Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gaborziom

N73

Polecane posty

ja osobiście mam malutkiego zgrabnego samsunga e590 z 1gb na micro SD i śmiga jak głupi,ale brat ma N73 i jak czasem zdarzy mi się mu ją zabrać,bo np.zapomniałem swojego naładować to mnie trafia.

Nawet otwieranie otrzymanego smsa trwa jak dla mnie niewyobrażalnie długo. Galeria też wlecze się jak szalona.Przy 100 zdjęciach może się uruchamiać z pół minuty...przy 6 zdjęciach prawie 10 sekund :/

To jest chyba wada modelu (a bardziej symbiana)i nic z tym nie zrobisz,ewentualnie ogranicz używaną pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś się przerzuci z szybkiego modelu na N73 będzie bardzo zaskoczony :)

ograniczanie używanej pamięci Ci nic nie da, nawet jeśli karta jest pusta to fon działa bardzo słabo (karty Mini SD z reguły tak mają). Najwyżej możesz wyjąć całkowicie kartę.

Ja mam ten telefon od lipca 2008, wtedy był instalowany stary symbian i głównie dlatego tak chodzi.

Jedno mogę polecić jeśli telefon ma ok. pół roku lub jest starszy: zainstaluj nowego symbiana ( nie wiem jak to się robi, ale się dowiem xD).

aha i jak w ustawieniach SMS masz zapisywanie wiadomości na karcie pamięci to koniecznie zmień to na pamięć telefonu ( szybciej się wczytują, wysyłają i zapisują SMSy :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś się przerzuci z szybkiego modelu na N73 będzie bardzo zaskoczony :)

ograniczanie używanej pamięci Ci nic nie da, nawet jeśli karta jest pusta to fon działa bardzo słabo (karty Mini SD z reguły tak mają). Najwyżej możesz wyjąć całkowicie kartę.

Ja mam ten telefon od lipca 2008, wtedy był instalowany stary symbian i głównie dlatego tak chodzi.

Jedno mogę polecić jeśli telefon ma ok. pół roku lub jest starszy: zainstaluj nowego symbiana ( nie wiem jak to się robi, ale się dowiem xD).

aha i jak w ustawieniach SMS masz zapisywanie wiadomości na karcie pamięci to koniecznie zmień to na pamięć telefonu ( szybciej się wczytują, wysyłają i zapisują SMSy :D)

Karta pamięci raczej nie ma tu nic do szybkości działania... najwyżej jak jest przepełniona, to starsze smartfony mogą sobie gorzej radzić. Na nowszych N-kach (od Symbiana 9.2 w górę) jest już całkowicie w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jednak ma.

wystarczy zrobić tak jak opisałem wyżej:

całkiem pustą kartę włożyć do telefonu, pobawić się ;P a później wyjąć i tylko obserwować o ile ten tel. szybciej chodzi.

Może ktoś opisze jak zaktualizować symbiana (o ile się da) bo ja jakoś nie mogę tego na googlach znaleźć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam zawsze mówie: NIE KUPOWAĆ TELEFONÓW Z OSem.

Tobie fon jest potrzebny do SMSowania, innym zastępuje netbooka powiedzmy.

Czyli żadnego? Każdy fon ma OSa tak jak każdy komp :)

Dokładnie, tylko zależy jakie ma dany OS możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj Symbiana, pamiętaj o uruchamianiu ponownie (Symbian jest jak Windows :P) i sprawdź, czy karta ma dobre prędkości przesyłu. To też nie jest bez znaczenia. Jak chcesz, to są też różne takie sztuczki, które rzekomo przyspieszają działanie telefonu, ale imo to efekt placebo. A, jeszcze jedno. Jak masz dodatkowe motywy i tapetę ustawioną fon też zwalnia.

Dawidek - bez OSa telefon nie poleci. Nawet 3310 jakiś tam ma xP A poza tym, ja bez systemu sobie teraz pracy nie wyobrażam, chociaż E51 używam od nieco ponad tygodnia :P

Ramzes - E51 kopie N73 we wszystkim :P Tylko ekran ma mniejszy, ale to też da się obejść - przyblizasz sobie telefon do oczu =D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może kopie... jednaka aparacik ma słaby, również z muzyką u niej znacznie słabiej.

Natomiast co do wyświetlacza, miałem ponad rok Nokię 6120classic, bardzo zbliżony model do E51 i te 2" to można się przyzwyczaić, ale teraz mam N82 i już nigdy nie przerzucę się na coś co ma mniej niż 2,4".

A N73 to niestety już nie najlepszy model, choć uważam, że jeśli jest okazja, nadal warto kupować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z tą aktualizacją... :/

mam nadzieję, że ktoś jest w stanie mi pomóc. ;)

wchodzę na stronę Nokii, pobieram Nokia Software Updater po czym to instaluję ;). Tak jak chciał program, zarejestrowałem się na stronce, zaczynam aktualizację, robie wszystko tak jak trzeba i wyświetla mi się okno z "wyszukiwanie podłączonego telefonu...". Po jakiś 30 sekundach kolejne okno: "Nie znaleziono urządzenia". Są 3 rzeczy, które mogą spowodować ten problem:

aby uzyskać optymalne połączenie należy podłączyć kabel USB BEZPOŚREDNIO do komputera...

mam tak podłączony.

jeżeli urządzenie obsługuje różne tryby połączenia USB, należy wybrać: "PC suite", "Nokia" lub "domyślny"

wybieram Pc suite, ponieważ pozostałych nie mam.

jeżeli problem się utrzymuje, może to oznaczać, że urządzenie nie jest obsługiwane. Aby to sprawdzić: www.nokia.com/support

otwieram stronę i jest napisane, że jest obsługiwane. ;/

co mam zrobić żeby to uaktualnić?! HELP! :D

dodam, że telefon jest dobrze podłączony, mogę ściągać na niego muzykę, motywy etc. za pomocą Nokia pc Suite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat w telefonie mnie nie rusza. Nie wiem dlaczego, ale nigdy i w żadnym modelu tego nie lubiłem xP A Muzycznie E51 jest niezły.

Wracając jednak do tematu, możesz spróbować wcześniej format zrobić. Może masz tam jakąś łatkę, czy appa, który coś psuje. I tak, soft update też zrobi Ci format, więc pamiętaj o kopii zapasowej plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

James, odnoszę wrażenie, że napisałeś tego posta tylko po to aby mieć ich więcej. Albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem.... W swoim poście napisałem, że próbuje uaktualnić system używając pc suite, a ty mi piszesz, żebym użył pc suite i uaktualnił OS. Czegoś tu nie rozumiem.

edit:

problem rozwiązany... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem był taki, że kiedy włączałem Nokia software updatera komputer automatycznie przestawał znajdywać telefon.

tak więc podłączyłem, włączyłem pc suite i dałem transfer music. Włączyłem updatera, a w tle przesyłało muzykę.

Poczekałem aż w updaterze znajdzie telefon i anulowalem transfer. :)

i tyle ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...