Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JamesVoo

Intel Rock Lake D865PERL, problem z USB

Polecane posty

Najpierw myślałem że to problem z klawiaturą ale zostałem uświadomiony że to problem z płytą główną więc:

a)

Mam taki problem z tą klawką. O co mi chodzi? O podłączenie jej. Czyli, jak klawiatura jest podłączona podczas włączenia komputera kabel USB trzeba przełożyć z USB 1 do 2 i z powrotem. Tak jest przy każdym włączeniu kompa. Jak podłączam już przy włączeniu jest normalnie. Dodam że po wyborze opcji "Uruchom ponownie" nie ma już takiego problemu. Czy mógłby mi ktoś pomóc, bo trochę wkurzające jest za każdym włączeniem kompa wchodzić pod biurko i przekładać kableki...

b) Niedawno restartowałem BIOS ponieważ myszka na USB nie była w ogóle wykrywana, komputer wykrywał tylko myszkę na "okrągłą" wtyczkę. Dostawała ona prąd od kompa, normalnie się włączała, ale podczas pokazania się logo windy, myszka "gasła"

c) Nie wykrywa czytnika kart na USB. Czytnik się nagrzewa a oprócz tego żadnej reakcji ze strony kompa.

d) Nie wykrywa wszystkich pendrivów

Doda że kilka dni temu aktualizowałem software więc jest aktualny. Da sie coś z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a)
Mam taki problem z tą klawką. O co mi chodzi? O podłączenie jej. Czyli, jak klawiatura jest podłączona podczas włączenia komputera kabel USB trzeba przełożyć z USB 1 do 2 i z powrotem. Tak jest przy każdym włączeniu kompa. Jak podłączam już przy włączeniu jest normalnie. Dodam że po wyborze opcji "Uruchom ponownie" nie ma już takiego problemu. Czy mógłby mi ktoś pomóc, bo trochę wkurzające jest za każdym włączeniem kompa wchodzić pod biurko i przekładać kableki...

Jaki zasilacz?

Wyłączasz kompa całkowicie? (przyłącznikiem na listwie, wyłacznikiem z tyłu zasilacza itp)

B) Niedawno restartowałem BIOS ponieważ myszka na USB nie była w ogóle wykrywana, komputer wykrywał tylko myszkę na "okrągłą" wtyczkę. Dostawała ona prąd od kompa, normalnie się włączała, ale podczas pokazania się logo windy, myszka "gasła"

c) Nie wykrywa czytnika kart na USB. Czytnik się nagrzewa a oprócz tego żadnej reakcji ze strony kompa.

d) Nie wykrywa wszystkich pendrivów

Doda że kilka dni temu aktualizowałem software więc jest aktualny. Da sie coś z tym zrobić?

Uszkodzone urządzenie USB mogło spalić bezpiecznik, ale nie w tym przypadku bo czasem jednak działa. Sprawdź w BIOS-ie ustawienia USB.

Mój komp jest z okresu kiedy o USB z przodu nawet nie marzyli XD

Nie tylko marzyli ale nawet montowali, tylko obudowe masz "po taniości" :P

Na płycie są styki do dodatkowych portów USB, można podłaczyc sledzia z gniazdkami albo gniazda w obudowie (o ile sie je ma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rezydent - chodzi mi o aktualizację BIOSu i zaktualizowalem go właśnie przez te problemy

@Swistek - 1. Zasilacz sprawdzę jak wrócę do domu bo teraz w szkole jestem, a wylaczam normalnie, ale listwa jest włączona

2. BIOS też sprawdzę jak wrócę do domu

3. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie same problemy i zabawa z oscyloskopem pokazała że padł mi kontroler na płycie głównej.

Kupiłem sobie nowy za dwadzieścia zeta i wszystko działa.

Więc tobie też polecam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolera na plycie nie musisz szukac, nie ma takiej potrzeby, nie trzeba nic wyciagac. Kupujesz jeden z takich kontorlerow jak pod linkiem ponizej, montujesz go jak karte muzyczna czy tuner, podlaczasz wszystkie urzadzenia USB do nowego kotrolera i to wszystko. Zasilacz wymien takze, bo jak ten Codgen sie zepsuje, to kilka podzespolow jak nie caly komputer, tez moze byc do wymiany. Opisz cala konfiguracje i okresl ile chcesz wydac na zasilacz

http://www.allegro.pl/search.php?string=ko...der=p&buy=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O [ciach]. No to mnie pocieszyłeś ;) Na zasilacz jak najmniej bo dość cienko aktualnie z kasą ;). A mój confing to:

Procek - Celeron 2000 Mhz

Płyta główna jak w temacie

Grafika - Radek 9600 PRO

Coś jeszcze podać?

Regulamin się kłania...

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...