Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

olek14

Sterownik ekranu nv4_disp przestał normalnie pracować

Polecane posty

Podczas gry komp się na moment zawiesza i po chwili wywala z komunikatem:

Sterownik ekranu przestał odpowiadać.

Sterownik ekranu nv4_disp przestał normalnie pracować. Zapisz pracę i dokonaj ponownego

rozruchu systemu, aby przywrócić wszystkie funkcje ekranu. Przy następnym ponownym rozruchu

zostanie wyświetlone okno dialogowe umożliwiające przekazanie danych na temat tego błędu

firmie Microsoft.

Core2Duo 2,66GHZ

3GB RAM

GeForce 9800GT 512MB

Dzieje się tak mniej więcej po 10-15 minutach gry. Wie ktoś jak temu zaradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie jest mi trudno określić, bo już mam z powrotem stare, ale to były te stery co na stronie nVidi są podczas wyszukiwania podane jako najnowsze. Jutro dokładnie napiszę jak coś.

EDIT:

Była to wersja 182.08.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry komp się na moment zawiesza i po chwili wywala z komunikatem:

Sterownik ekranu przestał odpowiadać.

Sterownik ekranu nv4_disp przestał normalnie pracować. Zapisz pracę i dokonaj ponownego

rozruchu systemu, aby przywrócić wszystkie funkcje ekranu. Przy następnym ponownym rozruchu

zostanie wyświetlone okno dialogowe umożliwiające przekazanie danych na temat tego błędu

firmie Microsoft.

Core2Duo 2,66GHZ

3GB RAM

GeForce 9800GT 512MB

Dzieje się tak mniej więcej po 10-15 minutach gry. Wie ktoś jak temu zaradzić?

Mam dokładnie ten sam problem...

Szukając czegoś w internecie zauważyłem,że większość tego typu problemów jest z kartami 8xxx i 9xxx,więc na pewno chodzi tutaj o sterowniki :tongue:

Najgorsze jest jednak to,że nawet jak zainstaluje się najnowsze sterowniki jest ciągle to samo :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kart 8xxx i 9xxx powinny świetnie sprawić się omegi - www.omegadrivers.net

Olek - te 10-15 minut przed wystąpieniem błędu sugeruje, że karta może się przegrzewać. Pobierz program GPU-Z i włącz rejestrowanie temperatur do loga. Po wystąpieniu błędu w postaci załącznika wklej wygenerowany przez program plik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcia miernikiem [pomiary z programów i biosu mnie nie interesują], albo pożycz od kogoś zasilacz i sprawdź. Najprawdopodobniej jest to wina zasilacza, który więcej wspólnego ma z miną przeciwpancerną niż prawdziwymi zasilaczami. Powinieneś jak najszybciej swój zasilacz wymienić na coś lepszego, zasilacze o mocy 400W nie są drogie, jest to koszt ok 150zł, jeśli się zdecydujesz, to przyjdź i coś wybierzemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakąś propozycję jaki zasilacz ewentualnie kupić?

Zresztą to tak mi się nie wydaje,że to zasilacz...

U mnie jest tak:

1.Odpalam gierkę jakąś i gram

2.Znudzi mi się,więc odpalam następną

3.Jak odpalam to zwykle nie mogę dojść nawet do menu gry,bo mi się wyświetla tzw blue screen,a na nim to samo co u Olka czyli "Sterownik ekranu przestał odpowiadać.

Sterownik ekranu nv4_disp przestał normalnie pracować. Zapisz pracę i dokonaj ponownego

rozruchu systemu, aby przywrócić wszystkie funkcje ekranu. Przy następnym ponownym rozruchu

zostanie wyświetlone okno dialogowe umożliwiające przekazanie danych na temat tego błędu

firmie Microsoft."

4*.Jeśli już jakimś cudem dojdę do menu to jest tyle artefaktów i tyle różnorakich kolorów,że Turbodymoman by się zawstydził...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź, czy to na pewno zasilacz, bo tego jeszcze na 100% nie wiadomo. Sprawdź napięcia w stresie, lub lepiej pożycz od kogoś porządny zasilacz i sprawdź jak na nim będzie się to wszystko sprawowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nesusas

Artefakty wskazują zazwyczaj na którąś z trzech rzeczy:

a) przegrzanie karty graficznej (GPU i/lub pamięci) albo

b) problem z zasilaniem karty (niepodłączone dodatkowe kabelki z zasilacza, problem z sekcją zasilania na karcie) albo

c) uszkodzenie karty (zwykle efekt a) i/lub b)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wina sterowników ani zasilacza !!!!!!! karta sie poprostu przegrzewa mam zotaca gtx260 amp2 i tez to wystepuje ale wystarczy ze ustawie wiatrak na karcie na jakies 60% i mozna normalnie grac wymiana sterownikow i zasilacza oraz format systemu nie pomoze trzeba reklamowac karte!!!! pozdrawiam :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Zobacz na datę ostatniego posta. Temat zamykam, na przyszłość - nie baw się w archeologa. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...