Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lebar

Ciągle piszczący komputer

Polecane posty

Witam

Mam taki mały problem. Otóż mój komp ciągle piszczy jednostajnym dźwiękiem czasami krótkim czasami długim, zależnie od humoru. dźwięk ogólnie może być ale na dłuższą metę jest mocno wkurzający i nie wiem dlaczego tak się dzieje. Jak możecie to napiszcie co to może być.

z góry wielkie dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta nazwa biosu może być problem bo jak mi się komp uruchamia to najpierw pojawia mi się ikonka ai lifestyle i nazwa płyty asus p5e i następnie znowu pojawiają mi się trzy linijki zapisane(tylko że one pojawiają się na 1 sekundy) i odrazu zaczyna mi się wczytywać system xp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nie ciagel piszczacy a ciagle werczacy :) Werczy tak do 1 godz po wlaczeniu nie wiem co to jest. Jak zdejmuje obudowe to slysze jakby dochodzilo to od wentyla od procesora. Rozkrecilem i wyczyscilem wszystkie wentyle od procesora ale nic to nie dalo. A i o wiatraki nic nie obciera raczej napewno. Jak by ktos przynajmniej przypuszczal co to jest to niech napisze z gory dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sprawdzić ten bios (ostatnio był aktualizowany)

to nie są piknięcia to po prostu jednostajny dźwięk trwający czasami 15 min czasami 1 min

z środka kompa

ok, czyli ze speakera ;-)

Niekoniecznie :)

Piszczeć moga kości pamięci, GPU albo inne elementy elektriniki (np do czasu aż złapią odpowiednią temperaturę) - u mnie tak było jak podkręciłem starą kartę graficzna - buczała sobie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nie ciagel piszczacy a ciagle werczacy :) Werczy tak do 1 godz po wlaczeniu nie wiem co to jest. Jak zdejmuje obudowe to slysze jakby dochodzilo to od wentyla od procesora. Rozkrecilem i wyczyscilem wszystkie wentyle od procesora ale nic to nie dalo. A i o wiatraki nic nie obciera raczej napewno. Jak by ktos przynajmniej przypuszczal co to jest to niech napisze z gory dzieki

mam podobny problem :( komp buczy jak głupi przy uruchomieniu, przeczyściłem wentylatory i nic... nadal buczy...

jedynym rozwiązaniem jest mocne uderzenie w górę (z tyłu) obudowy... i przestaje ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym problem, ze mój wiatraczek nijak nie chce się odpowiednio przykręcić...

obecnie mam przykręcony normalnie, jeśli poluzuję śrubki to przestanie buczeć, ale gdy włączę komputer następnego dnia sytuacja się powtarza...

może zakupić/podłożyć jakieś podkładki pod śrubki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Jak by ktos przynajmniej przypuszczal co to jest to niech napisze z gory dzieki

Któryś wiatrak sie zaciera.

Wymienić.

mam podobny problem :( komp buczy jak głupi przy uruchomieniu, przeczyściłem wentylatory i nic... nadal buczy...

jedynym rozwiązaniem jest mocne uderzenie w górę (z tyłu) obudowy... i przestaje ;p

Uderzenie głową w ścianę jest równie skuteczne, a nie uszkodzi komputera.

:icon_mrgreen:

Zlokalizować miejsce "buczenia", wymienić uszkodzony element (przeważnie wiatraczek) lub usunąć przyczynę (np. źle zamontowany dysk w mało sztywnej obudowie można zamocować w ... alternatywny sposóB).

"Mocne uderzenie w obudowę" jest najczęstszą przyczyną "nieoczekiwanych" uszkodzeń dysków i napędów optycznych.

Wiatraki można montować na kołkach gumowych, bez wkrętów. Sprawny wiatraczek w sztywnej obudowie nie "warczy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał na częściowo <ciach>zasilacz. Z piskami mam tak samo tylko u mnie gdy się pojawiały to po jakimś czasie (pół godziny lub mniej) komp po prostu się wyłączał i trzeba było reseta zapodawać. Dźwięk nie zawsze się pojawiał od razu po uruchomieniu, czasem komp potrafił pracować pare godzin bez przeszkód po czym ni z gruchy ni z marchewki wkurzające piski i zgon. Długi czas nie wiedziałem co to ale w końcu doszedłem do tego że to zasilacz, raz się ostrro wkurzyłem na ten dźwięk i przywaliłem z pięchy w zasilacz przy otwartej obudowie i się naprawiło ;] mam już tak od 6 miesięcy, piącha pomaga a jakoś jeszcze dyski mi się nie popsuły tylko nagrywara zaczęła nagrywać bo wcześniej płyty psuła ;D Rada: liczy się precyzja w jebnięciu i siła którą w nie włożysz. Zacznij robić pompki, ja dzięki zasilaczowi zyskałem sporo masy mięśniowej bo sobie myślę że co mi jakiś kwadrat z metalu będzie humor psuł, kupiłem hantle, podciągam się codziennie na drążku (już do 30 dobijam) i jaaaazda z koksem jak pyskuje, a co.

Zapoznaj się z netetykietą bo nastepną razą nie będzie tylko <ciach> - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wiatraxczków to czasem wystarczy ich wyczyszczenie z kurzu. Niektórzy w ogoóle nie otwierają kompa( jak ja) i po jakimś czasie robi się w środku taki bajzel, że wiatraki się klinują, a nawet komputer zaczyna wyłączać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...