Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tsetse

Overlocking zestawu Sensilo CD-Action Power III

Polecane posty

Niedawno kupiłem zestaw Sensilo CD-Action Power III

(z jedną modyfikacją: zamiast obudowy CoolerMaster HAF-932 Tower black wybrałem CoolerMaster Cosmos S 1100 Black-Silver)

Procesor Intel? Core? i7-920 (2.66 GHz)

Noctua NH-U12P SE1366

Płyta główna Gigabyte GA-EX58-UD5

Pamięć DRAM Corsair DDR3 3x 1GB 1333MHz CL9 XMS Core i7

GeForce with CUDA GTX 295 1792MB 2x DVI&HDMI

Dysk twardy 500 GB Seagate Barracuda

Karta muzyczna ASUS Xonar DX/XD

Nagrywarka DVD+/-RW + odtwarzacz Blu-ray i HD-DVD

Obudowa CoolerMaster Cosmos S 1100 Black-Silver

Zasilacz Corsair CMPSU-750TXEU - 750W

Chciałbym ten sprzęt podkręcić. Czy ktoś mógłby mi pomóc ?

(Najlepiej poprowadzić jak dziecko za rączkę.)

W obudowie znajdują się trzy wentylatory 120 mm. i cooler Noctua.

Czwarty, największy wentylator 220 mm. (lewy panel) został wymontowany, ponieważ po zainstalowaniu coolera na procesorze, wiatrak ten nie mieścił sie w obudowie, przez co nie można było domknąć lewego panela (tzn. taki zestaw dostałem w sklepie, sam niczego nie rozmontowywałem - po prostu zaglądając do obudowy domyśliłem się dlaczego zniknął boczny wiatrak).

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz pomóc to się nie odzywaj.

Nikt sie nie rodzi z wiedza na temat podkręcania, więc mówienie - jak się nie znasz to sie za to nie bierz, nie ma tak do końca sensu. Właśnie po to założyłem ten temat, żeby się poznać. Podstawy znam, teorie też różne zdążyłem już przeczytać, potrzebne mi konkrety. Przede wszystkim jak ustawić chłodzenie, do jakich wartości mogę próbować bez zmieniania napięć etc. Czyli wiedzy praktycznej, wynikającej z doświadczenia w podkręcaniu i7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ten sprzęt podkręcić. Czy ktoś mógłby mi pomóc ?

A po diabła że się tak spytam? Chcesz coś popsuć? OC to poćwicz na komuterze który zastępujesz takim zestawem. Inna sprawa że takie konfigi to się podkręca by się chwalić ekstremalnym OC bo nie dla komfortu użytkowania.

Nikt sie nie rodzi z wiedza na temat podkręcania, więc mówienie - jak się nie znasz to sie za to nie bierz, nie ma tak do końca sensu. Właśnie po to założyłem ten temat, żeby się poznać. Podstawy znam, teorie też różne zdążyłem już przeczytać, potrzebne mi konkrety. Przede wszystkim jak ustawić chłodzenie, do jakich wartości mogę próbować bez zmieniania napięć etc. Czyli wiedzy praktycznej, wynikającej z doświadczenia w podkręcaniu i7.

Jak się chcesz pobawić to sobie wycią komuter który ten zestaw zastapił i się na nim pobaw i poucz. Jak coś zepsujesz nie bedzie szkoda (na Allegro tanio dokupisz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej masz poradnik OC dla Ci7, typu krok po kroku. Jezeli nie jestes pewien swoich umiejetnosci praktycznych, czy tez ich jeszcze nie posiadasz, to odradzanie tez jest forma pomocy, bo twoj sprzet jeszcze dlugo nie bedzie wymagal dodatkowej mocy, a jak cos sfajczysz to wina zapewne siebie nie obciazysz

Ten bedzie prostszy

http://www.maximumpc.com/article/features/...alem_its_limits

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO co zmiana napięc? Sorry, ale jak sie za coś brać to od dobrej strony, poznasz najpierw co moze procesor na def. dovlotlowaniu, jak zacznie mu brakowac podnosisz zawsze o minimalna wartośc...

Na razie to widze, podajcie mi na tacy, a jak coś się stanie, WASZA wina... OC zależy od bardzo wielu czynnikow i nikt ci nie powie jasno "tyle a tyle i bedzie ok"...

Podstawy znam

Właśnie nie znasz.

Czyli wiedzy praktycznej, wynikającej z doświadczenia w podkręcaniu i7.

