Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tokagero

Problem z instalacją elektryczną - przedłużacz z innej części mieszkania

Polecane posty

Mam problem.

Mieszkam w starym już bloku i do niedawna wszystko co się w nim działo nie przeszkadzało mi w mojej codziennej egzystencji z komputerem. Jestem bardzo aktywnym graczem, oglądaczem youtuba, ostatnio nawet czytam "/b/" .

Problem polega na tym : Obwód elektryczny w moim pokoju jest oddzielony od reszty mieszkania i spięty z m.in. bankiem na parterze. Od już dobrych paru tygodni prąd lubi się pojawiać i znikać w najmniej odpowiednich momentach. Z samego rana, o 20.00 , o 3 nad ranem, psuje to ogólnie każdy możliwy aspekt moich sesji PC. Rajd w WoWie (tak, aktywny raiding) - brak prądu w środku walki z bossem , nocna frajda na 4Chanie ? Znowu. Przeniesienie PCka do innego pokoju nie wchodzi w gre, a zapasowy zasilacz wydaje się kiepskim rozwiązaniem, jeżeli prąd wyłącza się zwykle na długi okres (6-10 godzin).

Czy użycie kilku krotnie spinanych przedłużaczy w celu dociągnięcia plątaniny do innego gniazdka jest bezpieczne ? Czy też jest inna metoda, która znów pozwoli mi cieszyć się "Internetem i spółką" bez obaw, że za chwilę ekran poczernieje ?

Czekam na pomoc.

P.S. Problem nie wynika z winy banku, lecz z tego, że jedynymi użytkownikami tegoż obwodu jesteśmy ja i bank, a w przypadku banku to 1-2 gniazdka. Jako że naprawa / przegląd instalacji dla banku wydaje się niekonieczna, ja muszę zdać się na łaskę opiekunów, którzy są słynnym typem rodziców wygłaszających prawo "Komputer to Złooooo".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli żaden z przedłużaczy nie będzie uszkodzony, to jak najbardziej (z pominięciem sytuacji, gdy ktoś się na kablu potknie i nabije sobie guza ;)). Rozważ też zakup jednego długiego przedłużacza, np. takiego z kablem nawijanym na szpulę. Wprawdzie taki sprzęt będzie cokolwiek dziwnie wyglądał w mieszkaniu, ale wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie, niż spinanie kilku przedłużaczy (no i taka "szpula" zwykle ma większą obciążalność niż "zwykłe przedłużacze", głównie ze względu na grubość żył).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...