Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartek_ziom

Czy zasilacz Chieftec 400W da sobie rade?

Polecane posty

Komputerek:

procesor: intel core i7

chłodziwo na procka:Noctua NH-U12P SE1366

płyta:asus rampage II

ram:OCZ DDR3 3x 2GB 2000MHz CL9 Reaper

dysk:WD VelociRaptor 300 GB WD3000HLFS Serial ATA (16MB)

2 nagrywarki(jedna zwykła DVD druga combo blueray hd-dvd)

obudowa:Antec Gamer Twelve Hundred Case

grafa: 9600GT (ze starego kompa)

zasilacz: Chieftec 400W(ze starego kompa

Czy zasilacz Chieftec 400W poradzi sobie z tym zestawem? Odpiszczie szybko bo sprawa jest pilna :) Z góry dzięx za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci to coś pomoże to mi Chieftec 400W pociągnął procesor E8400, 2GB ramu 800Mhz, karte 8800GT Zotac AMP! Edition, karte SB Live 5.1 oraz chłodzenie do tego procesora Sketh Katana czy jakoś tak(sorry ale nie wiem jak się pisze).

Jeżeli u ciebie pójdzie to licz sie z tym że skróci sie jego żywotnośc jak będzie cały czas chodził na 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję trafnego wyboru. Ten zasilacz może być trochę za słaby, lepiej jakby był już 500 W. Grafika jest trochę słaba, wieć w przyszłości będzie pewnie dokupione coś mocniejszego i ten będzie dobry i starczy na dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięx za odpowiedzi. Nie chcę kupować zasilacza "na zapas" bo nie wiem ile prądu będzie ciągnęła moja przyszła grafa (czekam na karty z Directx11 S.M.5.0 40nm). A czy 450W np. Chieftec wystarczy do tego konfiga? Odpiszczie najszybciej jak możecie, bo jeszcze dziś chciałbym zamówić kompa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 W powinien wystarczyć, może nawet na siłę ten 400 W, tylko chodzi o to że lepiej zainwestować w mocniejszy, a potem przy zmianie sprzetu wrazie czego miec moc w zapasie. Ale ten 450 W powienien uciągnąć kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz: Chieftec 400W(ze starego kompa

Podaj model zasilacza (dokładny model, wszystkie literki i cyferki)

Porady typu:

"450W" "a nie bo 500"

można sobie pisać do upojenia, bo liczy się rzeczywista obciążalność linii+12V (w tym przypadku) nie jakies "waty" na naklejce.

Licząc z grubsza potrzebujesz minimum 2 linie (+12V) po 16-20A każda. Nie dlatego że komputer żre non stop tyle prądu, ale ze względu na obciążenie szczytowe i rozruchowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Dzięki za wszystkie porady i sugestie. Kupię chyba zasilacz Tagan 800W :http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/Tagan_BZ_PipeRock_Series_800W/pelny,id,51222/ (podobają mi się te świecące bajerki i to, że jest on modularny). Myslę, że to będzie dobre rozwiązanie "przyszłościowe". Dobry wybór? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, polecam przy twoim zestawie zasilacz 550 W w zupełności wystarczy. Ja sam uzywam be-quiet! Dark Power Pro i jestem bardzo zadowolony, posiada wszystkie udogodnienia, a przy tym jest genialnie cichy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800W? Zamierzasz robić SLI czy CF z 3-4 kart pokroju GF GTX280 / radek 4870? Jeśli nie, to 800W jest zdecydowaną przesadą.

