Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Glovus

Ponad 100*C na GF8600GT...

Polecane posty

Problem taki jak w temacie... Karta ma 1,5 roku. Do tej pory wszystko działało świetnie. Zadnych problemów. Ostatnio jednak podczas gry w Fallout 3 wyskoczyło ostrzeżenie o zbyt wysokiej temperaturze z EXPERTool'a (108*C O.o). Zainstalowałem Everesta i ta sama temperatura. Tak samo w sofcie NVidii... Rozmontowałem karte, przeczyściłem wentylator i radiator, usunęłem starą paste i nałożyłem nową i po odpaleniu kompa i stress tescie w Falloucie na max detalach po 10 - 15 min znowu ostrzezenie i 109*C na karcie we wszystkich 3 programach. Po wyłączeniu gry temp. spada do ok 70-80*C co i tak wg. mnie jest o wiele za dużo... Czy ktoś mołby mi poradzić co robic? Od razu kupować nowy wentylator na karte czy coś się jeszcze da zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wysłać link do zdjęcia identycznej karty ?

Czy od włączenia kompa (zimnego) do rozgrzania w Fallout obroty wiatraka (jego głośność) się zmieniają ? Jak nie to albo padł wiatrak albo kontroler odpowiadający za zmianę obrotów wentylatora . . . . taniej by wyszło jakby padł tylko wiatrak :P

Zdjęcie karty [np z neta ] się przyda, bedziemy wiedzieć na czym stoimy i mniej więcej jak można by najszybciej i najtaniej usprawnić chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie karty

http://pics.computerbase.de/1/8/9/0/7/1.png

http://demo.pffshop.pl/upload/images/produ...T_1024MB855.jpg

A co do kontrolera obrotów, to zauważyłem coś takiego w sofcie NVidii i wydaje się, że wszystko gra - im większa temperatura tym większa procentowo moc na wentylator... W sumie nie wiem czy to działa ale zmienia się razem ze zmianami temperatury. Co do dzwięku - przy starcie kompa chwile burczy ale jeszcze niczym właczy sie windows zaczyna działać tak, że prawie go nie słychać i to niezależnie jak duża jest temperatura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy kontroler obrotów działa... to dobrze.

Jeżeli wiatraczek nie reaguje na zmiany temp karty to pewnie już jednym śmigiełkiem jest w niebie :aniolek:.

Pod tą czarną siatką jest standardowy gainwardowy czarny radiator z wentylatorem jak np tu: ?

http://img.ktr.pl/g/gratir3850gnw512d3/sb.jpg ???

Cóż... nie do końca widać co jest pod tą siatką xD

jeżeli to takie coś jak w moim linku, tu czeka cię wymiana całego chłodzenia na nowe bo te standardowe nie jest ani pokaźnych rozmiarów ani wydajne.

Na krótką metę mógłbyś przywiązać za pomocą nitki ( niee... drutu lepiej nie..) jakiegoś wentylatorka 8cm do tej siatki tak żeby dmuchał przez nią na radiator... ale to rozwiązanie takie "chwilowe" żebyś mógł w miarę swobodnie pograć do momentu zakupu poważnego chłodzenia :) Może nawet dwa wentylatorki 8cm jeden obok drugiego.

Albo... kupić jakiś ogromny wentylator pentagrama 20cm przywiązać go do siatki i zapomnieć o problemie ;]

Bardziej "profesjonalna" byłaby wymiana całego chłodzenia na nowe. To zależy co się kryje pod siatką:P

///Edit aha moza by było się upewnić jeszcze co do tego wiatraka... bo w sumie się kręci ale nie chce kręcić się szybciej...

Najlepiej jakbyś podpiął samego wiatraka ( o ile można odpiąć wtyczkę) pod baterię 1.5V a potem pod coś mocniejszego.. np 3-4V (bateria od komórki?) O ile zepsuty jest sam wentylator, na wiekszym napięciu będzie się kręcić z taką samą prędkością jak na mniejszym... [oczywiście przy odłączonym od prądu pc i wyjętej karcie... tak na wypadek przypominam :P] O ile ci się chce tak bawić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pod siatka jest własnie taki wentylator, tylko bez tej naklejki "G". Poza tym jest identyczny :P Myślę więc, że wymienić ten sprzecior czas nadszedł :P Pytanie tylko na jaki? Taki sam, firmowy? (Można w ogóle coś takiego gdzies kupić??) Czy jakiś inny? Jeżeli inny to jaki? Moje fundusze są dość ograniczone, więc wolałbym coś z tak zwanej niższej średniej półki :P Jakieś propozycje? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kontrolera obrotów, to zauważyłem coś takiego w sofcie NVidii i wydaje się, że wszystko gra - im większa temperatura tym większa procentowo moc na wentylator... W sumie nie wiem czy to działa ale zmienia się razem ze zmianami temperatury. Co do dzwięku - przy starcie kompa chwile burczy ale jeszcze niczym właczy sie windows zaczyna działać tak, że prawie go nie słychać i to niezależnie jak duża jest temperatura.

A to nie jest karta pasywnie chłodzona? W takim razie ta regulacja obrotów nie będzie działać :)

Pasywne chłodzienie tak ma - albo trzeba zapiąć jakiś wiatrak w budzie i dobrze kable ułożyć by poprawić obieg powietrza, albo zmienić chłodzenie.

