak nie masz płyty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...