Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

seba

Mass Effect, uruchomienie gry

Polecane posty

Kupiłem grę na gram.pl, dzisiaj przyszła, wszystko cacy, instalacja bez najmniejszych problemów, no i chcę uruchomić samą grę. Uruchamiam i pisze "Zbieranie informacji", zatrzymuje się w połowie i wyskakuje taki błąd:

Wystąpił problem z aplikacją Mass Effect Configuration Utility i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.

Co robić, by uruchomić grę? Prosze o pomoc! :unsure:

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze inny problem. Jak chcę uruchomić grę to pokazuje się logo Mass Effect, znika i nic dalej się nie dzieje. Później muszę resetować komputer. Próbowałem już:

-przeinstalować grę,

-zainstalować jeszcze raz DirectX,

-uaktualnić drivery do płyty głównej,

-wyłączyć przyspieszenie dźwiękowe,

-instalować patcha do gry,

-modlić się, żeby działało.

Mój sprzęt: Pentium IV 3GHz, 1GB ram, GeForce 8600 z 256 na pokładzie, Windows XP z SP3. Stery do grafiki i muzycznej mam najnowsze.

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chuunin

Zmniejszyć grafikę na minimum. Wygląda na klasyczny brak RAMu.

@jednooki

Patrz wyżej. Komputer masz już drugiej świeżości. Wywalić w diabły wszystkie systemy, które nie są wymagane do prawidłowego działania systemu. To samo tyczy się antywirusa- tylko nie zapomnij włączyć z powrotem, jeżeli nie zadziała.

@Seba77

Tyczy się to też innych. Wasze komputery spełniają wymagania minimalne, więc walczcie z pomocą techniczną. Przygotować raport dxdiag, opisać problem, co się już robiło i czego próbowało. I nie zrażać się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby odpowiedzieć co mam zrobić (problem opisany podt i 3 posty wyżej) bo temat powoli idzie w zapomnienie

dodam ,że sterowniki mam nowe(181.20) i ,że problem dotyczy też angielskiej wersji

reinstalacja nie pomaga a wszystkie wymagania spełniam z nadwyżką(oprócz RAM-u ,który i tak spełnia minimalne)

próbowałem też wyłączać Daemon Toolsa(a nóż się gryzie) i inne wszystkie zbędne programiki działające w tle a z konfiguratorem kombinowałem na wszelkie możlwe sposoby(chyba)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalić msconfig i ustawić uruchamianie diagnostyczne. Jeżeli pomoże: jakaś aplikacja się gryzie z grą. Jeżeli nie: wina leży po stronie technicznej, możliwe, że coś z płytką bądź z kością RAMu, która wyskoczyła czy z kabelkiem, który się poluzował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety diagnostyczny tryb nie pomógł

od strony technicznej też chyba dobrze bo wiedżmin chodzi gładko i GTA4 nienajgorzej

może to coś z płytką ,ale czekam na inne propozycje rozwiązania mojego problemu

ps.dzięki za pomoc Paguł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy dxdiag nie wykrył jakichś problemów (przejrzyj zakładki Ekran i Dźwięk). Warto też pobawić się przyspieszeniem sprzętowym i przeskanować komputer antywirusem. Polecam również defragmentację dysku: 1giga RAMu dla ME to mało.

Zainstaluj grę na innym komputerze. To wykluczy walniętą płytkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę udało mnie się już uruchomić ale mam teraz inny problem z nia. Otóż, te wszystkie animacje na początku , menu główne to wszystko idzie mi w tak wolnym tempie że nie mogę nic zrobić. Nie mam nawet jak grać spokojnie, bo wszystko się tnie jak nie wiem...:'(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z kolei taki problem:

Cannot locate the CD-ROM

Please insert the correct CD-ROM, select OK and restart application

Takie cuś pojawia mi się, gdy włączam grę w launcherze (obojętnie czy to ze skrótu z pulpitu, menu start, czy opcji szybkiego uruchomienia...), nie pomaga restart kompa, grzebanie w oknie konfigu ME (co prawda nie grzebałem zbytnio...), patrzyłem na stronę cd projektu i coś tam mają, ale za cholerę nie wiem za co wpierw i czy warto się za to zabierać (bo a nuż zamiast reinstalki pomoże np. wyłączenie programu), no i nie wiem jak się za to konkretnie zabrać.

Dodatkowo zaznaczę, że grę uruchamiałem ostatnio w czasie ferii zimowych i zrobiłem sobie przerwę, która przeciągnęła się aż do teraz. Nie reinstalowałem gry w tym czasie wszystko jest (teoretycznie) tak jak wtedy gdy ostatni raz włączałem ME.

I tu pytanie do osób, które miały podobny problem - czy moglibyście podzielić się rozwiązaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem grę na gram.pl, dzisiaj przyszła, wszystko cacy, instalacja bez najmniejszych problemów, no i chcę uruchomić samą grę. Uruchamiam i pisze "Zbieranie informacji", zatrzymuje się w połowie i wyskakuje taki błąd:

Wystąpił problem z aplikacją Mass Effect Configuration Utility i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.

Co robić, by uruchomić grę? Prosze o pomoc! :unsure:

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów.-mateusz(stefan)

tez mialem ten problem vista wersja oryginalna me edycja rozszerzona - rozwiazalem go tak:

- na plycie dvd1 jest katalog software wejdz w niego i uruchom program visualCRT

- potem uruchom gre masseffect.exe prawym guzikiem jako administrator

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, że Konfiguracja dochodzi do połowy i sie wyłaczą; / ... a gdy chcę włączyć gre przez MassEffect.exe to myszka Wogóle nie działa : /// ... Pomoże ktoś ??

to chyba pikus przy moim problemie:D

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: MassEffect.exe

Wersja aplikacji: 1.2.20608.0

Sygnatura czasowa aplikacji: 4a55fea1

Nazwa modułu z błędem: MassEffect.exe

Wersja modułu z błędem: 1.2.20608.0

Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4a55fea1

Kod wyjątku: c0000005

Przesunięcie wyjątku: 008b752d

Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6001.2.1.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: b1b7

Dodatkowe informacje 2: 63d130ba0d3d066e446466e1df331439

Dodatkowe informacje 3: 40d5

Dodatkowe informacje 4: 2cb1b6478d30b976e834ecdfe82002ae

i co ja mam na to poradzic????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...