Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dromader

Z monitora słychać fragmenty rozmów. Czy mój monitor jest... opętany?!

Polecane posty

Witam, mam ,,drobny'' problem z moim monitorem. Otuż już od pewnego czasu mój monitor wydaje ,,dziwne'' dźwięki. To się dzieje góra raz na tydzień i trwa 2-3 sekundy. Im więcej się pojawia, tym lepiej go rozmiem. Brzmi to jak rozmowa, jabym przez przypadek złapał na chwile sygnał telefoniczny, po prostu słysze kawałek konwersacji, w którym wszystko jest całkiem losowe (raz się kłuci, raz jest spokojny, raz rowmawia bodajrze o sporcie ITP) Cóż, problem mnie bardzo wpienia, czasami budzi mnie to, prawie posikałem się ze strachu kiedy pierszy raz go usłyszałem i przez tydzień zasnąć niemogłem myśląc, że w moim domu straszy, dźwięk pojawia się nawet gdy komputer jest wyłączony, odłączony od monitora i głośników. Inne osoby też go słyszą, więc niejest to problem natury psyhicznej :P To nowiutki samsung tak pozatym. Zastanawiam się więc, co się u licha dzieje? Może powinienem zabrać go do sewisu? Cała sprawa mnie naprawde zastanawia....

A tak pozatym to jest nidaleko mojego bloku baza wojskowa, może mój monitor odbiera ściśle tajne rozmowy prowadzone przez experymentalny sygnał? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie monitor też wydaje dziwne dżwięki

zauważyłem to najpierw ten dżwięk a sekundę póżniej dzwoni telefon(niepotwierdzone żadnymi badaniami ,ale dzieje się tak zawsze jak komórka leży na biurku i ktoś do mnie dzwoni)

może to ci coś pomoże

ps.straszna długa nazwa tego tematu jest

i uważaj żeby cię wojsko nie zgarneło za podsłuchiwanie :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówisz, czsami jak komurka jest blisko monitora to on zaczyna ,,buczeć'' zanim zadzwoni, ale w moim przypadku to jest raczej ludzki głos, lekko zniekształcony jak przez mikrofalówke. Może mój monitor ma więcej funkcji niż myśałem...

A tak pozatym to mody śpią czy co? Z tego co wiem, używanie botów i spam jest niedozwolony, a co drugi temat w który wchodzę widzę ,,Google bot''. Czy to aby niejest wbrew regułom?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak pozatym to mody śpią czy co? Z tego co wiem, używanie botów i spam jest niedozwolony, a co drugi temat w który wchodzę widzę ,,Google bot''. Czy to aby niejest wbrew regułom?

To chyba administracja dodała. Żeby zwróciło się trochę pieniędzy? W sumie nie wiem, ale to oni dali...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz bardziej zaczynam wierzyć w to co mówisz. Chyba ktoś nie chce, by ta tajemnica się wydała ZOBACZ TO. A tak na poważnie to sprawdź czy masz głośniki w tym monitorze i czy tak jak wyżej ktoś mówił urządzeń, które duże pole elektromagnetyczne wytwarzają.

A jeżeli twój monitor nie ma głośników to przecież mieszkasz w bloku. Może gdzieś w pokoju masz jakąś dziurę (nawet niewielką) przez, którą przechodzą głosy z klatki, albo innego mieszkania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy twój monitor ma funkcję telewizyjną? Jeśli tak to może przez to odbiera dziwne sygnały... I jeszcze dwie sprawy mnie nurtują ,a mianowicie:

1.Czy monitor ma inne źródło zasilania np. bezprzewodowe?

2.Czy monitor jest ustawiony w polu silnie namagnesowanym?

Jeśli nie spełnia on rzadnej z tych opcji to nie mam pojęcia co zrobić. Może już czas wezwać księdza z pobliskiej parafii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zasilanie ma przewodowe, a o funkcji telewizijnej raczej nieszłyszałem, musze sprawdzić instukcje. A w pobliżu stoi modem internetowy, xbox, telewizor, kaloryfer i 2 pary głośników.... czy wrzystkie te urządzenia włączone na raz mogą wywołać aż takie fale magnetyczne? A co do odgłosów z zewnątrz to rzczej odpada, komputer mam od dawna a monitor kupiłem kilka miesięcy temu, wtedy to się zaczeło. A woda święcona... no cóż, w okolicy jest kościół, więc może da się zrobić, tak na wrzelki wypadek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można rozwiązać Twój problem ale zaiste jest on intrygujący. Wyobrażam sobie Ciebie jak musiałeś się czuć gdy po raz pierwszy usłyszałeś to W NOCY :smile:

Ale wracając do tematu głównego może to nie o monitor chodzi a o jakieś radio w pokoju (wieża, itp), lub o telefon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój monitor wyłapuje sygnał radiowy - mogą to być rozmowy przez CB lub inne urządzenia radiowe. Gdy mieszkałem niedaleko lotniska, to czasem "łapałem" na mojej wieży rozmowy pilotów z kontrolą lotu. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych... Jeden warunek: Twój monitor MUSI mieć głośniki, jeśli ich nie ma dzwoń po egzorcystę. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo mój TV też odbierał różne fale ale MUSIAŁ BYĆ włączony i mieć oczywiście głośnik! Fale radiowe znalazły sobie jakąś drogę do uzwojenia głośnika i tam w polu magnetycznym tegoż przekształcały się na drgania, tzn. głos. Ale jeśli piszesz że monitor jest odłączony od zasilania to In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie slyszalem i tym by w monitor sciagal fale ale o tym ze glosniki to potrafia to tak,

czytalem ze niektore glosniki sciagaja zagraniczne fale radiowe wlasnie w nocy szczegolnie to slychac,

moze wlasie to z glosnikow leci to a nie z monitora co????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki sam przypadek jak u mnie :blink: Dosyć rzadko, ale zdarza się że z monitora dochodzą mnie jakieś krótkie dźwięki, ok 2-3 sekund, lecz brzmią jak jakiś niezrozumiany bełkot :O problem jest dość dziwny i intrygujący, zaczął się po zmianie komputera na nowy. Myślałem że tylko ja tak mam, a tu proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...