Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sufkaj

Drukarka - problem z kardridżami

Polecane posty

Witam!

Mam drukarkę HP Deskjet D2360, system Windows Xp.

Niedawno napełniałem na nowo jeden kardridż (kolorowy). Od tego czasu, jak chcę coś wydrukować system informuje, że pojemnik jest pusty.

Jeśli wyciągnę obojętnie który pojemnik z tuszem (kolorowy, lub czarny) wydruki są możliwe, system pokazuje, że pojemniki są pełne (lub częściowo pełne).

Wcześniej miałem podobny problem - gdy było tylko trochę tuszu, system pokazywał, że tuszu w ogóle nie ma, ale drukowanie było możliwe. Teraz z dwoma pojemnikami nie da się drukować w ogóle.

Dlaczego wydruki z dwoma kardridżami nie są możliwe?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe że podobnie jak np. w Epsonach czy Canonach w pojemnikach jest jakiś chip, więc drukarka uznaje, że jeśli nie został zmieniony, to w środku nie ma atramentu. W przypadku wymienionych już producentów dostępne są specjalne kardrydże z chipami, które można resetować (Epson) lub też drukarka umożliwia wyłączenie tego ficzera kosztem utraty gwarancji (Canon).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drukarkę HP Deskjet D2360

kartridż z chipem, trzeba mieć jakiś "na podmiankę" żeby oszukać drukarkę.

Za nowy model, zdaje się że na poskojęzycznych stronach nie ma jeszcze instrukcji resetowania pamięci numerów kartridży w tym modelu drukarki.

http://druknet.pl/porady.aspx?mid=32

Prawdopodobnie - jak w pozostałych nowych drukarkach HP - bedzie to jakaś sztuczka z zaklejaniem pinów i wchodzeniem w tryb testowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...