Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jogurcik13

Internet z Aster city, częsty problem z komunikatem "ograniczona łączność"

Polecane posty

Ja również mam podobny problem,ale zdaża mi się on codziennie,dosłownie! Mianowcie internet mam z Aster city,ostatnio kupiłem sobie nowego kompa(na tamtym starym internet z modemu był podłączony przez usb,bo nie miałem karty sieciowej,a teraz mam)i chciałem dla sprawdzenia uruchomić właśnie na niej.Po włączeniu szuka sieci,ale może tak cały czas i nic nie znajduje.Próbowałem długo z tym walczyć,ale bez skutku :verymad: .Poddałem się,i działało bez problemu na usb,i po jakimś czasie chyba czegoś szukałem,a tu ikonka przy znaczniku ze statusem internetu(mam viste)zmieniła się na "łączność ograniczona"+ikonka z żółtym trójkątem.Po zresetowaniu kompa wrzystko działa ładnie przez jakiś czas,i znowu. :confused: Mój model modemu to: ypa 777.Na innym forum przeczytałem,że mam się zgłosić na infolinię,tu link: http://http://www.frazpc.pl/b/180621

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem. Pomaga restart modemu lub peceta. polecam sprawdzić zgodność serwerów DNS, u mnie ich wartość z jakiegoś powodu zmienia się co kilka dni i muszę poprawiać.

Mógłbyś powiedzieć jak się zmienia ten serwer dns? (a pozatym gdy zrestartuje modem,internet nie wyłącza się tylko przez troszkę dłuższy czas,potem to samo :mad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pytanie: czy musiałeś sam wpisywać IP? Ty lub podłączający modem?

Do wyboru IP i serwerów DNS dostaniesz się poprzez właściwości połączenia lokalnego.

Ale jeśli Twój pc ma własne IP to będzie trzeba pewnie wymienić modem, którego zresztą może być to wada fabryczna. Kolega po wymianie modemu aż dwa razy (niektórzy dostawcy dbają o klientów) wciąż miał ten problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresetuj modem w sposób prawidłowy:

wyłącz komputer, odepnij kabel np. z karty sieciowej, wyłącz zasilanie w modemie. Odczekaj tak z 20 sekund, następnie włącz zasilanie. Poczekaj aż diody na modemie się uspokoją (może to trwać i dwie minuty). Jak już będzie ok, podłącz modem do karty sieciowej lub usb i włącz komputer.

W ten sposób nastąpił prawidłowy reset modemu.

Jeśli to nie pomoże, to sprawdź DNS. Jak to nadal nie pomaga...infolinia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...