Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Farmah

How to: nagrac system na 'nie' tym laptopie co trzeba

Polecane posty

Problem jest takiej natury, ze oto musze w jakis sposob nagrac na firmowego laptopa system. Niby proste, ale schody zaczynaja sie w momencie, gdy okazuje sie, ze naped w laptopie nie dziala. W biosie nie odnajde tez ciekawej funkcji bootowanie przez usb, wiec taka zabawa odpada. Mam za to kieszen na dyski 2,5" - podlaczenie via USB. Po podlaczeniu do drugiego laptopa, zrobieniu generalnego porzadku, wywaleniu wszystkich partycji, formacie, postawieniu jednej partycji, probowalem najglupszej metody jaka przyszla mi do glowy - czyli wstepnej instalacji systemu na tym laptopie. Niestety, po skopiowaniu podstawowych plikow, lap wywala mi niebieski ekran z sugestia zebym skorzystal z opcji CHKDSK /F. Naturalnie nie pomaga. Co wiecej po przelozeniu dysku do firmowego lapa problem znika, a w zasadzie to nawet go nie ma, bo nic sie nie dzieje. Wiec o co kaman? Moge w jakis magiczny spoob zrobic tak, aby instalka systemu ruszala bezposrednio z dysku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopiuj zawartość płyty instalacyjnej na dysk z którego będziesz instalował Windows (najlepiej do jakiegoś katalogu, np d:\winxp) Skołuj sobie dyskietkę i program SmartDrive (np. stąd: kliku-klik), nagraj plika na dyskietka i uruchom komputera z płyta instalacyjna XPa ;) Z programu instalacyjnego dostań się do wiersza poleceń. Zmień dysk na ten gdzie skopiowałeś XP ( d: ) i wejdź do odpowiedniego folderu ( cd winxp ). Włóż dyskietkę i uruchom smartdrv.exe Przejdź do folderu i386 (cd i386 ) i wpisz WINNT. Otwórz piwo, połóż nogi na biurko i ciesz się z wykonanego zadania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że w niektórych laptopach nie ma napędu dyskietek, chyba że laptop jest dość stary. Ale skoro ta laptop to czy nie da sie porzyczyć napędu z innego laptopa z tego co wiem jako posiadacz laptopa można to zrobić chyba że jest naprawde stary i ma napęd wbudowany na stałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M'kay. Napedu FDD nie mam. Co pradwa posiadam owo urzadzenie na stacjonarnym PC, ale jako ze dysponuje starozytnym zlaczem USB 1.1, to taka zabawa legla w gruzach (komputer nie wykrwya mi w ogole dysku, a ja nie mam dodatkowego zasialania do kieszeni). Z tego co sie dowiedzialem, to posiadajac kontroler SATA II na nowym lapie nie nagram po ludzku XP na stary HDD. Damn. Pobawie sie chyba w bootowanie przez LAN i zobacze co z tego wyjdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...