Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DenyMastazzz

Monitor LCD za 900 zł

Polecane posty

Witam

Postanowiłem wymienić mój stary, wysłużony monitor CRT na coś nowszego, większego. Uzbierało mi się 900zł, więc pomyślałem, że nie ma na co czekać - trza kupować. I tu pojawia się problem a mianowicie - jaki monitor wybrać? Mniejszy z większą ilością wejść czy większy ale tylko z DVI i D-Sub? Na oku mam jak na razie 2 cudeńka Samsung SyncMaster 2333SW i BenQ E2200HD. Oba obsługują rozdzielczość Full HD, świetnie wyglądają itp. itd. Byłbym wdzięczny za opinie posiadaczy wyżej wymienionych modeli, oraz za przedstawienie równie ciekawych propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego będzie głównie wykorzystywany ?? Jaki rozmiar (cali) (z tych co podałeś są 22")

Moim zdaniem jeśli ma być do gier to brałbym Samsung T220HD

@@" lecz nie jest full HD i moim zdaniem to zaleta bo za pół roku jeśli masz słabszy komputer nie uruchomisz na nim już gier w rozdzielczości natywnej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mają po 22 cale. BenQ ma 21,5 a Samsung 23. Komp w sygnaturce. W tym roku wymieniam procesor i grafikę, dlatego wolałbym jednak full HD. A wykorzystywany będzie w większości do gier, filmów i internetu. Poza tym T220HD kosztuję ok 1050zł a dla mnie 900 to już jest max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozdzielczości Full HD to będziesz potrzebował prawdziwego smoka - GTX 260 lub 280. I nawet te na długo nie starczą. Jeśli nie planujesz często zmieniać drogich kart graficznych to będziesz musiał przywyknąć do ultra niskich detali, albo obniżenia rozdziałki i skalowania obrazu:) Na przykładzie mojego znajomego wiem, że taki monitor szybko staje się nieznośnym ciężarem, jak tylko nieco wzrosną wymagania gier. Teraz biedaczysko pluje sobie w brodę i w pocie czoła zbiera na nową high-endową grafę:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz, że troszeczkę przesadzasz? Dużo gier pójdzie na mojej grafice w full HD. Poza tym w tym roku zamierzam wymienić grafikę, procka i zasilacz. Tak więc nie bardzo się martwię tym, że coś nie będzie działać tak jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już podawałem w oryginalnym temacie o lcd. Do 1000 najlepsze są LG - jakość w stosunku do ceny nie do pobicia.

Topowym modelem, kosztującym około 800zł jest LG2252TQ.

Co do FullHD- szukaj monitora większego jak 22cale. Do tak dużych rozdzielczości po prostu jest bezsensem kupowanie mniejszego.

Z tego co widzę, uparłeś się na coś i nie zwracasz uwagi na to co koledzy Tobie podpowiadają. Dlatego myślę, że rozsądnie będzie jak sam coś wybierzesz - inaczej będziesz ludziom wypominał zakup do końca istnienia tego forum.

Co do skalowania obrazu - to naprawdę nie przeszkadza w dobrych monitorach. W tych słabszych i tańszych owszem. LG posiada zresztą jedną bardzo przydatną i fajną funkcję. Przy użyciu jednego klawisza otrzymujesz tryb 4:3, który przydaje się w starszych grach, lub przy obrabianiu grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laugh: Na nic się nie uparłem. Najzwyczajniej w świecie nie uzyskałem jeszcze satysfakcjonującej odpowiedzi (nie licząc twojej). Nad tym monitorem też się kiedyś zastanawiałem, ale po stwierdzeniu, że trza zrobić upgrade kompa pomyślałem, że jednak postawię na full HD. A na razie nawet jeżeli miałbym grać w trochę niższych detalach to przecież przeżyje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadą po kosztach i dlatego jako jedyni dają 30dniową gwarancję na wymianę monitora jeśli pojawi się na nim choć jeden martwy piksel? Do 1000zł LG jest nie do przebicia (jeśli mówimy o monitorze do gier i filmów). W tańszych modelach biurowych szajsung jest bardzo dobry. Powyżej 1000 można już patrzeć na np. NEC lub yiliama (oba mają świetne ekrany, ale kiepskie wykończenie, zwłaszcza yiliama - tragiczny plastik).

Oczywiście też jest ważne, czy monitor ma służyć do gier/filmów czy ma też robić za tv itd itp. Kolega chce mieć bardzo dobry monitor ze wszystkimi możliwymi funkcjami (może jeszcze pivot) za 900zł. Tak to tylko w erze.

Zresztą powiem tak. Sam jak szukałem monitora, przeczytałem mnóstwo artykułów, opisów, opinii itd itp. Ludzie głównie narzekali na rzeczy takie jak źle podświetlone matryce, słabe kąty widzenia. Prawda jest taka, że w zwykłym użytkowaniu typowego gracza...tych "minusów" nie widać (no chyba, że ktoś jest maksymalnie upierdliwy). Jak ktoś chce mieć ekstra monitor...niech omija matryce TN i wyda duuuużo pieniędzy na coś naprawdę dobrego. W przeciwnym razie gęba na kłódkę i się cieszyć, że dzisiejsze matryce TN są już naprawdę dobre i nie psują zabawy jak kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner w monitorze jest mi niepotrzebny. Pivot też nie ponieważ i tak LCD będzie sobie na ścianie wisiał. Swoją drogą co się tak uczepiłeś? Jak napisałem na samym początku zależało i na opiniach posiadaczy Samsunga i BenQ, a ty próbujesz mi wmówić, że za 900zł chce kupić np monitor EIZO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się, jedynie daję Tobie radę jakie monitory w tej cenie są dobre a jakie nie. Ty natomiast poprosiłeś o radę ale zapomniałeś przy okazji wspomnieć czego w monitorze oczekujesz itd itp Dlatego staram się Tobie wytłumaczyć, że w tym przedziale cenowym ciężko wybrać coś co będzie miało wszystkie opcje o jakie prosisz (o tych o których jeszcze nie powiedziałeś nawet nie wspomnę). Nie chcesz przyjąć rady osoby, która ostatnie pół roku spędziła grzebiąc tak naprawdę w tym temacie i tylko w nim, to nie przyjmuj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...