Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yetti

Słuchawki do muzyki (i grania) w cenie do 500 zł

Polecane posty

Witam, szukam BARDZO dobrych słuchawek do słuchania muzyki (i grania), chciałbym dostać jak najlepszą jakość dźwięku i wykonia. Cena do 500 zł.

Na razie znalazłem

1) Grado SR 80 - podobno dźwięk powalający, poztym to jednak Grado ;]

2) Creative Aurvana LIVE! - (chyba) topowy model creative'a

3)Sennheiser HD 555 - Kolega ma, twierdzi że dźwięk jest boski

Czekam na porady i propozycje :)

Nazwę tematu zmieniłem. Proszę zapoznać się z nowymi zasadami działu.

Polecam też http://rtfm.killfile.pl/#tematy

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór słuchawek jest niestety trudnym zadaniem, jak przy grach nie ma większej różnicy, tak w przypadku muzyki jest i to spora. Dużo zależy od tego jakiej muzyki się słucha i czego się tak naprawdę oczekuje (np. sporo młodych ludzi chce mieć głębokie, wyraźne basy, a resztę tonów olewa), więc trudno jest doradzić komuś jakie wziąć słuchawki.

Po krótce co myślę o firmach, oceny modeli się nie podejmuję:

Co do Sennheisera, to z własnego doświadczenia wiem, że słuchawkom tej firmy niewiele można zarzucić. Dobry stosunek jakość/cena, a dźwięk nawet przy tańszych modelach jest czysty i wyraźny mimo mniejszego od konkurencji pasma przenoszenia, a w przypadku droższych modeli jest rzeczywiście powalający.

Creative'a raczej bym sobie darował, dźwięk z słuchawek tej firmy w przypadku muzyki jakoś mnie nie przekonuje, tzn. zawsze jest za dużo któryś tonów, aczkolwiek z tego modelu nigdy nie korzystałem, więc może w tym przypadku jest lepiej.

Z Grado nigdy nie korzystałem, więc się nie wypowiadam, ale firma jest znana z wysokiej jakości produktów.

Poza tym jest jeszcze parę firm produkujących porządne słuchawki np. AKG, Shure, bayerdinamic i Audio-Technica. Spośród tych firm korzystałem tylko z słuchawek AKG i trafiłem akurat na model, który cechował się tym, że basy momentami zagłuszały wszystko, choć czego oczekiwać od słuchawek za około 100zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od tego jakiej muzyki się słucha i czego się tak naprawdę oczekuje
Dobor sluchawek zalezy bardziej od tego jaka barwe dzwieku sie lubi a nie od tego jakiej muzyki sie slucha ...

Nie znam sie za bardzo na sluchawkach z wyzszej polki cenowej, ale slyszalem, ze te dwa modele sa cenione wsrod osob o sklonnosciach audiofilskich:

- -->AKG K 142 HD<--

- -->Grado SR 60<--

Przed zakupem radze przesluchanie wszelakich modeli jakie zostaly tu juz wymienione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzałbym kupno Creativa. Pisali w CDA, że nie są one aż tak dobre. O cenie nie wspominam...

Co do innych słuchawek to już lepszy wybór. Chociaż na twoim miejscu kupiłbym porządną kartę dźwiękową i słuchawki Fatal1ty. Sam mam taki zestaw i jakość dźwięku jest powalająca (nie tylko w grach) :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządną kartę dźwiękową już ma, a co do Fatal1ty to jako słuchawki do muzyki są dobre, a nie "BARDZO dobre", a w grach jest bardzo dobrze. A i jeszcze jedno, Yetti czy jeżeli masz zamiar używać ich też do grania to czy nie powinny mieć mikrofonu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisali w CDA, że nie są one aż tak dobre.
Testy w czasopismach sa zazwyczaj malo obiektywne. Lepiej jest podpierac sie na recenzjach zamieszczonych w magazynach/stronach/itd. poswieconych danemu tematowi.

Chociaż na twoim miejscu kupiłbym porządną kartę dźwiękową i słuchawki Fatal1ty.
Bez obrazy, ale juz w cenie do 100zl mozna miec lepsze sluchawki od Fatal1ty. W przedziale do 500zl wybor jest ogromny a Fatal1ty wypadaja raczej blado przy reszcie produktow takich firm jak, np. Sennheiser, AKG, Koss, Grado, Philips czy nawet Sony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3)Sennheiser HD 555 - Kolega ma, twierdzi że dźwięk jest boski

Te mam. Grają bardzo fajnie, choć potrzebują troche by się "dotrzeć" Z innych słuchanych z nudów w MM to AKG i Philips'y. Modelów już nie pamietam, a to ważne bo nie kazde grają OK. Np Sennheiser HD 215 nie jest OK :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...