Wiedze praktyczna zdobywasz w praktyce? ... Jezeli ci teraz napisze na ile mialem co i jak, to to bedzie teoria... Dlatego nauka OC na dobrym sprzęcie jest największą głupotą jaka można zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie będę za nic obwiniał. Nie bądźmy dziećmi.

Nie chcę wiedzy na tacy tylko konkretne informacje od ludzi, którzy ten sprzęt podkręcali. Czyli jak to u nich wyglądało i z czym mieli problem. Dzieki temu będę wiedział czego się spodziewać. Szczególnie, że nie chodzi mi o extremalne podkręcanie ale w miarę rozsądne przetestowanie i7.

Pytałem bo po ostatnim podkręceniu (BCLK 133 -> 150 MHz) OCCT w teście zgłosił błąd, procesor za mocno się rozgrzał. Zdziwiłem się, bo mam dobre chłodzenie i podkręciłem w zasadzie "odrobinę" (jak na możliwości i7). W każdym razie już wiem o co chodzi (mniejsza o szczegóły).

:confused::confused::confused:

Wydawało mi się, że wiem o co chodzi... i miałem rację! wadawało mi się.

Myślałem, że przy podkręcaniu BCLK Frequency

kiedy CPU Vcore jest ustawione na [AUTO]

płyta główna automatycznie zwieksza napięcie na procesorze, stąd problem z temperaturą.

Ustawiłem wartość ręcznie, niestety OCCT znów zgłosił błąd podczas testów.

:whistling: :whistling: :whistling:

Przy okazji mam jeszcze jeden problem.

Odpaliłem Crysis Warhead, ustawiłem wszystko na tzw. "full":

1680x1050 (natywna rozdzielczość monitora),

antyaliasing x16p

wszystkie opcje graficzne: entuzjasta.

Niestety gra momentami nie działa płynnie, w związku z tym zasadzie jest niegrywalna na ww. ustawieniach.

Starałem się ściągnąć wszystkie mozliwe aktualizacje, m.in.:

mam nowe sterowniki do karty graficznej (wersja sterownika 7.15.11.8208)

i ściągnięty ze strony GIGABYTE Bios w aktualnej wersji (EX58-UD5 F5).

Nigdzie nie mogę znaleźć profilu SLI do Crysis Warhead.

Stworzyłem własny profil i wybrałem opcję "Force ALternate Frame rendering 1". (Próbowałem też z innymi ustawieniami "Multi-GPU performance mode" i "Force ALternate Frame rendering 1" wydaje się byc najlepszym wyborem.) Reszty opcji w nowo powstałym profilu nie zmianiałem.

W 3DMARK VANTAGE (oczywiście trial) mój sprzęt uzyskał w dwóch testach (przeprowadzonych w niedługim odstępie czasu), w pierwszym 20654 (CPU 41019/ Graphics 17722) i w drugim 20573 (CPU 41747/ 17597).

P.S. Od kilku lat byłem "szczęśliwym" posiadaczem laptopa, dlatego jestem baaardzo zapóźniony jeśli chodzi o komputery. Wypada mi przeprosić za moją niewiedzę. :)

***

W redakcji CD Action sprzęt z tą konfiguracją był podkręcany do 4.0 GHz.

Panowie! Co ja tu będę ściemniał, w razie czego DUŻA PIZZA dla każdego.

siedogadamysie

:thumbsup: :yes: :yes: :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3DMARK VANTAGE (oczywiście trial) mój sprzęt uzyskał w dwóch testach (przeprowadzonych w niedługim odstępie czasu), w pierwszym 20654 (CPU 41019/ Graphics 17722) i w drugim 20573 (CPU 41747/ 17597).

A podałeś już stosowną informację w temacie o wynikach w temacie o 3DMarku? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem się do wszelkich możliwych porad, jakie wyczytałem w kilkunastu poradnikach.

Niestety bez jakichkolwiek pozytywnych rezultatów. W końcu rozkręciłem Noctue i sprawdziłem pastę.

Przyczyną problemów z temperaturą procesora okazało się wadliwie zamontowane chłodzenie oraz zbyt duża ilość pasty przewodzącej ciepło.

Dziekuję wszystkim za pomoc.

Jeśli podkręcaliście i920 do 4,0 GHz podajcie proszę stabilne napięcia.

Udało mi się uzyskać stabilne 3,8 GHz przy Vcore 1,45000V

Natomiast Vcore 1.48125V nie zapewniło stabilnej pracy przy 4,0 GHz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...