Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

s_t

Explorer.exe w Windows XP

Polecane posty

Cóż powiedzieć... explorer.exe nie uruchamia się przy starcie systemu i nijak go uruchomić nie można. W liście procesów go nie ma, jak w Menedżerze zadań klikam "Nowe zadanie" i wybieram program wyskakuje mi komunikat "System Windows nie może odnaleźć pliku C:\Windows\explorer.exe...." Śmieszne no nie?

Ogólnie kompa da się używać uruchamiając programy przez menedżera zadań.

Mam podejrzenie że się jakiś wpis w rejestrze walnął ale nie mam pojęcia czego szukać.

Cały ten cyrk zaczął się po zainstalowaniu "Sub culture". Po uruchomieniu giery wyskoczyły mi błędy z kategorii wyślij/nie wysyłaj odnośnie explorera i bodaj windows doctor czy jak to się tam nazywa (plik windr32.coś_tam).

Mam jeszcze jedną prośbę. Niech odpowiadają osoby mające inne pomysły niż reinstalka systemu chyba że nie ma innej możliwości doprowadzenia go do porządku.

system: Windows XP Professional SP 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż bootowalny instalacyjny CD, odpal z niego komputer i znajdź "napraw bieżącą instalację systemu".

Inne ciekawe rozwiązanie to... ściągnąć instalkę Internet Explorera 6 i ją odpalić. Zresetuje ona kompa i uruchomi explorer.exe oraz ie6.

A poza tym masz wirusa staruszku. Antywir w dłoń i czeszesz dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że albo nie umiem używać opcji naprawiania systemu albo jest ona jakaś taka do d.... no tego... wiecie....

A tak w ogóle to to naprawianie systemu działa?

A co do wirusów to brak. Skanowałem MKS-em On-line.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa. Zdarzyło mi się wskrzesić dwa czy trzy komputery tym.

Zresztą też masz pomysły, odpalanie gier z czasów 3dfx na XP kończy się źleee :P (moje osobiste doświadczenia z Pył i Incoming)

1. Odpal komputer w trybie bezpieczeństwa. Jeśli masz w tym trybie pulpit - reset. Jest szansa że uszkodzony explorer.exe się nadpisze.

2. Jeśli nie - przywracanie systemu z trybu bezpieczeństwa.

3. Jeśli nie masz w safe mode pulpitu - no to grubo. Uruchom regedit i znajdź klucz: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon] (ten windows w nazwie może się różnić) i sprawdź czy nawiasy są zamknięte i czy wartość to explorer.exe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...