A gdybym chciał kupić kartę typu gtx 295 lub radek 4870x2 ? W CDA dają do takich zestawów 750W. A ja po prostu dorzucam 50W ze względu na duża ilość wentyli i drugi napęd. To wg was 700W z zamiarem kupienia karty pokroju Gtx295 lub 4870x2 w "przyszłości" do mojego zestawu podanego wyżej nie będzie odrobinę za mało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędy zazwyczaj są na innej linii niż grafika itp. więc nie ma sensu dorzucać tych 50W, co do Radeonów, to na stronie AMD/ATI ( http://ati.amd.com/products/Radeonhd4800/requirements.html ) jest napisane jakiego co najmniej zasilacza potrzebuje dany model, choć są to wartości trochę zawyżone. Na stronie pewnej firmy na "n" pewnie też coś takiego jest, ale nie zamierzam sprawdzać, bo przeraża mnie to co ta firma wyrabia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie firmy na "n" podane jest że gtx295 potrzebuje przynajmniej 680W zasilacza na cały system (wg mnie ta wartość jest podana dla platformy z gtx295 i procesorem z TDP 65W). (Core 2 quady intelowskie mają TDP 90W.) Jeśli mam core i7 (TDP 135 bodajże), to wychodzi że potrzebuje około 750W zasilacza. (135-65=70 a 70+680+750) TDP to pobór mocy procka w spoczynku. Podcza obciążenia wzrasta i różnica pomiędzy jakimś core 2 duo a tym core i7 wynosi jakieś 120 W (po podkręceniu core i7) ! ! ! (120-70=50 a 750+50=800) Nie wiem czy dobrze to sobie wszystko obliczyłem, ale w totalu wychodzi te 800W. :/ To ja już sam nie wiem jaką zasiłkę mam brać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment. Mylisz pojęcia, TDP to nie jest informacja o tym ile dany procesor pobiera prądu, tylko ile ciepła wydziela, tzn. wskazówka jakiego chłodzenia potrzebuje. W każdym bądź razie sądzę, że już 700W to jest za dużo. Dane tego typu na stronach producentów są zazwyczaj pozawyżane, bo zawsze zostawia się jakiś zapas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputerek:

procesor: intel core i7

chłodziwo na procka:Noctua NH-U12P SE1366

płyta:asus rampage II

ram:OCZ DDR3 3x 2GB 2000MHz CL9 Reaper

dysk:WD VelociRaptor 300 GB WD3000HLFS Serial ATA (16MB)

2 nagrywarki(jedna zwykła DVD druga combo blueray hd-dvd)

obudowa:Antec Gamer Twelve Hundred Case

grafa: 9600GT (ze starego kompa)

zasilacz: Chieftec 400W(ze starego kompa

Czy zasilacz Chieftec 400W poradzi sobie z tym zestawem? Odpiszczie szybko bo sprawa jest pilna :) Z góry dzięx za pomoc.

Ło matko... a gdzieś taki konfig obczaił? W supermarkecie? Zamiast core i7 i GF9600 kup C2D i GF260 lub GF285

Jak już koniecznie chcesz przepłacac za i7 to nie 3x2GB a 3x1GB - na diabła Ci teraz 6 GB RAM?

2 nagrywarki? Jak nie masz kamery HD i nie zgrywasz z niej filmów w HD to BR Ci niepotrzebny

Zasilacz do tego co podałeś 550-600. Jak zmieniesz kartę 650-700.

800W? Zamierzasz robić SLI czy CF z 3-4 kart pokroju GF GTX280 / radek 4870? Jeśli nie, to 800W jest zdecydowaną przesadą.

Do takiego SLI/CF to 1-1,2 kW :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment. Mylisz pojęcia, TDP to nie jest informacja o tym ile dany procesor pobiera prądu, tylko ile ciepła wydziela, tzn. wskazówka jakiego chłodzenia potrzebuje.

"maksymalne TDP (zużycie energii) wynosić będzie 130 W" Jest to fragment z newsów na benchmark.pl Podaję link: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Intel_...tnia-17879.html i kto tu myli pojęcia?!

