Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Raiven

Podkręcanie tylko programowe Core 2 Duo E7400 na ASUS-a P5Q SE

Polecane posty

Witam! Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku, jak podkręcić, jakim programem ( wolałbym się nie bawić w żadne podkręcanie sprzętowe ani wchodzenie do biosu ) procesor Intel Core 2 Duo E7400. Posiadam płytę główną ASUS-a P5Q SE , dodatkowe chłodzenie w postaci wentylatorka z tyłu komputera.

Interesowałoby mnie niewielkie podkręcenie procesora do około 3,3 GHz bo powyżej to trzeba się bawić w zmiany napięcia i chłodzenie :) Prosiłbym coś w rodzaju poradnika ; )

A ja prosiłbym, o zapoznanie się z regulaminem, szczególnie z częścią o tytułowaniu tematów.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program.. o ile już wchodzi do biosu i podkręca za ciebie. Tak czy inaczej jest ingerencja w ustawienia biosu. Podkręć szynę danych z fsb 266Mhz na 300 lub mniej bezpiecznie na 333 mhz [ w biosie ]

Potem zainstaluj i włącz oprogramowanie asusa [z płyty cd od PG] włącz i ustaw automatyczne wyłączanie pc przy przekroczeniu dopuszczalnej tmp.

Potem zainstaluj jakis program do przeciążania procka... SUperPI czy inne podobne, włącz test przeciążenia procka do tego odpal jakiegoś crysisa czy cokolwiek innego w tle i idź na spacer na 3h :) Jak wrócisz i komp nadal będzie włączony to masz pewnośc że w przyszłości nie powinien sie spalić nawet w trakcie gry. I gotowe :)))

Co do wychodzenia na spacer na 3h to był żart i lepiej by było gdybyś został przy pc i zerkał co jakiś czas na temp jaką wskazuje program żeby ręcznie wyłączyć komputer na wypadek gdyby program zapomniał sam tego zrobić,, sie zbugował czy coś :P

To jest wersja mini poradnika jak szybko (2min +1-4h test) i w miarę bezpiecznie podkręcić procka, obszerniejsze wersje znajdziesz w google ;/

Ps. modyfikacji biosu, nie ominiesz....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...