Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CobraCommander

Nagranych danych nie ma na płycie ?

Polecane posty

Nie mam stacji dyskietek, więc nagrałem to co chciałem płytkę wielokrotnego użytku, ale po nagraniu, wyjęciu z tacki i włożeniu z powrotem tych dannych nie ma ? co jest wyparowały czy co ?, przeciesz dobrze nagrywałem, płyta była pusta, nagrywarka sprawna na 100%, bo inną płytką nagrałem parę gier freeware co mi zalegają na dysku, i one są, ale czemu tamtych nie nagrało ? żadnych błędów nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie płytki mają ograniczoną żywotność (np. w przypadku CD-RW można było wykonać chyba coś koło 1000 cykli zapisu i wymazywania), więc jeśli używałeś jej jako "dyskietki" od dłuższego czasu, to mogła właśnie dokonać żywota ;). Najlepiej wymaż jej zawartość i jeszcze raz nagraj, ale tym razem z zaznaczoną opcją "Zweryfikuj dane po nagraniu" (lub podobną, nazwa zależy od użytego programu do nagrywania) - po zakończeniu nagrywania program powinien sam sprawdzić płytkę czy dobrze się nagrała :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podejrzeć co jest na płycie w programie w którym nagrywałeś. Z tego co pamietam np w przypadku NERO do podgladu płyt wielosesyjnych trzeba miec zainstalowny programik... in cośtam :) nazwy nie pamietam już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież CobraCommander nigdzie nie napisał, że nagrywał na CD-RW (równie dobrze mógłby to być np. DVD-RAM :D). Poza tym coś takiego może mieć sens, jeśli chce się przenieść dane na starszego PC z np. Windows 98, nie każdy system (nawet mający przyzwoicie działającą obsługę USB) "zobaczy" każdego pendrive'a.

PS Do sprawdzenia, czy coś jest na płytce, można użyć programu ISOBuster, ba, da się nim nawet odzyskać takie dane (o ile nośnik nie jest fizycznie uszkodzony - oznacza to również zużycie warstwy "zapisywalnej"), wersja demo/trial jest w pełni funkcjonalna (chyba przez 30 dni).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...