Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gilban

Znikający i pojawiający się obraz w grach pod obciążeniem karty graficznej.

Polecane posty

Witam.

Mam kartę graficzną Radeon Gigabyte Radeon R9 380 Gaming G1(GV-R938G1 GAMING-4GD) z biosem F51.

Mam również monitor LG 24MP59G 1920x1080. Karta graficzna podłączona jest (była ostatnio przez złącze DisplayPort.

I procesor AMD FX-8320 + 16 GB RAM DDR3 1866 MHz.

Mianowicie zauważyłem że gdy karta zostanie obciążona (dostanie temperatury), choćby ostatnio podczas grania w grę FROSTPUNK to obraz raz na jakiś czas zaczyna znikać i się pojawiać na sekundę lub dwie. Ponieważ głośniki podłączyłem pod wyjście słuchawkowe w monitorze to znika na ten czas też dźwięk. Po zmianie rozdzielczości na mniejszą i zmniejszeniu detali jest lepiej ale też nie zawsze. W niektórych innych grach jest to samo. To się dzieje od roku, od momentu gdy zmieniłem monitor na nowy.

Wcześniej miałem około 10-letni monitor Samsunga w formacie 16:10 i rozdzielczości 1680x1050. Karta podpięta była przez złącze DVI i takich jazd nie było, jedynie w Forza Horizon 3 pojawiały się artefakty, które po zmianie monitora zniknęły. Przy Wiedźminie 3 nie było żadnych problemów.

 

Więc wracając do tematu - co to może być? Czy takie zachowanie karty jest normalne? Kabel DisplayPort zmieniałem już ze 3 razy na inny, bo nie wiedziałem co może być nie tak.

Kartę kupiłem w morele.net więc odesłałem im na gwarancję. Oni mi dziś odpowiedzieli że serwis zewnętrzny usterki nie znalazł.

Co do gry FROSTPUNK zauważyłem, obserwując to w Menedżerze zadań, że obciążenie grafiki dochodzi do 100%, obciążenie procesora jest około 30 - 40 % max. Czyli nie wiele.

 

ps. Dopowiem, że zasilacz mam chieftec a-90 gdp-750c (750W). Wcześniej miałem tego samego producenta też 750W, jednak dużo starszy model z wyjściem na 4 linie 12 V. I było to samo. Zmiana zasilacza nic nie dała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ciekawe, jak we Frostpunku ustawię rozdzielczość 1600x900x75 Hz i średnie detale to jest wszystko dobrze. Obraz jest stabilny. Dopiero jak zwiększę do 1920x1080x75 Hz i średnie detale to wtedy raz na jakiś czas zaczyna mi znikać obraz i po sekundzie pojawiać się z powrotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...