Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zdenio

Monitor do... zdjęć.

Polecane posty

No właśnie. Czy są tu fani fotografii mogący udzielić rady?

Dopiero niedawno zmieniłem stary, wysłużony, 15 calowy monitor SONY na 17stke LCD od LG. Jak dla mnie to zmiana na gorsze, ale cóż, stary się zepsuł, a kasymało.

Czemu na gorsze? Ano kolory takie jakieś nijakie. W starych monitorach były żywsze, bardziej prawdziwe. A w LCDkach są jakby bardziej łagodne, pastelowe.

Jeśli chodzi o wygląd gier, to już przywykłem. Ale zdjęcia wyglądały zwyczajnie ładniej na starym monitorku.

Zaczynam zbierać więc kasę na monitor z przeznaczeniem do przeglądania i obróbki zdjęć.

Polecicie coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grafiki są przeznaczone monitory z matrycą PVA. Ale jak spojrzysz na cenę, np. TU, to przekonasz się, że czeka cię długie zbieranie. To i tak jeden z najtańszych modeli. Bardziej zaawansowane mogą kosztować nawet powyżej 3000 zł. Osobno należy zauważyć, że matryca PVA ma bardzo długi czas reakcji, ruchomy obraz będzie smużył. Oglądanie filmów albo granie na czymś takim to mordęga. Najlepiej więc mieć 2 monitory:) Ponadto, pomimo, że PVA jest o niebo lepsza od zwykłej matrycy TN to i tak nie dorównuje przeciętnemu CRT - dla profesjonalnej obróbki obrazu to wciąż najlepsza opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grafiki są przeznaczone monitory z matrycą PVA.

Bardziej zaawansowane mogą kosztować nawet powyżej 3000 zł.

>>>Np profesjonalne NEC'ki SpectraView

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/19_...pelny,id,27944/

Osobno należy zauważyć, że matryca PVA ma bardzo długi czas reakcji, ruchomy obraz będzie smużył. Oglądanie filmów albo granie na czymś takim to mordęga.

>>>Ja mam EIZO FS1931 i smużenie nie jest jakieś przesadnie większe niż na TNach. Nie odczuwam jakiegoś szczzególnie zwiększonego dyskomfortu z tego powodu - co nie znaczy że mi nie przeszkadza. Zawsze mi przeszkadzało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...