Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sebik

Urządzenie wielofunkcyjne do 1000zł o niskich kosztach eksploatacji

Polecane posty

Chciałbym bardzo prosić o poradę w kwestii zakupienia drukarki na komunię dla chłopca,który będzie jej używał do drukowania i zdjęć i jakichś tam prac i pewnie Hannah Monntann czy jak to tam;kwestii,w której jestem laikiem,a jako tako znający się na sprzęcie komputerowym-zostałem poproszony o pomoc w zakupie tejże drukarki i odpowiedź mam mieć do wtorku-a stracić reputacji(boże drogi)"komputerowca" rodzinnego nie chcę za bardzo ;P.

Jako takie wymogi:

-w miarę tania do exploatacji("odbiorcy" rodzice mają niski budżet jak na utrzymanie jakiegoś wymagającego "kombajnu"),

-do tysiąca PLNów,

Chyba tyle,bo nawet w tej dziurze(Białystok ;P ) idzie jakoś zamówić sprzęt w firmach komputerowych.

Serio,serio-sprzęt dla małolata i jego laików starszych,który starczy na jakieś 5-10 lat(nie wiem jakie są standardy) i nie będzie kosztował kroci w exploatacji.

Post wydzieliłem do osobnego tematu. Proszę zapoznać się z zasadami forum.

Nawiasem mówiąc, coś bym powiedział nt. prezentów komunijnych za 1000zł, ale to jest temat na rozmowę w wątku Filozofia II, poza tym to nie moja sprawa...

[wies.niak]

A to nie ja płacę za to-w życiu tysiąca bym nie dał za drukarkę ;P Młodemu chrzestna chce kupić,bo jej syn od rodziców chłopca,któremu ma być drukarka zakupiona,dostał wieżę za około 700-900zł i oni nie chcą być gorsi.

Poza tym pewnie wiem co byś powiedział na ten temat(i zapewne bym się zgodził).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako takie wymogi:

-w miarę tania do exploatacji("odbiorcy" rodzice mają niski budżet jak na utrzymanie jakiegoś wymagającego "kombajnu"),

-do tysiąca PLNów,

Chyba tyle,bo nawet w tej dziurze(Białystok ;P ) idzie jakoś zamówić sprzęt w firmach komputerowych.

Brother

Zresztą masz do porównania:

http://www.centrumdruku.com.pl/drukarki/wi...towe.cd?start=0

(ceny materiałów eksploatacyjnych w tym sklepie porównywalne są raczej z MediaMarkt niż z allegro i tanimi sklepami, ale drukarki mają w normalnych cenach)

Drukuje nawet po wlaniu soku z buraka (osobiście testowałem to i tusz "pieczątkowy" na modelu DCP-135C). Zamienniki tuszy są naprawdę tanie, ale trzeba wybrać taki model drukarki do którego u nas bedą dostępne:

http://www.allegro.pl/48945_brother.html?i...p;change_view=1

Brother łyka wszystkie zamienniki, jest tylko jeden warunek: nie wolno wyłączyć drukarki z sieci (automatyka czyści głowicę samoczynie co pewien czas, musi mieć tylko tusz w pojemniku i prąd). Koszt wymiany zaschniętej głowicy to praktycznie cena nowej drukarki.

Serio,serio-sprzęt dla małolata i jego laików starszych,który starczy na jakieś 5-10 lat(nie wiem jakie są standardy) i nie będzie kosztował kroci w exploatacji.

Przy prawidłowej eksploatacji drukarka atramentowa wytrzyma 3-4 lata, więcej po "domowej" sie nie spodziewaj (ewentualnie przy ekstremalnie małych przebiegach, ale to już bardziej kwestia przypadku niż jakości wykonania). Biurowe do 5 lat, laserówki (te "mocniejsze") do 7 -> z praktyki, z tym ze co nowszy model to mniej wytrzymały mechanizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazło mi się coś takiego:

Samsung SCX-4200

około 600zł-tam plus 17zł kabel 4,5mb.

Nie wiem,czy to zdrowa cena za taki sprzęt-ale jeden z niewielu dostępnych od ręki...

ale myślę,że raczej młody nie będzie wnikał w szczegóły,parametry-aby podziałała,bo rzecz leży w tym aby była Laserowa...

Brothery również widziałem,zanim post SwisteK'a ujżałem i w miarę mi nawet"podchodziły" ^^

A tu widzę,że nie tylko ja tą firmę zauważyłem.

I tu właśnie chyba zawężymy "krąg podejżanych" do tego modelu podanego przeze mnie i do jakiegoś z firmy Brother-jedynie nie wiem,czy ktoś mógłby dosyć obiektywnie stwierdzić czy ten Samsung by się nadał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung SCX-4200

około 600zł-tam plus 17zł kabel 4,5mb.

Ale ona nie jest kolorowa, a to w domowych zastosowaniach duży minus.

Mechanika OK, trochę długo startuje (od "zimnego" do wydrukowania pierwszej strony) i po pół roku wentylator potrafi nieźle hałasować. Jako podręczna ksero-drukarka do biura jest spoko, znajomi używają (w wersji z interfejsem sieciowym) i chwalą sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest kolorowa? Szukałem tylko po Laserowych wielofunkcyjnych i kolorowych...diler w kulki leci?

Może tak;jak już pisałem nie za bardzo się znam na drukarkach,więc pomyśleć trzeba nad jakimś "Braciszkiem" chyba.

No nic,trzeba będzie polatać po sklepach chyba i poszukać-w sumie dzięki do 10-ego jeszcze parę dni to pewnie coś się znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...