Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mundek15002900

różnice pomiędzy gf 9500 a gf 9600

Polecane posty

Nawet zakładając, że ten 9500 jest z pamięciami DDR3 to i tak mamy ciągle 128 vs 256 bitów przepustowości. 32 shadery w 9500 vs 64 w 9600. 8 potoków w 9500 vs 16 w 9600. Średnio 9600GT powinien być ponad 2x wydajniejszy od 9500GT. Nawet niezależnie od pozostałej konfiguracji różnica jest kolosalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc podzespolow pozostaje w nierozerwalnej zaleznosci, nawet GTX295 nie da jednej klatki wiecej niz 9500 w zestawie na Celeronie D itp. Ponadto 9500 to numer 1 zestawow z marketow i Allegro, wiec nawet jak konfig bedzie wspolczesny to zasilacz na 90% nie nadajae sie nawet do tego co jest i tylko kwestia czasu kiedy o tym da znac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu uzywam 9600GT. mam nawet slabszy konfig od twojego, E4300 1.8 i 2gb ramu ddr2 667mhz wszystko na zasilaczu 400W take me i o dziwo zasilacz trzyma chociaz kiepskiej firmy. mysle, ze na twoj konfig 9600gt to nawet dobry wybor tylko jesli zmienisz kartę, to musisz sprzedac tą 9500gt bo inaczej nowa karta bedzie nieco nieoplacalna. no i musisz sie liczyc z tym, ze 9600gt zuzywa jakies 150-170W w obciązeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu uzywam 9600GT. mam nawet slabszy konfig od twojego, E4300 1.8 i 2gb ramu ddr2 667mhz wszystko na zasilaczu 400W take me i o dziwo zasilacz trzyma chociaz kiepskiej firmy. mysle, ze na twoj konfig 9600gt to nawet dobry wybor tylko jesli zmienisz kartę, to musisz sprzedac tą 9500gt bo inaczej nowa karta bedzie nieco nieoplacalna. no i musisz sie liczyc z tym, ze 9600gt zuzywa jakies 150-170W w obciązeniu.

150W?? :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

150W to ciągnie hd4870, a 9600gt ciagnie ze 100W max

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak mimochodem: Włsnie wylookałem zestaw z GeForce'em 9500GT z 1024MB pamięci. Czy to jest dobra karta? Wiem, wiem - 9600 lepsza, ale czy nowe produkcje będą mi płynnie na niej chodzić? Nie ma z nią większych problemów? To ważne, bo w zestawie jest po prostu taniej ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste jest to, że GT9600 jest lepsze. Ale GT9500 i tak powinien udźwignąć wszystkie nowe gry. Mój kumpel ma taką i nie ma z nią żadnych problemów (kupił ją z allegro)

Aha i jeszcze przez jakiś czas miałem jego GeForce'a na moim procku, ramie itd i grałem w Crysisa na Medium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste jest to, że GT9600 jest lepsze. Ale GT9500 i tak powinien udźwignąć wszystkie nowe gry. Mój kumpel ma taką i nie ma z nią żadnych problemów (kupił ją z allegro)

Aha i jeszcze przez jakiś czas miałem jego GeForce'a na moim procku, ramie itd i grałem w Crysisa na Medium.

Popieram kolegę, sam takową posiadałem (wersja 1gb... eh reklama matką głupców ;p) i we wszystkie tytuły grałem w najgorszym wypadku, na średnich detalach.

Owszem, nie jest to jakies supermocne monstrum, ale karta wystarczająca na nowe tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak mimochodem: Włsnie wylookałem zestaw z GeForce'em 9500GT z 1024MB pamięci. Czy to jest dobra karta? Wiem, wiem - 9600 lepsza, ale czy nowe produkcje będą mi płynnie na niej chodzić? Nie ma z nią większych problemów? To ważne, bo w zestawie jest po prostu taniej ;/

w jakim zestawie taniej??

lepiej wez 9600gt,bo jest prawie 2x wydajnisjesza,

ladowania 1024 mb do 9500gt to tylko naciaganie ludzi, i te 1024 to pewnie na ddr2 co??

lepiej ja sobie odpusc, bo za niewiele wiecej pieniedzy masz 9600gt lub troche tanszego hd4670,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw to ze sklepu Tylko Dla Idiotów? Lepiej trzymać się od nich z daleka. PC-ta kupuje się w sklepach stricte komputerowych, a nie w hipermarketach. Poza tym w niższych przedziałach cenowych króluje ATI, więc lepiej daj sobie spokój z tym GF 9500 i rozglądnij się np. za Radeonem HD 4650 z pamięciami DDR3. Wyjdzie taniej i szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie z marketu. Ze sklepu internetowego, z aukcji na allegro. A i jeszcze zadam pytanie (trochę zbacza z tematu, ale dotyczy 9600GT) Czy procesor AMD ATHLON 64 X2 5600+ będzie ograniczał GF 9600GT?? Jeśli nie, to jaki procesor będzie do niej pasował (chodzi przede wszystkim o cenę) Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalker24

Niestety zestawy wystawiane na Allegro to jeszcze wiekszy problem, taki MM przynajmniej szybko i cicho nie zniknie z rynku razem z twoja "gwarancja", sklepiku z Allegro za kilka miesiecy moze nie byc, a przynajmniej pod ta nazwa. Tak czy siak gotowe zestawy tylko konfigurowane samodzielnie i zamawiane w wybranym dowolnie, dobrym sklepie lokalnym lub internetowym. Typowy gotowiec z MM czy Allegro to pamieci NN, a wiec BSD z byle powodu, prymitywna i zabytkowa plyte glowna, obudowe robiona na jednej lini z puszkami dla Pepsi, obok lini dla lapek choinkowych + zasilacz ktorego glownym zadaniem jest dopilonowanie zbys musial jak najszybciej kupic nowy komputer i oczywiscie zasilacz. Napisz ile chcesz wydac na zestaw, zlozy sie jakis solidny konifg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...