Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matis1011

Ścina podczas grania

Polecane posty

Mam problem z kompem od pewnego czasu. Kiedy gram, po jakimś czasie komputer zawiesza się. Dźwięk się czasem zapętla, czasem nie, a czasem w ogóle go nie ma. Nie pomaga nic innego niż reset. Problem ten pojawia się w wielu grach. Od GTA IV po Gothic II. Podzespoły nie przegrzewają się. W obudowie zamontowane są dodatkowo 3 wentylatory. 1x 12cm 2x8cm.

Komp taki jak w sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak czasy ładowania gier? Czy są dłuższe? Czy tnie się wszystko przy odtwarzaniu dźwięku (np. windowsowski Pinball)? Spróbuj włożyć inny dysk, jeśli to da efekty, sformatuj cały swój. Ja mam właśnie podobny problem, po prostu dane na dysku się psują po jakimś miesiącu i muszę robić formata całego dysku. U mnie myslę, że to płyta główna (Asus P5P800), bo problem nieco zmniejszyło (czyt. rzadziej robię formaty) zmiana wtyczki w płycie głównej (tzn. dysk podpiąłem do drugiej wtyczki w płycie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

-Próbowałem nowszych wersji sterowników już wiele razy. Wychodziły nowsze, nowsze i nowsze ale nic nie dawały.

-Możliwe jest, że mam wira, jednak żaden program go nie wykrywa. Po reinstalce systemu było to samo. A czy wirus może zakorzenić się na dysku D? (mam dysk podzielony na dwie partycje, c i d. Na C znajduje się windows)

-Czas ładowania raczej jest ten sam, nie zauważyłem żeby coś się dłużyło. Z tym przełożeniem kabelków to sprawdzę. Dźwięk też się nie tnie. Gra jest świeżuteńko zainstalowana. Więc raczej jeszcze pliki nie zdążyły się popsuć. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sp2 a nawet 3. :D

Co do formatu to robiłem go, ale po nim było tak samo, znaczy nadal jest tak samo. ;)

Hmmm... a z dźwiękową to rzeczywiście może być problem. Bo coś tam w wejściach było nie tak. Ale czy to możliwe żeby to zwieszało komputer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się tak dzieje :). Tzn. płyta główna jest rozwalona, a przy okazji tnie się i karta dźwiękowa (zintegrowana zresztą). A format robiłeś jednej partycji, czy wszystkich? Jak nie wszystkich, to albo zrób wszystkich, albo pobaw się ScanDiskiem, czy innym programikiem i zobacz, czy nie masz błędów na dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już w czym problem. Niestety jest to wirus. Jednak avast nie wykrywa jego położenia na dysku. Moje pytanie brzmi- czy możliwe jest by wirus siedział na dysku D. I tak od jakiegoś czasu miałem zamiar zrobić porządek na D ale nie mogłem się do tego zabrać. :P Teraz mam okazję i tylko jakbyście mogli potwierdzić, że te wirusy mogą siedzieć na D to miałbym sprawę z głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już w czym problem. Niestety jest to wirus. Jednak avast nie wykrywa jego położenia na dysku. Moje pytanie brzmi- czy możliwe jest by wirus siedział na dysku D. I tak od jakiegoś czasu miałem zamiar zrobić porządek na D ale nie mogłem się do tego zabrać. :P Teraz mam okazję i tylko jakbyście mogli potwierdzić, że te wirusy mogą siedzieć na D to miałbym sprawę z głowy.

wirusy moga siedziec na kazdym dysku,

moga byc tez na kazdym telefonie (komputerowe na tel sa nieaktywne, ale sie przenosza znow na komputer), pendrive czy mp3,

nawet jesli ci antywirus wszystkie usunie, to zostaje jeszcze folder system volume information czyli folder nakazdym dysku gdzie jest trzymanie plikow do wykonania przywracania systemu, nie wszystkie antywirusy maja do niego dostep, nie moga go skanowac nawet, a wirusy moga z niego wychodzic sobie do normalnych folderow,

zrob formata najlepiej dwoch partycji, wtedy bedizesz miec pewnosc ze wirusa juz nie ma,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z najlepszych antywirusów jest Kaspersky, nie jest wprawdzie za darmo, jednak wersję 30 dniową można pobrać za darmo ze strony producenta. Polecam przeskanować właśnie nim. Gdy zakończy się licencja, możesz skorzystać jeszcze z Kaspersky Internet Security, połączenie antywirusa i paru innych przydatnych narzędzi - również na 30 dni, co daje łącznie spokój na 2 miesiące, a w przypadku tak dobrej ochrony jaką zapewniają te programy (sam używam, z tym że mam inną - promocyjną z czasopisma -licencję), zdecydowanie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...