Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawello12

Dwa modemy ADSL na jednej linii

Polecane posty

Mam internet ADSL Orange Freedom. Dostałem drugi modem od wujka (taki sam, jak mam teraz - też od Orange) bo skończyła mu się umowa. I teraz pytanie: czy mogę korzystać z dwóch modemów na raz, przy dwóch komputerach? Czy w tym samym czasie można być połączonym z internetem na dwóch kompach? Do tej pory korzystałem z neta tylko na jednym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da rady. Pomyśl tak: masz jeden modem w który wsadzona jest jedna karta z numerem telefonu pod którym masz internet tak? Masz również drugi modem, który już tej samej karty nie posiada (pomijając fakt, że ciężko będzie używać tej samej karty, nawet sklonowanej, w tej samej chwili), tak? Jak w taki razie, chcesz przy użyciu dwóch modemów, z których jeden nie ma karty, połączyć się z internetem?

Rozwiązaniem jest...zakup rutera. Podłączasz ruter pod jeden z komputerów, będących matką. Następnie przewodowo lub bez (zależnie czy masz wifi w komputerach czy nie, czy masz i jakie karty sieciowe itd itp) prowadzisz sygnał do drugiego. Innego sposobu nie ma:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...