Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LooqS

Komputer wyłącza się po przekroczeniu temperatury

Polecane posty

Witam.

Komputer wyłącz mi się po przekroczeniu 39 stopni (nie chce się nawet zresetować tylko piszczy, wariuje itp., dopiero odłączenie od zasilania pomaga :P) mimo iż ustawioną ma granicę 60 stopni :P Czy coś jest z chłodzeniem nie tak?

Mógłby ktoś coś poradzić? :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co bym miał ci napisać ... mój procek /karta graficzna by CHCIAŁA mieć tylko 39 stopni... To nie jest normalne że komputer ma halt'a po przekroczeniu 39 stopni.....

Tak więc,>co dokładnie< przekracza te 39 stopni? Pod słowo komputer mozna podciągnąć drukarke, jednostkę centralną, monitor, myszkę i klawiaturę włącznie i jak ktoś ma ci pomóc to chciałby wiedzieć najpierw jakieś podstawowe informacje :) Tak na moje oko to ty podajesz temp. w obudowie a nie temp. właściwego sprzętu.

Ps. do podstawowych informacji należy np konfiguracja sprzętowa komputera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja mojego komputera:

INTEL CORE 2 DUO E7400 2X2.8GHZ

GIGABYTE EP31-DS3L

DDR2 GOODRAM 4GB PC6400

ATI GIGABYTE HD 4850 512DDR3

HDD SAMSUNG 320GB SATA2 16MB

DVD-RW SAMSUNG SHS-223Q LIGHTSCRIBE

OBUDOWA I-BOX LION 605B RED-BLACK BEZ ZAS.

ZASILACZ MODECOM 500W FEEL

Wszedłem w ustawienia mojej karty graficznej i przy wylączaniu się komputera temperaura karty byla okolo 52 stopni. Zacząłem cos majstrowac przy taktowaniu mojej karty itp. Komputer znów się wyłaczył przy graniu choć troche póżniej i od tamtego czasu nie chce właczyć się w ogole. Pisze ze starszego komputera. Czy spaliła się karta? A jeśli nie to co moge teraz z nim zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy nie chce sie właczyć? Wciskasz POWER i nic się nie dzieje? Co miało 39 stopni i dlaczego przy taktowaniu majstrowałeś? Jak majstrowałeś zmniejszyłeś, zwiększyłeś? Pisz najbardziej szczegółowo jak umiesz a nie "komp mi się wyłacza... co to może być?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 stopni wyskoczylo mi na obudowie ale to nie jest zbyt dokladne bo to jest tylko jakas czójka czy coś. Komputer mi się wyłaczył, piszczy i nie można nic z nim zrobic, ani zresetowac ani wyłaczyć, dopiero odłaczenie od zasilania coś daje. Taktowanie zwięksyzłem, zrobilem test i wyszlo że moge tak ustawic a z kartą nic się nie stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 stopni wyskoczylo mi na obudowie

>>>Czyli o niczym to nie mówi i nie ma po co dalej tym sobie głowy zaprzątać.

Komputer mi się wyłaczył, piszczy

>>Jak piszczy? Stały pisk czy jakaś melodia?

i nie można nic z nim zrobic, ani zresetowac ani wyłaczyć, dopiero odłaczenie od zasilania coś daje.

>>>Ale co się dzieje jak włączysz - DOKŁADNIE! Piszczy od razu?Jest chwila przerwy, coś się na ekranie dzieje? Czy monitor wybudza się z wstrzymania?

Taktowanie zwięksyzłem, zrobilem test i wyszlo że moge tak ustawic a z kartą nic się nie stanie.

>>>Czyli mając jeden problem z kompem postanowiłes pogrzebać i dołozyc sobie jeszcze jeden :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer piszczy trzy razy, chwila przerwy znowu trzy razy, znowu przerwa. Po 5 min sam się wyłacza, włacza się znowu i znow piszczy.

Piszczy od razu, monitor jest jakby w stanie oczekiwania, tzn. jak po wylączeniu komputera a nie wyłaczeniu monitora.

Dodam jeszcze, że komputer kupiłem miesiąc temu, wsyztsko bylo w porządku, nic nie przestawiałem w ustawieniach, a te problemy mam od soboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę... 1 krótki 2 długie?

Jesli tak to Ci BIOS zgłasza błąd karty graficznej.

W najlepszym przypadku trzeba zresetować BIOS GPU... ale nie słyszałem by tak jak na płycie był do tego przycisk. więc wizyta w serwisie i przeprogramowanie programatorem.

W gorszym przypadku karta padła. pamietasz może na jaką wartość te zegary poprzestawiałeś?

Najlepiej oddaj do serwisu i powiedz że się popsuła jak jest na gwarancji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie sygnały są chyba równej długości, ale to juz bez znaczenia, wysle jutro do serwisu. Szkoda, bo będę musiał wysyłac kurierem itp. więc pare dni zejdzie no ale cóż, jak nic innego nie da sie zrobic to trudno.

