Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Korhil

Laptop Msi Px 210 resetuje się co około 2 godziny

Polecane posty

No cóż... mam pewien problem ze wspomnianym wcześniej laptopem (Msi Px 210) Otóż co jakiś czas (raz na około 2 godziny) komputer resetuje się (zazwyczaj w tym samym czasie coś się ładuje - program/gra) i wszystkie dane zostają stracone.... Laptop działa na Viscie i jest cały czas na ładowaniu baterii - formatuję ją... Czy wie ktoś co może powodowa te resety? Czy to wada fabryczna? Co mogę zrobi żeby to naprawic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu się restartuje... zero komunikatów... a więc na czym polega formatowanie?

Edit: jak sprawdzic temperaturę?

Dziś o 11 18 znowu się zresetował - odnoszę wrażenie że resetuje się gdy coś instaluję.... np. gdy grałem w Wiedźmina przez ok. 2 godziny nic się nie działo...

Przejrzałem Dziennik Zdarzeń (w narzędziach administarcyjnych) i znajduję tam zdarzenia:

Informacje 2008-06-19 22:58:46 Eventlog 104 Czyszczenie dziennika

Czy to normalne, że w komputerze kupionym 24 - 04 - 09 znajduję zdarzenia z 2008 i na dodatek jest to czyszczenie dziennika?

Osobiście nie znam się na takich rzeczach, ale czy nie oznacza to, że komputer był wcześniej używany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu się restartuje... zero komunikatów... a więc na czym polega formatowanie?

Edit: jak sprawdzic temperaturę?

Dziś o 11 18 znowu się zresetował - odnoszę wrażenie że resetuje się gdy coś instaluję.... np. gdy grałem w Wiedźmina przez ok. 2 godziny nic się nie działo...

Ja tu widzę serwis ... możesz przetestować pamięc (programem memtest86+), ale błędy pamięci przy grze typu Wiedźmin też przeszkadzają (powodują restart).

Przejrzałem Dziennik Zdarzeń (w narzędziach administarcyjnych) i znajduję tam zdarzenia:

Informacje 2008-06-19 22:58:46 Eventlog 104 Czyszczenie dziennika

Czy to normalne, że w komputerze kupionym 24 - 04 - 09 znajduję zdarzenia z 2008 i na dodatek jest to czyszczenie dziennika?

Osobiście nie znam się na takich rzeczach, ale czy nie oznacza to, że komputer był wcześniej używany?

To oznacza że system był w wersji preinstalowanej, czyli niejako "sklonowany" z wzorca, nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co robic...(a właśnie czemu nie mogę pisac c z kreską... czy to normalne - inne polskie znaki mogę pisac normalnie) np. wczoraj ściągałem prze cały dzień patche a komputer wyłączył się tylko przy instalacji WotLK.... Dzisiaj dzwonię do sklepu w którym go kupiłem - graal... zobaczymy co oni powiedzą.... Apropos patchy - komputer był włączony CAŁĄ noc i ani razu się nie zresetował - nic.... ale prawdopodobnie jak zacznę coś instalowac to od razu się zresetuje.... jak na mój gust to jest to bardzo dziwne.... poczekam czego się dowie od Graala i napiszę tutaj.... W każdym razie dzięki za dotychczasową pomoc

ps. ktoś sugerował mi reinstalację systemu... czy to może pomóc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... kolejny problem - odinstalowałem catalysta i oczywiście poziom grafiki drastycznie spadł, ale co ciekawe komputer nie daje się teraz włączyć - cały czas widzę czarny ekran z napisem msi.... co to ma być? Czy to może być spowodowane odinstalowaniem sterowników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...