Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

laciaty69

Sapphire Radeon HD 4870 Vapor-X 2GB DDR5-opinie i komentarze

Polecane posty

nawiązując do tematu proszę o wasze opinie komentarze itp. do tej karty graficznej :

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/sapphire...054.343487.html

konfig kompa:

mobo: asus p5q pro

proc:intel e6750(2,66x2)wykręcony na 3,3GHz

ram: (8gb)OCZ Technology 2x 1GB DDR2 1200MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe

zasiłka:CHIEFTEC CFT-500A-12S 500W

dysk: samsung 250gb

monitor: 24"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra karta do tego konfigu, ale wersja z 2GB pamięci to już kompletny przerost formy nad treścią. Jak już jesteś zdecydowany na zakup to bierz wersję z 1GB. Różnicy w wydajności między nimi nie będzie, a zawsze to ponad sto złociszy więcej w kieszeni.

Nie w tym kompie z odpisu mam wystarczająco mocną kartę

Bez jakiś urazów, ale mam poważne wątpliwości co do tego, że ten komp naprawdę istnieje. Jeśli tak, to ktoś miał za dużo pieniędzy i lekko bez sensu go złożył (szczególnie ten bonusowy dysk twardy, którego montaż w zwykłym kompie wiąże się z kosztami pary tysięcy złociszy, co nijak przekłada się na uzyskaną wydajność :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrobisz nabywając to: Radeon HD 4890 1 GB. Tylko 50 zł więcej, a w zamian możliwość znacznego OC. Wyższe zegary GPU i RAM dadzą ci więcej niż dodatkowy gigabajt pamięci.

PS.

A sygnaturka faktycznie wygląda jak marzenie gracza, a nie stan faktyczny ;) Choć nie twierdzę, że tak istotnie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy nie ma żadnych .Wszystkie karty z rodziny 4890 tak samo jak 4870 obsługują dx 10.01. Osobiście polecałbym karty Radeon 4890 HIS 1 GB albo Sapphire 4890 1GB. Cena w Komputroniku ta sama a HIS i Sapphire to chyba najlepsze firmy od Radeonów słynące z dobrego, ale i zarazem głośnego chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie ma być wydajne więc może być głośnie zresztą hałas wiatraków nie jest mi obcy(obudowa antec 300 wszystkie miejsca na wentylator zajęte) w komputroniku znalazłem jeszcze tą kartę http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,70691/ opłaca mi sie za nią tyle dać czy wziąć wersje niekręconą i samemu ja podkręcić??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp istnieje właśnie z niego pisze.ten mniejszy dysk był w nim pierwszy dopiero niedawno dokupiłem 1TB.Komputer trochę kosztował ale mogłem sobie pozwolić na jego kupno i jestem zadowolony z niego (mam hopla na punkcie nowinek)

Ja czepliwy jestem, więc wybacz że zwrócę uwagę na kilka drobiazgów, bo dla mnie to wygląda na przypadkowo zmontowaną z super elementów listę by fajnie w konfigu wyglądało. Gdybyś jak piszesz miał na prawde hopla to nie pakowałbyś takiego sprzetu do badziewnej obudowy Thermaltake'a. Nie wypisywałbyć też bzdur w typie "full box". Ile tam masz RAMu - 4GB czy 12? Gdyby to był komputer do gier to nikt rozsądny (nawet pasjonat nie wkładałby 12, a 4 to za mało jak na ten konfig) Z resztą sposób podania samej konfiguracji RAMu jest błędny dla takiej platformy.

BTW jak masz tego Cheeteh'a podpiętego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypisywałbyć też bzdur w typie "full box". Ile tam masz RAMu - 4GB czy 12? Gdyby to był komputer do gier to nikt rozsądny (nawet pasjonat nie wkładałby 12, a 4 to za mało jak na ten konfig).

Hmmm... ciekawe. Mam w kompie i920 i efektywnie 3GB RAM (fizycznie 6, ale system 32 bitowy). I jakoś nie zauważyłem, by w jakiejkolwiek grze było to za mało, choć fakt, nie mam na stałe X2, a GTX280.

Więc bez przesady, jeśli nie bierzemy pod uwagę zastosowań (z punktu widzenia gracza) specyficznych, to 4 GB (fizycznie) jest w zupełności do wszystkiego wystarczające. Nawet w Viście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, konfiguracja dysków , w międzyczasie, zdążyła się zmienić:) Teraz wygląda bardziej prawdopodobnie :biggrin:

I dalej do (_!_) Bo piwnny być dwie macierze dyskowe - na system 2xSSD (albo WD Raptory) i na dane 3x ile tam mu potrzeba do nirwany.

Bardzo się ciesze. coś jeszcze mam zmienić żeby waszych wrażliwych oczu nie drażniło??(może całkiem usunąć sygnaturę??)

Mnie to nie drażni tylko bawi, bo nie muszę się dowartościowywać zmysloną konfiguracja kompa w sigu. Wpisywać sobie możesz wszystko co jest zgodne z regulaminem, ale zdrowy rozsądek nakazuje by głupot tam nie wpisywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej do (_!_) Bo piwnny być dwie macierze dyskowe - na system 2xSSD (albo WD Raptory) i na dane 3x ile tam mu potrzeba do nirwany.

To może 2 x SSD Intela w RAID 0, do tego 4x1 TB w RAID 5 na dane. Będzie szybko, będzie bezpiecznie, będzie bardzo IMBA :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...