Wilekie dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoZy następnym razem plz mniej [ciach] kolorki. . . . ciężko sie czyta.. :pinch:

@LooqSGratuluję wyboru momentu do podkręcania karty......... cóż:

Reśnij kompa przyciskiem reset ( lub zasilaczem) jak reset nie działa 5 razy, ale dopiero po pierwszych trzech piskach. Powinno się właczyć Fail-safe mode w biosie i odpalić kompa ze wszystkim możliwym na min, i przywrócić bios (o ile twoja płyta ma dualCell czy coś podobnego) (ps minimum 10 sek po miedzy resetami)

Jak przyniesie to skutek tzn włączy się bios i czerowny error "Previous overclocking settings has failed" poprostu zrób "Load optimized defaults" i komputer powinien normalnie działać.

Jeżeli to^ nie działa to :

Skoro to nowy komputer pewnie >jeszcze< nie wyrzuciłeś tej takiej najgrubszej książeczki pod tytułem

"GIGABYTE EP31 Mainboard User's Manual" Tam znajdziesz "error codes" albo "post codes" itp. Tam będzie pisać co oznacza ten 3krotny dzwięk (co nie działa poprawnie), wyjmij to coś, włącz kompa, wyłącz i włóż to cóś ponownie. O ile to >coś< nadal działa komputer powinien włączyć sie normalnie lub w fail-safe mode.

Jeżeli należysz do tych co wszystkie papierki wywalają do śmietnika to wyjmij wszystkie peryferia z płyty głównej oprócz procka, włącz kompa - poczekaj az se po piszczy, wyłącz i złóż wszystko z powrotem. Amen.

Na przyszłość jak występuje jakikolwiek błąd / niedomaganie sprzętu to podkręcanie CZEGOKOLWIEK na pewno nic nie pomoże.

Najlepiej oddaj do serwisu i powiedz że się popsuła jak jest na gwarancji
Jak spaliłeś kartę najlepiej jak w serwisie sprzedasz bajkę w stylu

" Włączyłem sobie crysis warhead i po 30 min grania się kolorki pozmieniały i drzewa zamiast zielone to różowe liscie miały. Po 2 min komputer się zawiesił , nic jużnie mogłem zrobić. Zresetowałem go i już się nie włącza tylko sobie piszczy" Innymi słowy zgrywać idiotę. [ sam tak zrobiłem raz jak nie do końca poprawnie reflashnełem bios w karcie xD]

/edit peryferia odłączaj oczywiscie przy wyłączonym zasilaczu/listwie. Do peryferii zaliczamy : dyski, karty muzyczne, lan, ram, karty graficzne. I tu uwaga: w przeciwieństwie do gfx od dysków nie odłączaj zasilania, tylko kabel sata/ide. Zasilacze muszą mieć jakiś"opór" by się włączyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książeczce od karty graficznej znalazłem, że te trzy piski to Troubleshooting Tips i jako rozwiązanie takich najpowazniejszych porblemów piszą: Press <F8> on your keyboard after system starts up. When the Windows Advanced Options Menu appears, select Safe Mode and press <Enter>.

After getting into Safe Mode, in Device Manager check whether the driver for the graphics card is correct.

Z tego co rozumiem mam nacisnąć F8 zaraz po wcisnieciu Power'a zanim komputer sie właczy. Próbowałem kilka razy, wciskałem F8 najszybciej jak się da, mimo to nic się nie zmieniło, Safe Mode się nie pojawił a komputer piszczy cały czas tak samo.

Resety tez nic nie dają Safe Mode również się nie pojawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F8 odpala tylko tylko "Menu startowe" systemu windows, innymi słowy umożliwia ci włączenie windows w trybie awaryjnym z/bez sieci itp. Mi chodziło o fail-safe mode bios'u. W takim razie w instrukcji do płyty powinieneś znaleźć co trzeba zrobić aby się włączyło.

Powinno być w okolicy rozdziału "Overclocking" a tam jakiś temat w stylu " If your overclocking settings are to high and computer does not start (...) ........

Prawdopodobnie włączy się jak włączysz komputer bez włożonego procesora... tzn włączy sie po tym jak już go włożysz z powrotem:P

Próbowałeś odłączyć wszystko co się da ?(nie licząc cpu) tak jak wyżej^ pisałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputera nie rozkrecałem, bo wtedy straciłbym gwarancję, a poza tym nigdy nie montowalem kompuetrea i mógłbym cos jeszcze bardziej popsuć. Szukałem w instrukcji tego Overclocking, ale w mojej instrukcji nie ma takiego teamtu ani nic w tym rodzaju

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash:

No... to jak masz plombę na obudowie to się sprzętem nie pobawimy, zwłaszcza że nie masz w tym żadnego doświadczenia.