RoZy

Takiego kompa to nawet w najlepszym markiecie bym nie dostał ;) Ten 9600 jest ze starego kompa i chce na nim jeszcze pochodzić gdzieś do końca roku, żeby potem kupić karte z Directx 11, 40nm i Shader modelem 5.Te 6GB ram to po to,ze jak będe zmieniał system z XPka na nowszy to nie będę musiał dokupywać ramu. A za parę lat dorzucę sobie drugi taki komplecik i będzie zabójcze 12GB ramu(jak nie będzie w najbliższym czasie tyle potrzebne to nie będę kupował aż tylu kupował :) ) Blue ray to zakup przyszłościowy. Ciekawe czemu w takim razie w CDA dają do gtx295 750W...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment. Mylisz pojęcia, TDP to nie jest informacja o tym ile dany procesor pobiera prądu, tylko ile ciepła wydziela, tzn. wskazówka jakiego chłodzenia potrzebuje.

"maksymalne TDP (zużycie energii) wynosić będzie 130 W" Jest to fragment z newsów na benchmark.pl Podaję link: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Intel_...tnia-17879.html i kto tu myli pojęcia?!

Obaj macie rację ... w pewnym sensie.

:lol2:

Definicja z Wikipedii zawiera wyjaśnienie "fenomenu" TDP. Marketingowcy mieszają w terminologii, wszystko na ten temat.

Ciekawe czemu w takim razie w CDA dają do gtx295 750W...

Bo "zestawy CDA" sponsoruje Komputronik, a zasilacze "750W" ostatnio słabo idą :P

Zresztą już pisałem że te magiczne "waty" na naklejce mają niewielkie znaczenie praktyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoZy

Takiego kompa to nawet w najlepszym markiecie bym nie dostał ;) Ten 9600 jest ze starego kompa i chce na nim jeszcze pochodzić gdzieś do końca roku, żeby potem kupić karte z Directx 11, 40nm i Shader modelem 5.Te 6GB ram to po to,ze jak będe zmieniał system z XPka na nowszy to nie będę musiał dokupywać ramu. A za parę lat dorzucę sobie drugi taki komplecik i będzie zabójcze 12GB ramu(jak nie będzie w najbliższym czasie tyle potrzebne to nie będę kupował aż tylu kupował :) ) Blue ray to zakup przyszłościowy.

Kazdy może swoje pieniądze marnować wedle włsnego uznania... podrzucę Ci jednak kilka kwestii do przemyslenia :)

Kupujesz nowośc z mysla o przyszłości - po pierwsze przepłacasz i nie użyjesz tej mocy sensownie na razie. W momencie rozbudowy taki zestaw bedzie kosztował połowę tego co płacisz teraz. Chcesz kupic kartę DX11 i 5 szaderach. Tez zpłacisz za nowość jak za zboże(hehe choc może teraz zboże tak dobrze nie stoii) a gier które to wykorzystaja bedziesz miał mniej więcej tyle co tych na DX10 teraz albo i mniej. Jak bedziesz zmienieał system z XPka? Czyli teraz jakieś 3GB bedą sobie po prostu zalegały w obudowie - równie dobrz możesz dwóch kostek nie wkładać i różnicy w działaniu nie odczujesz - a jak już zmieniasz na 64bity to użyjesz dopiero jak ich obsługa się upowszechni - ale to akurat najprędzej pewnie.

Zamiast dokupować do tych zabójczych 12GB RAM pewnie bedziesz zmieniał płytę na taką obsługującą 6GB ale DDR5 powiedzmy. BTW do czego miałoby Ci się te 12GB przydać? Serwer będziesz stawiał?

BR - ponownie wydasz kase i będzie Ci zalegał w obudowie puki nie zaczną wychodził gry na BR, ale wtedy napędy będą tańsze o połowę.

IMHO lepiej zrobisz jak kupisz teraz C2D, 2x2GB RAMu i GF260/285 - na dwa lata CI spokojnie starczy a potem za zaoszczędzoną kasę kupisz kompa lepszego niż ten docelowy teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment. Mylisz pojęcia, TDP to nie jest informacja o tym ile dany procesor pobiera prądu, tylko ile ciepła wydziela, tzn. wskazówka jakiego chłodzenia potrzebuje.

