Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BroVaR87

Sporawy problem z sędziwym laptopem.

Polecane posty

Witam serdecznie. Zwracam się ze sporym problem dotyczący sędziwego jak na dzisiejsze czasy laptopa Fujitsu Siemens Lifebook E Series. Podam od razu konfigurację: Pentium III 600Mhz, 128 SDRAM PC100, Karta ATI 6 MB, twardziel 6GB, płyta firmowa Fujitsu, i opiszę od początku jak to się wszystko zaczęło. Chciałem w nim zainstalować Windowsa 98 SE (wcześniej miałem docelowo zainstalowego XP, ale ze względu na to, że przy tej konfiguracji się przycinał, przerzuciłem się na 2000, formatując dysk w formacie NTFS, ale i on też się przycinał niemiłosiernie). No i wszystko było ładnie i cacy, uruchomiłem CD (albo zbootowałem, używając bardziej fachowego języka) przy pomocy napędu, dopóki w instalatorze nie miałem wyboru, czy chcę, żeby system widział dysk większy niż docelowo miał zaprogramowane, czy też nie. Zgodziłem się na to, ale przy ponownym uruchomieniu komputera w trybie dosowym odpalał mi się ScanDisk (uruchamiałem go każdorazowo przy pomocy komendy D:\setup.exe), który krzyczał mi o błędzie na dysku C (miałem tylko jedną partycję), i zalecił mi utworzenie dyskietki, która cofałaby zmiany jakie nastąpiły przedtem. A że niestety nie mam napędu dyskietek, to postanowiłem wypalić na kompie dysk startowy Win98 na płycie CD, i z niej spróbować naprawić szkody, ale zamiast ScanDisku, w trybie dosowym wyświetla mi się tylko coś takiego "Nieprawidłowy plik COMMAND.COM (pod spodem) Wprowadź właściwą nazwę Interpretera poleceń (np. C:\COMMAND.COM)."

No i stanąłem w martwym punkcie, nie wiem już co mam robić :(. Wiem tylko, że Windows 98 SE nie obsługuje NTFS, tylko FAT32. Jak zrobić, żeby przywrócić te zmiany? Poza tym dzisiaj dowiedziałem się na jednym forum, że owy komunikat może mieć związek z uszkodzonymi kośćmi RAM? Czy to prawda? Proszę o jakąkolwiek pomoc lub podpowiedź, bo na poleceniach dosowych w ogóle się nie znam :(. Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...