W instrukcji jest opisana każda opcją jaką znajdziesz w biosie... skoro jest możliwe w biosie podkręcanie, musi być to opisane w instrukcji, wraz z milionem ostrzeżeń co się stanie jak za mocno podkręcisz i co zrobić aby w razie czego wymusić restart biosu. Bez tego naprawdę nic nie poradzimy bo nawet baterią biosu nie zresetujesz gdyż masz plombę :pinch:

Jak tego nie znajdziesz to idź do serwisu i strzel tą bajkę:

" Włączyłem sobie crysis warhead i po 30 min grania się kolorki pozmieniały i drzewa zamiast zielone to różowe liscie miały. Po 2 min komputer się zawiesił , nic jużnie mogłem zrobić. Zresetowałem go i już się nie włącza tylko sobie piszczy"

Z takim problemem i plombą na obudowie to niewiele możemy zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ATI Overdrive czyli tam gdzie zmienilem taktowania pisze że :If your computer cannot restart after setting a higher clock speed, press and hold the <SHIFT> key during system start-up until you hear three beeps. Once your computer has full booted, disable Preserve ATI Overdrive seeting at logon.

Czyli co po właczeniu komputera mam trzymać shift az usłysze trzy sygnały i co dalej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.. i po 3 beepach(lub restarcie) powinien sie normalnie uruchomić . . . .skoro użyłeś ati overdrive to czemu nie włączyłeś po prostu self testa tylko poleciałeś " na pałę " po taktowaniach :pinch::huh: ? ? Przecież przy teście by ładnie określił maksymalne wartości dla taktowania rdzenia i pamięci...

Poza tym zaczęliśmy od tego że twój komputer jeszcze przed zabawą z kartą nie działał poprawnie (chyba że nagiąłeś fakty, lub nie doinformowałeś nas trochę ) więc urządzenie które wywołuje błąd przy starcie wcale nie musi być kartą graficzną....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właczyłem test i wyszedł poprawnie, pisałem juz o tym wcześniej. A wczesniej chyba również chodziło o karte graficzną bo tez byly te trzy sygnały tylko wtedy gdy temperatura spadła komputer właczał się normalnie, a po podkreceniu nie łwcza się w ogóle

Niestety, nic to nie dało. Trzymałem shift komputer zresetowal się po pierwszych trzech piskach i juz myslałem, że będzie tak jak móiwłeś, ale po włączeniu znowu zaczął piszczeć jak wczesniej. Macie jeszcze jakies pomysly? Bo jutro musze wysłać komputer kurierem do serwisu, jeśli nie będzie już więcej rozwiązań które sam mółgbym zrobic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm zwracam honor. .... każdy producent ustala zasady przejscia do safe mode (przywrócenia) biosu po swojemu... niestety.

Wg:

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...uctID=2779,2615

Widzę że twoja płyta główna ma dualbios'a wiec informacja jak tego użyć musi znajdować się w instrukcji... moja też ma i po 5 resetach odpala sie fail safe mode, wywala mnie do biosu informuje że poprzednie ustawienia były nielubiane i informuje o przywróceniu biosu z zapasowej kości. U ciebie też jakoś da się to zrobić....

Co do tego shifta przy starcie o czym informuje ati overdrive... szkoda że nie informuje na jakiej płycie głównej.

Jeżeli lubisz złe wieści to ci powiem że jeżeli spaliłeś kartę graficzną ( po co kusić los i nową kartę podkręcać??) to ani shift ani safe mode biosu nie zadziała. Ta funkcja działa jeżeli bios zachował jakieś błędne ustawienia urządzenia i nie potrafi wczytać nowych dzieki czemu komp się nie uruchamia. Jeżeli urządzenie nie działa w ogóle.. to serwis.

//Te trzymanie shiftu powinno przywrócić stare ustawienia biosu karty graficznej. Przynajmniej tak twierdzi ati. Jak po restarcie masz to samo to masz jeszcze wieksze prawdopodobieństwo że spaliłeś kartę ;]

Poczytam sobie manuala od twojej płyty głównej. Ale jak znajde jak włączyć safe mode..... to się zdenerwuję.

//edit2:Co do kodów post czyli co oznacza dźwięk to masz na stronie 76. I nie ma tam opcji 3 takich samych beepów tylko 1 długi i dwa krótkie i to by oznaczało błąd karty graficznej lub monitora (?). Gratuluję także firmie gigabyte umieszczenie tylko informacji że ta płyta obsługuje dualbios i virtual bios. Żadnego infa jak tego użyć. Genialne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...=2615#anchor_os

Klikasz Opcję manual potem server Europe i masz w pdf. Jak cię ciekawi...

@LooqS

Karta na 80% spalona. . .

------------

Doceńcie żart firmy Gigabyte ! Jeżeli flashowanie biosu coś się nie powiedzie i nie możesz włączyć komputera patrz rozdział 5. Rozdział 5: Jak nie możesz włączyć komputera to przy starcie naciśnij del, wejdź do biosu i wybierz opcję "load Fail-Safe defaults". Genialne w swej prostocie.

-Na szczęście nie zapomnieli o opcji na "baterię". Właśnie po to wymyślili dual bios żeby przywracać bios na wypadek jak się mocno sfiksuje a nie włazić z paluchami do sprzętu i bawić się baterią. Najwyraźniej o tym zapomnieli....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...