"maksymalne TDP (zużycie energii) wynosić będzie 130 W" Jest to fragment z newsów na benchmark.pl Podaję link: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Intel_...tnia-17879.html i kto tu myli pojęcia?!

Za głupoty wypisywane na różnych stronach nie odpowiadam, TDP (Thermal Design Power) oznacza maksymalną ilość ciepła jaką dane urządzenie może wydzielić, a nie jak ludzie zwykli rozumieć maksymalną ilość pobieranej mocy. Jest to wskazówka jakiego systemu chłodzenia należy użyć, by dany komponent się nie przegrzewał i nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia niekoniecznie jest dla mnie wiarygodnym źródłem. Zdarzają się tam głupoty, które trudno wymyślić. Już lepsze wyjaśnienie jest na angielskiej wiki ( http://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_Design_Power ). Co do tego podejścia do TDP, które prezentujesz, to na polskiej wiki nie napisali, że Intel zmienia swoje rozumienie tego pojęcia mniej więcej raz na rodzinę procesorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisali, że Intel zmienia swoje rozumienie tego pojęcia mniej więcej raz na rodzinę procesorów.

... albo nawet częściej ;)

AMD zresztą też zmienia, tylko ... mniej intensywnie.

:lol2:

Istnieje związek pomiędzy TDP a poborem prądu układu zasilania procesora, i jest to rzecz "policzalna" (znając definicję TDP obowiązującą dla danego procka) ale nie te cyferki z opisu - one są tylko podstawą ew. obliczeń.

Sevard - przed podaniem linka do Wiki zawsze sprawdzam tekst, bo sam wiesz co tam czasem ludzie wypisują. Ktoś napisał że Wikipedia jest "encyklopedią dla gimnazjalistów pisaną przez gimnazjalistów", i rzeczywiście - niestety - w dużym stopniu tak wygląda jej zawartość merytoryczna. Ale:

jest to wygodne źródło, i nie wymaga od czytelników znajomości języka obcego. Dlatego używać go można, ale nie bezkrytycznie. W angielskiej wiki też roi się od idiotyzmów, tylko że mają też dużo więcej niż w "naszej" materiałów wartościowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dokładnie o to mi chodzi, tzn. trzeba wiedzieć jak interpretować pojęcie TDP dla danej rodziny, żeby móc cokolwiek powiedzieć o pobieranej przez procesor mocy, bez tego TDP o niczym nie mówi. Co do wiki, to trudno się z Tobą nie zgodzić, tzn. rzeczywiście idea jest fajna, jest sporo artykułów, do których można kogoś odesłać, żeby sobie doczytał, ale niestety zdarzają się też takie, do których lepiej nie zaglądać. Nie można sobie pozwolić na ten luksus, żeby wpisać coś do wyszukiwarki i jak znajdzie, to stwierdzić, że nie ma w danym artykule błędów. Co do angielskiej wersji, to procentowo ilość idiotyzmów pewnie jest podobna jak w wersji polskiej, tyle tylko, że nie występują one raczej w tych popularnych hasłach.

Żeby nie pisać totalnego off-topu, to jeszcze jedna rzecz dotycząca pamięci. A mianowicie, dobrze jest sprawdzić ile RAM-u obsługuje dany system, w przypadku 32-bitowych Windowsów jest łatwo, tzn. do 4GB licząc łącznie z pamięcią karty graficznej, gorzej jest z Vistą 64-bitową, bo ilość obsługiwanej pamięci zależy od tego, którą wersję Visty masz, gdzieś na stronie Microsoftu jest tabelka co gdzie i jak. Jeśli dobrze pamiętam, to Basic obsługuje do 8GB, Home Premium do 16GB pozostałe do 128MB, ale radziłbym to sprawdzić jeśli kiedyś będziesz wymieniał system i dokładał pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...