Inna możliwość to błąd czujników - najlepiej sprawdzic paluchem - TYLKO OSTROŻNIE bo może miec te 100 stopni :)

EDIT

A jednak się kręci... :)

No to paluch i zdjęcie siateczki. Ułożnie kabli i wentylator w budzie aktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emm to raczej nie jest pasywne, skoro sam czyscilem pędzelkiem skrzydełka wiatraka :P

Edit:

Kable na samym początku poupinałem tak, że żaden nie dotyka siateczki. Jedynie taśma jest w pobliżu, ale nie za blisko. Poza tym cały czas komp stoi otwarty

Edit 2:

Metoda "paluchem" potwierdza, że karta się bardzo grzeje :P (auć xD). 10 min gry i parzy jak ogień :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem ( i edytowałem wcześniej )Dam ci bardzo nieprofesjonalne rozwiązanie za 19zł.

Kup to: http://www.ksol.pl/wentylator-pentagram-fr...000-p-2483.html

Ten wentylator ma dziurki na śrubki na rogach. Przywiązujesz go nitką za dwie dziurki (na skos tzn jeden kant przy śledziu a drugi po przeciwnej stronie.. tzn w romb.. ) do tej siatki, w taki sposób by wiał na kartę a nie z karty.

Podłączasz go do molexa a nie do 3pina dzieki temu cały czas bedzie pracował na max ( mimo to jest cichy, mam taki położony pod moją kartą :P ) I masz problem z głowy.

Jak chcesz wydać więcej niż 20zł to np:

http://www.allegro.pl/item585016318_arctic...rdzo_cichy.html

Poszukam czegoś pomiedzy 20 a 100zł :P

//edit np to : http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,26530/

Wg opinii uzytkownikó wystarcza nawet na 4670 więc na 8600 teoretycznie też powinien..

lub ten

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,31004/

I ponoć sprawuje się dobrze na 8600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm póki co spróbuje z tańszym wariantem :P Zobaczymy jak to będzie się sprawdzało. Jeżeli dobrze to przeczekam do natępnegu upgradu, jeżeli dalej będzie się za bardzo grzała to albo wymienię wiatraczek na karcie albo po prostu bedzie wcześniejszy upgrade :P Mam tylko 2 pytania co do tego "podwiązywanego" wiatraczka: Po czym poznać w którą stronę będzie skierowany strumień powietrza? I co to jest molex? (oj wychodzą na wieszch moje braki wiedzy :P)

I jeszcze jedno. Jak wiatraczek będzie się obracał, będzie drgał. A skoro przywiązany będzie sznurkiem, to czy nei ma możliwości, że po jakimś czasie się on przetrze? Mówisz, że sam masz taki. Miałeś z nim takie probłemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo, u mnie jest inaczej ustawiony. Tzn on na bokach ma takie wklęśnięcia.... przez nie poprowadziłem kable sata... Innymi słowy wentylator wisi sobie na kabelkach xD

Co do podłączenia, do tego wentylatora dostaniesz dwie końcówki.. jedną taką malutką 3 pinową jak wentylatora od procesora a drugą dużą jak zasilanie do napędów i dysków IDE.

Innymi słowy molex to to :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...e_connector.jpg

Jak przywiążesz go "na sztywno" do tej siatki to nie będzie drgał... poza tym on nie kręci się jakoś zdumiewająco szybko ... 2200 bodajże. Nie powinien się "urwać". Możesz zamiast nitki użyć twardego drutu jakiegoś tylko żeby nie przewodził prądu xD

Co do kierunku to u mnie dmucha w stronę przeciwną do naklejki z logiem pentagram ale zawsze przecież możesz go podłączyć i trzymając go w ręku włączyć komputer i przekonać się na własnej skórze. Palca ci nie obetnie :P

Cóż... najlepiej by było jakbyś mógł zdjąć siatkę bo ona troche "przeszkadza" dla powietrza... tyle że pewnie nie bedziesz miał jak wentylatora zamontować. :P Cóż... jakby co bedziesz miał dodatkowe chłodzenie w obudowie bo głowy se uciąc za to nie dam... twój radiator jest 2x mniejszy niż mój.

Ps przywiąż go tak by środki wentylatorów znajdowały sie w tym samym miejscu tzn jeden pod drugim :P a wentylator w sumie moze być jakiś inny, jak znajdziesz w sklepie u siebie podobny i tańszy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe i tu właśnie potwierdza się powiedzenie "Potrzeba matką wynalazku" :P No nic, to jutro pielgrzymka do komputronika/innego sklepu komputerowego w okolicy i pobawię się z tymi sznureczkami :P Na chłopski rozum to powinno pomóc, ale znam swój komputer - dla niego "złośliwość przedmiotów martwych" to coś więcej niż tylko powiedzenie :P Jeżeli coś pójdzie nie tak - dam znać i może wykombinujemy coś innego :D Wielkie dzięki za pomoc, jestem zieloniutki jeżeli chodzi o chlodzenie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawidek.... - nie wiem :P Wyłaczam antyalaising ustawiam na 1152x864 i ultra biore :P Śmiga jak marzenie :P Może to dlatego, że mam 1024 MB na karcie?

@DiVines - kupiłem dwa wentylatorki ArcticCooling i zamontowałem w obudowie tak, żeby był przewiew. Teraz jest ok - temp. w stresie maks 80*C. Udało mi się wysupłać trochę więcej kasy, dlatego pomysł ze sznurkiem odłożyłem na inną okazje :P Poza tym mam zamiar w niedalekiej przyszłości kupić wentylator nowy na karte z radiatorem. Póki co wszystko działa :D Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...