Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krzysiek_krzewski

System czasami wiesza się przy ładowaniu, jak oddać dysk na gwarancję

Polecane posty

Nie znalazłem podobnego tematu jeśli gdzieś jest to proszę o przeniesienie.

Otóż mam dosyć częste wysypanie systemu (jak częsty obrazuje to że np.w Wielki Czwartek odpalam kompa a to na ładowaniu windows'a pasek niby leci ale dioda pokazuje że "nic nie robi",no i poczekałem 10 min i dalej nic.Dziś reinstalowałem system sterowniki wyłączyłem włączyłem kompa taki jak trzeba i tak pare razy odpalilem płytke CDA wgrałem gierki,i poszedłem na neta później włączam kompa a to to samo co przed świętami system wywalił)Podejżewam że to od dysku twardego(wcześniej nie mogłem wejść na partycje systemowową bo zaraz komp się wieszał).Chciałem się zapytać czy jest taka możliwość abym oddał na gwarancje dysk żeby oni mi sprawdzili czy jest sprawny czy nie?

A dysk mam z WD jeśli to coś daje.

Nazwę tematu zmieniłem. Proszę zapoznać się z nowymi zasadami działu.

Polecam też http://rtfm.killfile.pl/#tematy

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby sprawdzić dysk u kogoś, tylko, że jest z tym trochę zabawy. Poza tym możesz też sprawdzić dysk za pomocą narzędzi diagnostycznych, najlepiej pobranych ze strony producenta, w przypadku WD wejdź na stronę: http://support.wdc.com/product/download.asp?wdc_lang=en i wybierz swój model dysku. Do diagnostyki służy narzędzie Data Lifeguard Diagnostic, wersja, której powinieneś użyć jest zależna od modelu, więc nie klikaj czegokolwiek byle się dostać do strony pobierania. Ewentualnie możesz użyć jakiegoś programu obsługującego S.M.A.R.T. z prostszych w obsłudze masz HDD Health lub HDD Life, Everest z tego co pamiętam też powinien się nadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z dyskiem segate baracuda 250gb ATA. Od jakiegoś czasu zaczął strasznie piszczeć, trzeszczeć itd, nie wiem jak to nazwać! Dziś włączyłem HD TUNE a tam w zakładce HEALTH pojawiło się coś takiego:

spin retry count failed a wartości: Current-74, Worst-68, Threshold-97. O co w tym chodzi?

W innym teście HDDHealth - Health 45%

Wiecie czy ten dysk pochodzi jeszcze troche czy juz kaplica i zabezpieczać dane?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś rano zainstalowałem windowsa i sprawdzam dysk(programem ze strony producenta) zrobiłem zdj bo nie mogłem w nic wejść gdy się sprawdzało żeby zrzut zrobić:

zdjęcie

tak gdzieś po 5 min stanęło i nie idzie dalej ale komp się nie przyciął

current sector nie rośnie,rośnie tylko czas przewidywany i ten co już minoł.Poczekam i zobaczymy co będzie dalej ale czy to może zwiastować że to wina dysku

yaro555: nie spadł Ci gdzieś albo go uderzyłeś bo ja też tak miałem w laptopie że przywaliłem w obudowę a szczęście chciało że pod spodem był dysk twardy i też zaczoł piszczeć trzeszczeć aż w końcu padł i musiałem nowy kupić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku jeśli masz jeszcze gwarancje to na Twoim miejscu bym odrazu zaniósl komputer do sklepu żeby go obejrzeli. JEśli sam nie spowodowałeś awarii komputera, tzn, np nie traktowałeś go szlauchem wody, to będą musieli ci go naprawić... Poco się masz męczyć niech się sami męczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś rano zainstalowałem windowsa i sprawdzam dysk(programem ze strony producenta) zrobiłem zdj bo nie mogłem w nic wejść gdy się sprawdzało żeby zrzut zrobić:

Można czekać 2-3 godziny, dłuższe czekanie na wynik pracy programu ma sens tylko jeśli potrzebujemy kodu błędu do wypełnienia RMA.

Jak już będziesz miał "wolny" dysk (program zakończy pracę albo przerwiesz jego działnie), to poproszę screena z zakładki "Health" programu HD Tune

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...