Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xirgan

Creative X-FI Xtreme Gamer

Polecane posty

Czytałem sobie o Creative X-Fi Xtreme Gamer i chciałbym się dowiedzieć czy jest prawdą to co piszą na stronie Creative'a, a dokładnie to: "X-Fi, najszybszy na świecie procesor dźwięku. Zwiększa płynność działania gier poprzez sprzętową akcelerację Direct X, OpenAL i EAX 5.0. Funkcja X-Fi CMSS-3D Headphone zapewnia niewiarygodny dźwięk przestrzenny w stereofonicznych słuchawkach podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i grania. ". Jeżeli to co piszą jest prawdą to czy dużo gier jest w stanie to wykorzystać i jak bardzo zwiększa się płynność działania gier?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam tą kartę...i powiem tak. Płynności żadnej nie odczułem, być może jakaś by była gdzie dźwięk jest na prawe cholernie procesowany jak w Crysis, CoD 4 gdzie mamy wybór jakości dźwięku. Ale to jest tylko pic...góra do 3-5 fps byś zyskał i tylko jak masz kiepski procesor, obecnie dla dobrych procesorów dwurdzeniowych przetwarzanie dźwięku to drobnostka. Jeżeli Ci chodzi o wykorzystanie, to za pewne EAX (HD) ...w tej chwili nie znalazłem wys. budżetowej gry bez tej technologii, a na prawdę miło się gra z 5.1 + ten EAX. Głównie właśnie w wojennych to czuć gdzie helikopter słyszymy jak zza pleców leci a z centralnego głośnika krzyczy nam Cpt. Price "Go Go Go ! " . A jeszcze wspomnę o muzyce, która przefiltruje się przez X-Fi Crystalizera.... <33 Na prawde to jest cudo, nigdy już nie odpalisz żadnej muzyki bez tej funkcji. I podumowując, za 250-300 zł nówkę nie warto, ale ja kupiłem używkę za 180 zł na Allegro i wcale nie żałuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dźwięk nie narzekam na moim Sound Blaster Audigy, chodzi mi głównie o to przyspieszenie w grach, a mój procesor jak na dzisiejsze czasy zbyt mocny nie jest, jeżeli byłoby to nawet te 3-5 fps to chybabym kupił tą kartę bo potem i tak w przyszłości pójdzie do nowego komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Testowałem komputer z X-FI i ze zintegrowaną... Call of Duty 4 działa o 3-4 FPS szybciej, chyba głównie dlatego, że procesor jest odciążony, bo SB liczy pozycjonowanie dźwięku przestrzennego... zresztą różnica dźwięku przy włączonym i wyłączonym crystalizerze jest ogromna. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem na dźwięk na Sound Blaster Audigy nie narzekam, a te 3-5 fps'ów to dla mnie wystarczająco żeby kupić tą kartę, a przy okazji będzie lepszy dźwięk, karta i tak potem pójdzie do nowego komputera więc nie będą to "wyrzucone" pieniądze, tylko chciałbym wiedzieć czy ktoś zauważył przyrost fps'ów w jakichś innych grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znaczące przyrosty fps w grach raczej bym nie liczył. Miałem X-Fi Platinum i Sound Blaster X-Fi Fatal1ty FPS czyli tą dla graczy. Ja nie zauważyłem wzrostu fps natomiast zauważyłem podobnie jak przedmówcy wzrost jakości dźwięku. I dlatego IMO warto kupić X-Fi. Godną polecania serią jest również Xonar od ASUS. Bardzo dobra konstrukcja a przy tym nie droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battlefield 2 to wiem tylko że bez tego chodzi mi na max płynnie więc to bez różnicy. Czy to jest lista wszystkich gier które to obsługują technologię X-Fi LINK, jeżeli tak to jest trochę mała ale i tak zastanowię się nad kupnem tej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...