Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gejm

Orange Free zwalnia i gubi pakiety

Polecane posty

Witam. Mam problem z internetem w Orange Free (abonament za 60zł/mies., 1GB limit transferu... Cudownie -.-), a mianowicie notorycznie gubi pakiety (* i powoduje że komunikatory lagują), i często zwalnia do ~1kbps (jakby było 5-10kbps przy GPRS i 10-30kbps przy EDGE to bym nie narzekał); ostatnio nie przekracza 2kbps, a dawniej na przekroczonym transferze nie spadało poniżej 4-5 (TAK, wbrew pozorom różnica jest diametralna, 10 vs 30min na 5megowy plik xP); 'normalnie' używam modemu Option ICON 225 i korzystam z EDGE (UMTS nie dociera -.-), ale że ostatnio padł a zgubiłem kartę gwarancyjną -.- to korzystam z telefonów ... K510i przez kabel, dwa K750i przez dwa różne kable i jeden przez BT, Nokia N95 przez kabel i BT ... Za każdym razem to samo. Od razu mówię: tak, próbowałem zmieniać USB, zmieniać w BIOSie z 2.0 na 1.1 (czy 1.0 :P), formatowałem dysk, próbowałem Win2K, Win2K SP4, WinXP Pro, WinXP Pro SP2, zawsze to samo ... Skanowałem HJT itd., poza tym to nie ma sensu bo ŚWIEŻO po instalacji systemu jest to samo. Modem u mojej dziewczyny (mieszka daleko :P) ani razu nie padł.

Teoretycznie wydaje się, że to zasięg pada, tak?

Wg wskaźników cały czas jest pełny ...

Jakieś pomysły?

PS. Pisałem tego posta jakieś 10min. W tle ładował się onet, blog, kurnik, fa i speedtest, p2p w tle wyszukiwało pliki, zacząłem ściągać pewien plik, który cały dzień próbuję i nie mogę (bo jest 1k transferu i po 3-5% pada) i leci 3kbps ... z tym wszystkim w tle.

Zrobiłem to wszystko po to, żeby napisać w miejscu '*' co mi wyskakuje, bo zapomniałem jak to było ;p ale coś w stylu "połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas ładowania", bo nie jestem pewien czy to właśnie to jest gubienie pakietów ;p

PS2. Jednak padło, było jakieś 15% :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z internetem takim jak orange free, iplus, era bla bla... Zawsze bedzie kłopot z pakietami i pingami. Oczywiście jeżeli ta strata wynosi ~50% to coś już jest nie tak. Co do szybkości, nie ma gwarantowanej minimalnej szybkości, jeżeli nie przekroczyłeś limitu a jest niska, to musisz pisać do providera ktorym jest orange.

Mieszkasz może nie daleko kościoła?:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem wczoraj w nocy, że net działa o wiele szybciej... Wychodzi na to, że w dzień musi dużo osób korzystać, i nie ma wolnych pasm, tak?

Co do szybkości, to po przekroczeniu transferu mam GPRS - wiem, że to szybkie nie jest i nie było, ale 1kbps to przesada, patrząc na to, że 'normalnie' GPRS leci mi z prędkością rzędu 5-10kbps :P

Ale masz rację, nie zaszkodzi przejść się do Orange.

Co do kościoła to nie wiem czy to była ironia czy serio pytasz, ale nie, nie mieszkam niedaleko kościoła :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...