Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jasiekmiko

Temperatura karty GeForce 8800GT 512MB

Polecane posty

podepnę się tutaj z własnym pytaniem - po wymianie procka zainstalowałem SpeenFana - dla spokoju ducha. i tak jak temp. procka jest ok: oba rdzenie na 38C idle i 55 przy Mirror's Edge, to zaniepokoił mnie GPU - w bezczynności to 60C a w grze około 80 - już 60 jest zaznaczona przez SpeedFan gorącą ikonką. Jadę na 8800GT 512. po przeczytaniu poprzednich postów trochę się uspokoiłem, ale chciałem się jeszcze upewnić czy te temperatury są ok.

a, i jeszcze jakich temp. nie powinien przekraczać procek (zamierzam się pobawić podkręcaniem)? czy potwierdzicie 70C?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak kolego, ja mam także 8800GT ale Zotac AMP! Edition. Bez stresu czyli tylko naprzykład przy siedzeniu w necie mam 53 stopnie, a w pożądnym stresie przy nowych tytyłach i ustawieniach grafiki na maximum mam okoła 75 stopni. Takie temperaatury mam już od ponad roku. Więc moim zdaniem nie masz wogóle co się martwic bo karty są przystosowane do naprawdę wysokich temperatur. A twoje za bardzo od pewnych norm nie odbiegają. Ten twój programik jest troche przewrażliwiony, a mam Everest Ultimate Edition, może spróbuj na tym programie. ( sorry ale chyba się troche rozpisałem ale mam nadzieje że pomogłem )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna uwaga - w im wyższej temperaturze pracuje scalak, tym krótsza jego żywotność. Ale w przypadku kart graficznych 3 lata to już wieczność (o ile pamiętam, typowe scalaki powinny bez problemu przy takich temperaturach pracować około 5 lat), więc zbytnio bym się tym nie przejmował...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 8800 gt palita w normalu mam 55-56 stopni w stresie nie przekracza 65 więc nie masz się co martwić raz przy czyszczeniu odłączyłem wentylator temperatura dobiła do 120 stopni i karta zaczeła piszczec i się wyłączył komp po schłodzeniu było ok. jeśli chodzi o procka tu bardziej bym uwazał jesli chcesz się bawić w podkręcanie proponuje wymiane coolera procki są wrazliwe na wysokie temperatury ja jechałem na 60 stopniach procek wytrzymał ale podstawka procesora znajdująca się na płycie głównej się przegrzała i płyta do wymiany. pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, no to niezle.

@all dzieki za odpowiedzi

jak już się wezme za O/C to pwenie najpwier trochę, potem więcej już z nowym coolerem. a na razie jest git :D

grafy nie podkręcaj gdyż pamieci stosowane w nich są już dosc wysoko wysróbowane nawet próba podkręcenia o 10-15 Mhz spowoduje niestabilność a procka możesz gdyz im więkrze taktowanie tym więcej procent wydajnosci z karty uzyskasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uważam że nie masz narazie potrzreby oc twój komp jak narazie podźwignie nowe tytuły więc nie masz co sobie tym głowy zawracac ja na swoim 8800 gt 1024 ram 4giga ramu procek x2 5200 od amd śmigam juz od roku i jeszcze rok posmigam w nowe gierki pozdro i miłego grania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...