Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość reader

Obraz HD z PC do TV

Polecane posty

Gość reader

Nie znalazłem takiego tematu.. uwierzcie mi, że szukałem dokładnie. Ale w czym rzecz?

Ano w tym, że chciałbym oglądać sobie filmy zgrane na kompa z płyt Blu-Ray na TV plazmowym.. póki nie kupię stacjonarnego odtwarzacza BD. Jednak karta nie posiada wyjścia HDMI i tu się pojawiają schody... nie chcę wydawać na to dużo kasy, bo za kilka tygodni będzie mi to zbędne... chyba, że będę chciał sobie pograć w tytuły PC z użyciem dużego TV.

DVI przesyła chyba obraz HD (skoro można grać w gry w nawet 2560 x .... i oglądać filmy HD na PC), ale co z dźwiękiem? Nie musi być przesyłany cyfrowo, może być nawet na 2 kolumny..pytanie tylko, jaki kabel wybrać i czy trzeba grzebać w ustawieniach Visty ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dźwięk nie musi być cyfrowy to można zrobić tak. (przynajmniej ja tak miałem)

Do karty dźwiękowej podłączasz przejściówkę z mini jacka na chincha. A potem to już normalnie kablem chinch-chinch podpinasz kolumny. Bo chyba właśnie takie wejścia mają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość reader

Zgadza się wszystko. Ale co do obrazu, to przez DVI z komputera powinien wyświetlać się na TV w chociaż 1280x720 (czyli tak, jak np. trailery gier) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obrazu to już wszystko zależy od telewizora i od ustawień wyświetlania na 2 ekranach. Ja używałem zwykłego ustawienia jako nakładka video tylko do oglądania filmów. W zwykłych rozdzielczościach, nie HD. Na tej stronce jest dość szczegółowo opisane podłączanie TV do kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...