Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MrMieszk0

Wyłaczenie zasilania z baterii w laptopie HP

Polecane posty

Cześć,

mam laptop HP z baterią wbudowaną. Bateria zaczęła mi puchnąć (co stwierdził nawet ostatnio facet w serwisie), więc chciałbym wyłączyć jej pracę. Laptop zawsze jest na zasilaczu, więc bateria nie jest mi w żaden sposób potrzebna a obawiam się małego wybuchu.

Jeżeli jest to możliwe chciałbym wyłączyć jej pracę. Google przeszukałem- bezskutecznie. Jedyna ,,metoda" którą wypróbowałem to wyłączenie baterii w ,,menedżerze udządzeń" w panelu. Niestety bo testowym odłączeniu kabelka zasilacza laptop (ku mojemu smutkowi) nie wyłączył się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Laptopów HP jest na rynku sporo, więc trudno stwierdzić coś więcej. Zauważyłem, że starsze sprzęty w przypadku np. awarii baterii i konieczności jej wyjęcia pracują swobodnie, ale stają się jak stacjonarki - zabierasz zasilanie i bye bye (co jest w sumie logiczne). 

Jeśli to nie jest jakieś robienie z konsumenta jelenia, to baterię powinno się po prostu dać wyjąć (ew. odkręcić i wyjąć). Im szybciej to zrobisz, tym mniejsza szansa na to, że się zaklinuje/wybuchnie/zepsuje. 

No i na koniec - jeśli boisz się, że coś uszkodzisz, to zawsze możesz zanieść do serwisu, chociaż polecam chociaż spróbować samemu (tym bardziej, jak np. widzisz śrubki albo w internecie jest dostępne disassembly).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zająć się tym od razu, aby oszczędzić dalszych uszkodzeń. Samo wylaczenie używania baterii, o ile jest możliwe, nie powstrzyma reakcji zachodzących w jej wnętrzu i z czasem może się wylać. Ładowarka i tak będzie pompować w nią prąd. Nie masz przypadkiem gwarancji na roczny laptop? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, laptop sprowadzany z Ameryki, gdzie gwarancja na niego była roczna. 

Nawet gdyby bateria była wyłączona to energia będzie w nią szła, dobrze wiedzieć. Zostaje mi więc jedynie wyjąć baterię.

Temat do zamknięcia, dziękuję ja odpowiedzi :)

ps Nie kupujcie laptopów, a jak już potrzebujecie sprzętu mobilnego do pracy to wybierzcie najtańszy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...