Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DzikuXXX

Komputer się nie włącza

Polecane posty

Sytuacja : gram sobie w Fallout3, zawias alert (komp piszczy chyba znów o temp. chodzi) restart. Działa. Gram z 1h wyłączam komputer na 30 min. Włączyłem kompa a tu zawiecha na oknie ładowania, nawet biosu del nie włączę, ok restart. Za 2 weszło ale nie widzi systemu chce płytę, restart. Nie chce się ładować. Za którymś razem wszedł system działa niby OK, ale co jak się to powtórzy i komputer się już nie włączy? Czy może to być wina temp.? Obudowę mam dużo za małą a za biurkiem nie ma miejsca i ostro się grzeje czasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno płyta główna ma to do siebie, że potrafi popsuć resztę podzespołów, przynajmniej u mnie w starym kompie tak było, że (podobno) jak już płyta siadała to rozwaliła mi dysk twardy i kartę graf, na moje szczęście wymienione instrumenty były prawie , że bezwartościowe, i wyszło mi to na dobre gdyż już niedługo (muszę jeszcze maturę przeżyć :P ) będę się cieszyć nowym kompem. Więc jak masz coś wartościowego to lepiej nie odpalaj komputera gdy dany obiekt jest do niego podłączony . . . . . . .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn takiego zachowania może być cała masa - przegrzewanie się grafiki lub CPU, problem z niesprawnym zasilaczem, uszkodzenie jakiegoś podzespołu (płyta główna, RAM, nawet HDD). Jak podejrzewasz, że to grafika się przegrzewa, to sprawdź, czy chłodzenie na niej działa - dobrze by było wypucować przynajmniej radiator oraz sprawdzić, czy ewentualne wiatraczki się kręcą i czy nie buczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zrobić tescik - otwórz obudowe , weź wentylator pokojowy ,niech dmucha z boku na kompa , puść jakiś benchmark ialbo pograj w cos i zobacz co sie będzie działo. Przy pomocy everesta sobie możesz zobaczyć jak się zachowuja podzespoły. Chociaż czasem oszukuje - u mnie swojego czasu potrafił pokazać że dysk ma temperaturę np. 250 °C. Być może karta się tak nagrzewa w za ciasnej obudowie że powoduje także przegrzewanie się innych podzespołów.

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...